GMO nie wykopał w ubiegłym miesiącu żadnego Bitcoin Cash

Home » Bitcoin » GMO nie wykopał w ubiegłym miesiącu żadnego Bitcoin Cash
GMO nie wykopał w ubiegłym miesiącu żadnego Bitcoin Cash
29 sierpnia 2018 przez w kategorii Bitcoin, Mining

GMO Internet Group – wiodąca japońska firma wydobywająca kryptowaluty, poinformowała inwestorów o wstrzymaniu dalszego wydobycia Bitcoin Cash (BCH). Japoński gigant zamierza skoncentrować się na kopaniu tylko i wyłącznie oryginalnego Bitcoina (BTC). Decyzja jest najprawdopodobniej spowodowane znaczną różnicą w rentowności między wydobyciem BTC, a wydobyciem BCH. Z dokumentów opublikowanych na Twitterze przez użytkownika Trace Mayer wynika, że GMO nie wykopał ani jednego BCH w zeszłym miesiącu.

GMO i niestabilne wydobycie BCH…

Kopanie kryptowalut dla większości firm to po prostu interes, nie jest inaczej w przypadku GMO. W grudniu 2017 roku japońska firma wydobyła 213 BCH, podczas gdy w styczniu liczba ta spadła do 25 BCH. W lutym wydobycie następnie ponownie wzrosło do liczby 287 wykopanych BCH, aby w marcu znowu spaść do 12 BCH. Porównując wyniki BCH z BTC jest nieco inaczej, a wydobycie pierwotnego Bitcoina przez japońską firmę stale rośnie. W maju gigant wykopał 472 BTC, w czerwcu 528, a w sierpniu 568.

Decyzja o przejściu na kopanie wyłącznie BTC jest najprawdopodobniej podyktowana chęcią zwiększenia zysku i możliwe jest, że firma w pewnym momencie powróci do kopania BCH, jeśli zwiększy się jego rentowność.

Na internetowych forach spekulowano również, że decyzja może być spowodowana obawą przed atakiem 51% na sieć BCH. Taki atak jest możliwy, ponieważ BCH posiada znacznie mniejszą sieć niż wydobywczą niż oryginalny Bitcoin. Z drugiej strony pojawiły się głosy, że jest wysoko nieprawdopodobne by taki atak byłby w jakikolwiek sposób opłacalny.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego