Giełda HitBTC zawiesza usługi w Japonii

Home » Giełdy » Giełda HitBTC zawiesza usługi w Japonii
Cointaz - Wymień swoje kryptowaluty anonimowo i bez rejestracji

Giełda Hitbtc zawiesza usługi w Japonii

HitBTC, ósma co do wielkości giełda krypto na świecie według Coinmarketcap, ogłosiła zawieszenie usług dla mieszkańców Japonii, aby uniknąć problemów z krajowym regulatorem finansowym. HitBTC nie jest upoważniony do prowadzenia działalności w Japonii. Użytkownicy z japońskimi adresami IP zostaną poproszeni o podanie informacji na temat miejsca pobytu w ramach procedury wymiany know-your-customer (KYC), aby udowodnić, że nie są mieszkańcami Japonii.

Na swojej stronie internetowej giełda w Hongkongu dodała nową sekcję w jej warunkach świadczenia usług. “Nie będziesz korzystać z naszych usług i natychmiast przestaniesz z nich korzystać, jeśli jesteś mieszkańcem lub rezydentem w dowolnym czasie w państwie lub regionie, w którym Hitbtc nie jest upoważniony do działania", napisał przedstawiciel, dodając:

“Aby uniknąć jakichkolwiek wątpliwości i zgodnie z japońską ustawą o usługach płatniczych, Hitbtc zawiesił tymczasowo świadczenie  usług wymiany kryptowalut dla wszystkich mieszkańców Japonii."

W niedzielę giełda opublikowała ogłoszenie na swojej stronie internetowej  potwierdzające zawieszenie, powtarzając, że “będzie dotyczyć tylko osób mieszkających w tym kraju".

Hit Solution Ltd zapewnia dostęp do platformy wymiany aktywów kryptograficznych pod zarejestrowanym znakiem towarowym Hitbtc. Od 2013 r. Platforma dostarcza obsługuje wymiane bitcoin, ethereum, litecoin, dogecoin, monero, USDT i ponad 300 kryptowalut.

Unikanie problemów z regulatorem

Japońska ustawa o usługach płatniczych, o której mówi HitBTC, weszła w życie w kwietniu zeszłego roku, legalizując kryptowaluty jako środek płatniczy.

Jednakże zobowiązuje również wszelkie giełdy kryptowalutowe działające do zarejestrowania się w organie finansowym kraju, Financial Services Agency (FSA). Do tej pory 16 giełd otrzymało licencję na prowadzenie działalności i ta sama liczba może działać w czasie, gdy ich wnioski są w toku weryfikacji.

Agencja ostrzegła także niektóre giełdy, które działają w Japonii bez licencji. Wśród nich był Binance, giełda, której 24-godzinny wolumen obrotu często plasuje się na liście największych na świecie. 23 maja agencja wysłała list do Binance i jej przedstawiciela, dyrektora generalnego Changpenga Zhao, ostrzegając ich, że działają w Japonii bez wymaganej licencji.

W niedzielnym komunikacie HitBTC ujawnił, że współpracuje z japońską kancelarią prawniczą, aby uzyskać wymagane licencje i wznowienić obsługę japońskich klientów.

Polub nas na Facebooku
Name Price
Bitcoin (BTC)
$6,513.57
Ethereum (ETH)
$301.16
Bitcoin Cash (BCH)
$572.19
XRP (XRP)
$0.346188
Litecoin (LTC)
$58.12
Cardano (ADA)
$0.102572
IOTA (MIOTA)
$0.54
Dash (DASH)
$155.94
NEM (XEM)
$0.108346
Monero (XMR)
$98.74
Stellar (XLM)
$0.222013
EOS (EOS)
$5.31
TRON (TRX)
$0.022376
Binance Coin (BNB)
$10.15
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.