Google cofnie zakaz reklam o tematyce kryptowalut w USA i Japonii

Home » Regulacje » Google cofnie zakaz reklam o tematyce kryptowalut w USA i Japonii
Google cofnie zakaz reklam o tematyce kryptowalut w USA i Japonii
26 września 2018 przez w kategorii Regulacje
Zdjęcie: pexels.com

Amerykański gigant technologiczny Google planuje zaktualizować swoją politykę reklamową w październiku, pozwalając niektórym firmom kryptograficznym reklamować się na swojej platformie. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, od października Google zezwoli niektórym giełdom kryptowalutowym reklamować się na platformie Google Adwords, gdzie odbiorcami reklam będą mieszkańcy USA i Japonii.

Najbezpieczniejszy Portfel Sprzętowy - Ponad 100 Kryptowalut

Reklamodawcy będą musieli uzyskać certyfikat Google dla określonego kraju, w którym będą wyświetlać swoje reklamy. Po wprowadzeniu polityki w październiku reklamodawcy będą mogli ubiegać się o certyfikację.

Decyzja ta jest cofnięciem zakazu ogłoszonego w marcu, gdy wszystkie usługi i produkty związane z kryptowalutami miały zakaz reklamowania się w Google. Duża część przedstawicieli branży uważała ówczesną politykę Google jako “niesprawiedliwą” i “niepokojącą”.

Google, aby uzasadnić marcowy zakaz oświadczyło, że chroni swoich klientów przed oszustwami i innymi nieuczciwymi ofertami, w tym między innymi “ICO, giełdami i portfelami, oraz poradami dotyczącymi kryptowalut”.

Tags:
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.