Iran zmienia podejście do kryptowalut

Home » Regulacje » Iran zmienia podejście do kryptowalut
Iran zmienia podejście do kryptowalut
27 sierpnia 2018 przez w kategorii Regulacje

Iran to państwo, które w kwietniu bieżącego roku wprowadziło całkowity zakaz handlu kryptowalutami. Obecnie rząd w Teheranie zmienił zdanie i planuje zniesienie zakazu, a nawet rozważa wprowadzenie własnej kryptowaluty.

Iran zmaga się się z sankcjami nałożonymi przez Stany Zjednoczone. Ratunkiem może być właśnie własna kryptowaluta.

Iran to państwo, które w kwietniu bieżącego roku wprowadziło całkowity zakaz handlu kryptowalutami. Obecnie Iran zmienił zdanie i planuje zniesienie zakazu, a nawet rozważa wprowadzenie własnej kryptowaluty aby ominąć amerykańskie sankcję.

W maju br. prezydent Donald Trump ogłosił, że USA wycofuje się z porozumienia w sprawie irańskiego programu nuklearnego. Umowa ta, miała na celu stopniowe znoszenie międzynarodowych sankcji gospodarczych wobec Iranu w zamian za ograniczenie programu jądrowego przez ten kraj. Stany Zjednoczone ponownie nałożyły ponownie sankcje na Iran równocześnie pogarszając i tak nieciekawą sytuacje gospodarczą kraju.

Ratunkiem własna kryptowaluta, która może pozwolić ominąć blokadę systemu bankowego SWIFT.

Saeed Mahdiyoun, członek Narodowego Centrum Cyberprzestrzeni (SCC) poinformował, że na polecenie prezydenta Hassana Rouhaniego rozpoczęto prace nad projektem wprowadzenia państwowej kryptowaluty. W przeciwieństwie do zdecentralizowanych kryptowalut, takich jak np. Bitcoin, cyfrowy Rial Iranu będzie wydawany na podstawie decyzji banku centralnego. Irańska waluta cyfrowa nie będzie wydobywalna, a jej zapisy transakcyjne będą dostępne tylko na prywatnym blockchainie.

Mahdiyoun dodał również, że do końca września Centralny Bank Iranu ma wydać oświadczenie dotyczące handlu publicznymi kryptowalutami, takimi jak np. Bitcoin lub Ethereum. Rząd również zobowiązał się do przygotowania stosownych regulacji tego rynku.

Ledger Nano S - The secure hardware wallet
Tags:,
Polub nas na Facebooku
Nazwa Cena
Bitcoin (BTC)
$3,951.69
Ethereum (ETH)
$146.80
XRP (XRP)
$0.322006
Bitcoin Cash (BCH)
$144.07
EOS (EOS)
$3.86
Stellar (XLM)
$0.089755
Litecoin (LTC)
$49.52
Bitcoin SV (BSV)
$73.87
TRON (TRX)
$0.024655
Cardano (ADA)
$0.045200
IOTA (MIOTA)
$0.302574
Binance Coin (BNB)
$6.40
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.