Giełdy kryptowalut w Korei Południowej uznane za instytucje finansowe!

Home » Giełdy » Giełdy kryptowalut w Korei Południowej uznane za instytucje finansowe!

Giełdy kryptowalut w Korei Południowej

To historyczny moment dla południowokoreańskich giełd kryptowalutowych. Jest to duży krok naprzód w przypadku kryptowalut w Korei Południowej, ponieważ nowe zmiany umożliwią giełdom świadczenie usług na większą skalę i przy wsparciu władz lokalnych.

Giełdy kryptowalut w Korei Południowej

Lokalne publikacje w Korei Południowej donoszą, że władze finansowe Korei Południowej sfinalizowały swoje plany dotyczące klasyfikacji giełd kryptograficznych jako branży o nazwie „Cryptocurrency Exchange and Brokerage”, aby umożliwić platformom obrotu działanie na dużą skalę przy wsparciu władz lokalnych.

Giełda BEZ Weryfikacji

Giełdy kryptowalut w Korei Południowej próbowano już uregulować. Parokrotnie pisaliśmy o tym, ze względu na ich duże znaczenie dla rynku. Rząd południowokoreański wcześniej zajął surowe stanowisko wobec branży i nałożył surowe przepisy na południowokoreańskie giełdy kryptowalutowe, aby zapobiec oszustwom, naruszeniom bezpieczeństwa i próbom kradzieży.

Giełdy kryptowalut w Korei Południowej regulacje

Rynek w końcu uregulowany

Lokalne władze finansowe obawiały się jednak, że regulacja rynku kryptowalut doprowadzi opinię publiczną do przekonania, że ​​rząd uprawomocnił sektor kryptowalut. W związku z tym Korea Południowa odroczyła regulację wymiany kryptowalut.

Władze Korei postanowiły ostatecznie uznać południowokoreańskie giełdy za regulowane instytucje finansowe. Jest to bardzo dobra wiadomość dla rynku, ponieważ decyzja ta stworzy nowe standardy branżowe i ułatwi rozwój giełdom.

Bot do Kryptowalut

Oczywiście nowe standardy branżowe najprawdopodobniej będą miały na początku negatywny wpływ, ponieważ będą znacznie bardziej rygorystyczne. Giełdy będą miał obowiązek wprowadzenia obowiązkowej weryfikacji klienta (KYC), i zasad które mają przeciwdziałać praniu pieniędzy (AML). Na dłuższą metę zmiany jednak będą korzystne.

Rynek kryptowalut jest uważany za wschodzący rynek aktywów, który może przyciągnąć zarówno instytucje i fundusze inwestycyjne, jak innych mniejszych inwestorów. Nowe regulacje również pobudzą i zachęcą do rozwoju twórców zdecentralizowanych aplikacji.

W ciągu następnych tygodni giełdy krypto będą musiały uzyskać zgodę na dalszą działalność od Południowokoreańskiego Departamentu Agencji Wywiadu Finansowego i Cyberbezpieczeństwa. Firmy, które nie uzyskają zgody, nie będą mogły prowadzić działalności w regionie.

W ramach uzupełnienia przeczytaj artykuł: Jak działają giełdy kryptowalut.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego