Iran zmienia podejście do kryptowalut

Home » Regulacje » Iran zmienia podejście do kryptowalut
Iran zmienia podejście do kryptowalut
27 sierpnia 2018 przez w kategorii Regulacje

Iran zmaga się się z sankcjami nałożonymi przez Stany Zjednoczone. Ratunkiem może być właśnie własna kryptowaluta. Iran to państwo, które w kwietniu bieżącego roku wprowadziło całkowity zakaz handlu kryptowalutami. Obecnie Iran zmienił zdanie i planuje zniesienie zakazu, a nawet rozważa wprowadzenie własnej kryptowaluty aby ominąć amerykańskie sankcję.

Handel z Dźwignią - Lewar x 100 - Kontrakty Bitcoinowe

Iran i sankcje USA

W maju br. prezydent Donald Trump ogłosił, że USA wycofuje się z porozumienia w sprawie irańskiego programu nuklearnego. Umowa ta, miała na celu stopniowe znoszenie międzynarodowych sankcji gospodarczych wobec Iranu w zamian za ograniczenie programu jądrowego przez ten kraj. Stany Zjednoczone ponownie nałożyły ponownie sankcje na Iran równocześnie pogarszając i tak nieciekawą sytuacje gospodarczą kraju. Ratunkiem własna kryptowaluta, która może pozwolić ominąć blokadę systemu bankowego SWIFT.

Państwowa kryptowaluta

Saeed Mahdiyoun, członek Narodowego Centrum Cyberprzestrzeni (SCC) poinformował, że na polecenie prezydenta Hassana Rouhaniego rozpoczęto prace nad projektem wprowadzenia państwowej kryptowaluty. W przeciwieństwie do zdecentralizowanych kryptowalut, takich jak np. Bitcoin, cyfrowy Rial Iranu będzie wydawany na podstawie decyzji banku centralnego. Irańska waluta cyfrowa nie będzie wydobywalna, a jej zapisy transakcyjne będą dostępne tylko na prywatnym blockchainie.

Mahdiyoun dodał również, że do końca września Centralny Bank Iranu ma wydać oświadczenie dotyczące handlu publicznymi kryptowalutami, takimi jak np. Bitcoin lub Ethereum. Rząd również zobowiązał się do przygotowania stosownych regulacji tego rynku.

Tags:,
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.