Jak działa SweatCoin? Jakie opinie zbiera aplikacja? Czy to bezpieczne?

Home » Altcoiny » Jak działa SweatCoin? Jakie opinie zbiera aplikacja? Czy to bezpieczne?
10 listopada 2019 by
Jak działa SweatCoin? Jakie opinie zbiera aplikacja? Czy to bezpieczne?

SweatCoin bije w ostatnich miesiącach rekordy popularności. Aplikacja stworzona przez dwóch Rosjan w głównym założeniu ma zachęcić ludzi do większej aktywności fizycznej.

Jest to innowacyjny projekt, w którym możemy wydobywać kryptowaluty poprzez regularne chodzenie lub bieganie. Postanowiliśmy bliżej przejrzeć się zasadom działania aplikacji. Jakie opinie zbiera SweatCoin? Ile można faktycznie zarobić? Czy jest bezpieczne dla telefonu?

Testuj za Darmo Bota do Kryptowalut

Jak działa SweatCoin?

Aplikacja korzysta z modułu GPS w naszym telefonie komórkowym i działa w tle. W związku z tym, każda nasza aktywność jest monitorowana i zapisywana. Za każde przebyte na piechotę 1000 kroków (w przybliżeniu 1000 metrów) otrzymamy dokładnie 0,95 Sweat Coin.

Aplikacja robi wszystko, aby wykluczyć próby oszustwa. Nie jest to jednak łatwe. Jazda samochodem lub na rowerze rzeczywiście nie zadziała. Ale już przymocowanie telefonu do psa ganiającego po parku? Taką próbę podjął jeden z użytkowników i okazała się ona skuteczna.

Aplikacja zaliczyła przebyty przez czworonożnego przyjaciela dystans. Oszukiwać można także na oprogramowaniu wprowadzającym w błąd moduł GPS. Jeśli takie działanie zostanie wykryte przez aplikację, użytkownik zostanie oczywiście zbanowany, a jego środki przepadną.

jak działa sweatcoin

Ile można zarobić?

Załóżmy, że każdego dnia będziemy przebywać pieszo przynajmniej 10 km. Aktualnie, jeden Sweat Coin kosztuje ok. 0,10$. Notowania są oczywiście zmienne, a tokeny możemy zamienić na dolary. Przy powyższej aktywności, dziennie zyskamy zatem ok. 1 dolara.

Biorąc pod uwagę aktualny kurs dolara amerykańskiego, w ciągu roku możemy zatem zarobić ok. 1400 złotych. No cóż, to całkiem przyjemna kwota kieszonkowego.

Trzeba jednak przyznać, że dzienne chodzenie lub bieganie 10 km wymaga poświęcenia przynajmniej godziny swojego czasu, uwzględniając normalną aktywność w ciągu dnia. Musimy również zwrócić uwagę na jedną rzecz.

Zobacz Najbezpieczniejszy Portfel - Ponad 100 Kryptowalut

Obecne notowania oscylują w granicy 0,10$. Jak wiadomo, kryptowaluty są bardzo niestabilne. Spektakularny sukces mógłby sprawić, że token osiągnie znacznie większą wartość.

Biorąc jednak pod uwagę ogromne zainteresowanie projektem już dziś, a także liczne próby potencjalnych oszustw, spektakularny wzrost ceny Sweat Coina jest mało prawdopodobny.

Jak zacząć zarabiać?

Aplikację mobilną SweatCoin możemy ściągnąć z oficjalnych sklepów iOS oraz Google Play. Po zainstalowaniu aplikacji, należy wyrazić zgodę na jej dostęp do najważniejszych funkcji telefonu, w tym oczywiście modułu GPS.

Czy SweatCoin działa i wypłaca nagrody?

Projekt jak na razie jest w fazie testowej, jednak wielu użytkowników za pośrednictwem social media potwierdza już uzyskanie pierwszych wypłat i nagród. Należy też uwzględnić pewną kwestię: SweatCoin udostępnia program afiliacyjny. A zatem, jeżeli ktoś z Twojego polecenia zarejestruje się w aplikacji, otrzymasz dodatkowe wynagrodzenie. To właśnie na tej aktywności zarabiają ludzie promujący aplikację za pośrednictwem Social Media.

Aplikacja rzeczywiście za aktywność nalicza nagrody w formie kryptowaluty. Możemy je potem przeliczyć na USD w portfelu PayPal. Na ten moment możemy potwierdzić, że SweatCoin faktycznie działa i wypłaca pieniądze. Jest to niezły sposób na darmowe kryptwaluty.

Czy to jest bezpieczne?

Tu dochodzimy do największej kontrowersji, która jest szeroko omawiana w sieci. W chwili obecnej nie ma jednoznacznych powodów, aby posądzać aplikację o szkodliwe działanie dla telefonu. Pojawiają się jednak kolejne przesłanki, które pozwalają na wysnucie takiej hipotezy.

sweatcoin czy bezpieczne

Osoby zaznajomione z tematem doskonale zdają sobie sprawę, że kopanie kryptowalut wiąże się z poborem pewnej mocy obliczeniowej. Istnieje możliwość, że aplikacja w tle pobiera dużo mocy obliczeniowej naszego urządzenia, co oczywiście wpływa na skrócenie żywotności podzespołów, przede wszystkim procesora oraz baterii.

Sprawdź Giełdę Krypto BEZ Weryfikacji

Na pewno możemy zauważyć wzmożony ubytek energii, ale jest to normalne dla wszystkich aplikacji aktywnie działających w tle.

Czy SweatCoin może uszkadzać telefon? Warto monitorować tę kwestię. Jeżeli przypuszczenia użytkowników się potwierdzą, wcześniej czy później pojawią się dowody na poparcie tej tezy.

Jak wypłacić pieniądze?

Przed stworzeniem konta w aplikacji, musimy założyć swój własny portfel w serwisie PayPal. Jest to niezbędne by wypłacić pieniądze. Gdy już stworzymy nasze konto, możemy zacząć zarabianie z aplikacją. Oczywiście musi być ona cały czas aktywna w tle. Inaczej, nasza aktywność nie będzie zaliczana i nagradzana tokenami.

SweatCoin opinie

Aplikacja pozwala na zarabianie kryptowalut i wypłaca zarobki. Oczywiście nie są to duże kwoty, ale jeżeli należysz do grona aktywnych osób, regularnie biegasz oraz dużo chodzisz, masz szansę dorobić nawet 100 PLN w ciągu miesiąca. Czy taki trend się utrzyma?

Handluj z Dźwignią - Lewar x 100

Widzimy dwa potencjalne scenariusze: SweatCoin wciąż będzie zyskiwał popularność i z jego pomocą będzie można dorobić na regularnej aktywności. Druga opcja jest mniej optymistyczna. Nieuczciwi ludzie zrobią wszystko, aby okłamać moduł GPS i generować tokeny bez aktywności. Takie praktyki na szerszą skalę mogą doprowadzić od upadku projektu.

W obecnej fazie projekt zbiera dobre opinie. Użytkownicy są zadowoleni z działania aplikacji i zysków jakie generują za jej pośrednictwem.

Opinie z internetu

Na niezależnych portalach z recenzjami znajdziemy wiele opinii na potwierdzenie wiarygodności SweatCoin. Na 550 ocen ponad 90% jest pozytywnych.

sweatcoin opinie

Opinie z portalu TrustPilot

Podobnie sytuacja wygląda według użytkowników korzystających ze sklepu Google Play. Na ponad sto tysięcy ocen znaczna większość osób ma pozytywne opinie na temat SweatCoin.

opinie internetowe

Opinie z Google Play

Czy warto zarabiać z aplikacją SweatCoin?

Jeśli jesteś osobą aktywną i każdego dnia pokonujesz spore dystanse, możesz zainstalować aplikację i zacząć dorabiać niewielkie kwoty rzędu kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

Projekt należy jednak bacznie obserwować, szczególnie w aspekcie podejrzeń o szkodliwy wpływ na urządzenie. Czy na dłuższą metę SweatCoin ma szansę się utrzymać?

Już teraz nie brakuje oszustów robiących wszystko, aby zakłamać aktywność i wprowadzić w błąd GPS. Jeśli wartość tokena będzie rosła, zjawisko to będzie się rozszerzać. Twórcy mogą mieć zatem duży problem z wyeliminowaniem wszystkich prób okłamania aplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.