Nowa giełda kryptowalutowa Monfex – Opinie i recenzja

Home » Altcoiny » Nowa giełda kryptowalutowa Monfex – Opinie i recenzja
16 października 2019 by
Nowa giełda kryptowalutowa Monfex – Opinie i recenzja

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z kryptowalutami i jesteś spragniony wysokich zysków, możesz pokusić się o skorzystanie z platformy Monfex. Jest to giełda kryptowalut służąca do gry z dźwignią. Dźwignia to pewnego rodzaju zakład, w którym określamy, jaką cenę osiągnie dany instrument w wyznaczonym przedziale czasowym.

Choć może brzmi to nie do końca jasno, to Monfex oferuje mnóstwo wysokiej jakości treści edukacyjnych udostępnianych użytkownikom.

Monfex – Recenzja platformy tradingowej

W artykule znajdziesz recenzję, dokładny opis platformy oraz opinie na jej temat. Zamieściliśmy też informacje na temat par walutowych oraz warunki korzystania z serwisu.

Wygląd interfejsu

Po zalogowaniu naszym oczom ukaże się panel główny. Z lewej strony znajduje się nasze saldo, zysk i strata dla otwartych pozycji oraz posiadany kapitał. Poniżej znajdują się aktualnie dostępne instrumenty, na których możemy zakładać dźwignie. Dodatkowo panel ten informuje nas o aktualnej marży pobieranej przez giełdę.

Po środku widoczny jest wykres wybranej pary kryptowalutowej. Śledzenie ruchów rynkowych jest praktycznie takie samo jak na innych platformach (Forex, Tradingview itp.).

Na głównej stronie użytkownika przedstawiony jest wykres danego instrumentu, który można dowolnie modyfikować – zmieniać sposób przedstawiania (linia, świece, słupki) wykresu, dodawać różne oscylatory oraz wskaźniki, a także zmieniać przedział czasowy.

Poniżej wykresu znajdują się opcje zakupu lub sprzedaży (Limit, Market, Stop Loss, Take Profit), otwarte pozycje, księga zleceń oraz historia transakcji.

Twórcom platformy zależy na zdobywaniu umiejętności w grze z lewarem. Każda z opcji jest szczegółowo opisana w poradnikach udostępnianych przez Monfex, a także w sygnałach i strategiach gry w zakładce „Zasoby”.

monfex recenzja

Interfejs omawianej w recenzji platformy Monfex

Handel kryptowalutami na platformie Monfex

Monfex ma w swojej ofercie 12 kryptowalut, w parze z dolarem amerykańskim USD. Wybór ten być może na pierwszy rzut oka nie jest imponujący. Jednak w porównaniu do konkurentów oferujących zaledwie 6 par do gry z dźwignią, robi całkiem duże wrażenie.

Użytkownicy chwalą sobie grę z dźwignią na następujących instrumentach:

 • BCH/USD
 • BTC/USD
 • DASH/USD
 • EOS/USD
 • ETC/USD
 • ETH/USD
 • LTC/USD
 • NEO/USD
 • OMG/USD
 • XMR/USD
 • XRP/USD
 • ZEC/USD

Para idealna, czyli Monfex i Bitcoin

Głównym celem Monfex było stworzenie platformy, która umożliwi zwykłym użytkownikom skorzystanie z instrumentu, jakim są kontrakty terminowe. Kontrakty nigdy się nie kończą.

Oznacza to, że możemy zamknąć naszą pozycję w dowolnym momencie, ttnąc straty lub realizując zysk.

Bitcoin jest niezaprzeczalnym liderem jeśli chodzi o świat kryptowalut, dlatego grając z dźwignią na parze BTC/USD będziemy mieli okazję do bezproblemowego upłynnienia naszej pozycji.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby grać na pozostałych parach, zwłaszcza, jeżeli mamy przeczucie zmiany trendu. Jednak to właśnie bitcoin posiada największą płynność, a tym samym małe spready i największe dźwignie.

Jak handlować z dźwignią na Bitcoinie?

Na początku musimy wybrać parę BTC/USD z lewej strony głównego panelu użytkownika. Poniżej wykresu pojawi się monit z zakładką „handel”, gdzie ustalamy wysokość zakupu, po czym klikamy zielony przycisk KUP.

ustawienia wykresu

Wygląd wykresu możesz dowolnie edytować

Musimy pamiętać, iż każda transakcja ma domyślnie ustawioną dźwignię x 10. Wyższa dźwignia jest niedostępna dla nowych użytkowników, aby zminimalizować ryzyko przegranej.

Dźwignie z większymi przelicznikami zostaną aktywowane wraz ze stopniowym nabieraniem doświadczenia przez użytkownika. Jeśli chcemy zamknąć naszą pozycję, klikamy na zakładkę „Pozycje”. Po prawej stronie naszej pozycji widoczny jest przycisk „Zamknij”, który klikamy i potwierdzamy naszą decyzję.

Inwestowanie w kryptowaluty za pomocą dźwigni niesie ze sobą duże ryzyko. Możesz utracić wszystkie środki w krótkim czasie.

Jakie opinie można znaleźć o Monfex?

Platforma spotyka się z aprobatą społeczności kryptowalutowej. Opinie na jej temat są łatwe do odnalezienia na dowolnych mediach społecznościowych. Można je znaleźć na Youtube bądź też w wątkach dyskusyjnych na Facebooku lub Twitterze pod hashtagiem #monfex.

Ogólne opinie o handlu kryptowalutami na Monfex są pozytywne. Większość użytkowników chwali prosty interfejs oraz reakcję systemu na wykonywane operacje. Wielu osobom podoba się opcja zakupu kryptowalut kartą Visa lub MasterCard.

opinie monfex

Na opinie wpływa możliwość zakupu kryptowalut kartą

Handel kryptowalutami w tej kwestii spotkał się z ogromną krytyką na platformach konkurencyjnych, gdzie wewnętrzne API nie pozwalało na wykonywanie szybkich i precyzyjnych operacji, przez co użytkownicy tracili swoje pieniądze.

Publikowane poradniki wpływają na pozytywne opinie

Mniej wtajemniczeni użytkownicy jako zaletę wymieniają dużą liczbę materiałów edukacyjnych dostępnych bezpośrednio na stronie. Można w nich znaleźć podstawy, jak np. zbiór terminologii kryptowalutowej i blockchain oraz dokładne analizy rynkowe, uwzględniające kontrakty bezterminowe, grę z lewarem, shorty i longi.

Dzięki przystępności publikowanych materiałów nowi użytkownicy potrafią lepiej wdrożyć się w rynek, przez co ich gra dźwignią jest efektywniejsza i skuteczniejsza

Użytkownikom podoba się przejrzysty interfejs, który jest o niebo lepszy w porównaniu z bardziej wiekowymi platformami. Chwalą miłą i skuteczną pomoc telefoniczną, która zawsze stara się stanąć na wysokości zadania.

Monfex pobiera niewielkie prowizje od transakcji oraz oferuje atrakcyjne przeliczniki na dźwignie.

Negatywne opinie o Monfex

Negatywne opinie Monfex pojawiają się sporadycznie i w dużej części dotyczą opóźnień w księgowaniu wpłat i wypłat. Powodem tego może być ogólne zakorkowanie sieci blockchain bitcoina.  Jeden z użytkowników narzekał na wysoką prowizję (3,5%) przy zakupie bitcoina kartą, jednak w tym przypadku Monfex korzysta z zewnętrznej usługi serwisu Simplex.

Plusy:

 • niskie prowizje i przeliczniki
 • przejrzysty interfejs
 • rozbudowany dział poradników
 • możliwy support przez telefon
 • możliwość depozytu kartą
 • sprawne API
 • 12 par walutowych
 • dźwignia x 50

Minusy

 • brak informacji o założycielach
 • brak obsługi klientów z USA

Podsumowanie recenzji

Monfex to nowy gracz na rynku giełd oferujących handel kontraktami. Prosta obsługa i atrakcyjniejszy interfejs zachęca krypto entuzjastów do skorzystania z serwisu.

Użytkownicy mają do dyspozycji kontrakty bezterminowe, które mogą zakładać na 12 parach kryptowalutowych. Niskie prowizje, nienaganna obsługa klienta, obszerne materiały edukacyjne, bezproblemowe wpłaty i wypłaty.

W przeciwwadze do pozytywów można podać brak obsługi klientów z USA oraz brak szczegółowych informacji na temat założycieli.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową i kanały w mediach społecznościowych.

Domena platformy: www.monfex.com

Facebook: facebook.com/monfexofficial

Twitter: twitter.com/MonfexOfficial 

YouTube: youtube.com/channel/

Telegram: t.me/monfexofficial

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego