Jak kupić kryptowaluty bez weryfikacji za złotówki?

Home » Giełdy » Jak kupić kryptowaluty bez weryfikacji za złotówki?
22 grudnia 2019 by
Jak kupić kryptowaluty bez weryfikacji za złotówki?

Coraz więcej osób zaczyna doceniać możliwości oferowane nam przez waluty wirtualne. Nie ulega wątpliwości, że w nadchodzących latach adopcja Bitcoina będzie postępować. Warto zatem już teraz zastanowić się nad tym, jak kupić kryptowaluty i zbudować swoje aktywa na nadchodzące lata.

Metody pozwalające kupić kryptowaluty

Możemy wymienić kilka popularnych i sprawdzonych sposobów. To właśnie na tych metodach skupimy się w pierwszej kolejności. Na koniec powiemy kilka słów także o możliwościach mniej tradycyjnych. Użytkownicy sieci mogą kupić kryptowaluty korzystając z następujących opcji:

 • Giełdy kryptowalut
 • Kantory kryptowalut
 • Portfel z możliwością handlu
 • Bitomat
 • STO oraz ICO

Niektóre wymagają pełnej weryfikacji, czyli podania danych osobowych oraz skanu dokumentu tożsamości. Inne stanowią odpowiedź na to, jak kupić kryptowaluty w sposób całkowicie anonimowy.

Bezpieczny portfel

Jak kupić kryptowaluty za złotówki na giełdzie?

Giełda to najpopularniejszy sposób zakupu kryptowalut za złotówki. W tej metodzie następuje wymiana na drodze użytkownik – użytkownik. Giełda jest jedynie platformą pośredniczącą, która tworzy środowisko do realizowania transakcji. Jeśli chodzi o mniej popularne coiny, jest to wręcz jedyna możliwość zakupu.

jak kupić kryptowaluty za złotówki

Panel giełdowy do składania zleceń kupna i sprzedaży

Obecnie inwestorzy muszą liczyć się z wieloma restrykcjami oraz przepisami prawnymi. Do rzadkości należą giełdy kryptowalut, na których można dokonywać zakupów bez weryfikacji. W zdecydowanej większości przypadków zachodzi konieczność przejścia pełnej weryfikacji KYC.

Podczas rejestracji należy podać szczegółowe dane osobowe. Co więcej, swoją tożsamość należy potwierdzić poprzez załączenie skanu dokumentu tożsamości. Plusem jest możliwość kupowania kryptowalut za tradycyjne pieniądze.

Giełda BEZ Weryfikacji

Na giełdzie znajdziemy oczekujące zlecenia kupna oraz sprzedaży. Nas interesuje ta druga grupa. Wybieramy odpowiednią parę walutową i szukamy oferty spełniającej nasze oczekiwania względem ceny. Na niektórych giełdach możliwy jest automatyczny zakup po średniej cenie, co pozwala na błyskawiczną transakcję. Plusem zakupu kryptowalut na giełdzie jest niska prowizja.

Zakupione coiny możemy trzymać na giełdzie, ale stanowczo zalecamy przelanie ich na bezpieczne portfele takie jak Ledger Nano S Lub Trezor One.

Jak kupić kryptowaluty bez weryfikacji w kantorze?

W tym wariancie transakcja przebiega trój fazowo. Użytkownik wybiera pożądaną kryptowalutę i przekazuje środki na konto kantoru. Kantor w imieniu użytkownika dokonuje transakcji na giełdzie, a następnie przekazuje zakupione coiny na adres portfela podany przez użytkownika.

Zakup kryptowalut w kantorze wiąże się z uproszczonymi formalnościami i przy niewielkich kwotach nie wymaga weryfikacji. Kantory kryptowalut mogą być dobrą alternatywą dla giełd. Kurs transakcji jest oczywiście mniej korzystny, a prowizje sporo wyższe.

kupić coiny bez weryfikacji

Formularz pozwalający kupić kryptowaluty w kantorze

Zakup kryptowalut bez weryfikacji w każdym kantorze wygląda podobnie. Jest to intuicyjny proces. Może się zdarzyć, że w zasadzie z niewiadomych powodów, transakcja zostanie zablokowana i zostaniesz poproszony o weryfikację. Takie ryzyko istnieje w każdym kantorze.

Zakup przez portfel z opcją wymiany

W tym względzie ciekawą propozycję stanowi np. multiwallet Exodus. Warto zaznaczyć, że zdecydowana większość portfeli dba o anonimowość. W związku z tym, nie obsługują one walut fiducjarnych, takich jak dolar czy euro.

Załóżmy, że wcześniej za pośrednictwem giełdy lub kantoru zakupiliśmy za złotówki pewną ilość popularnego Bitcoina. Z poziomu portfela możemy wymienić jedną kryptowalutę na drugą. Wspomniany powyżej Exodus obsługuje kilkadziesiąt różnych coinów i tokenów. Musimy się liczyć z tym, że portfel pobiera niewielką prowizję w związku z tym kurs może być nieznacznie gorszy niż na giełdzie.

Giełda z dźwignią

Zakup w bitomatach

W Polsce znajduje się na dzień dzisiejszy około 30 bitomatów, które w uproszczeniu możemy nazwać bankomatem Bitcoina. W praktyce, wielu producentów tych urządzeń pozwala na zakup także innych kryptowalut, np. Ethereum lub Dash.

Jest to kolejna metoda na to, jak kupić kryptowaluty bez weryfikacji. Bitomat wydrukuje dla Ciebie paragon oraz kod kreskowy. Pojawia się coraz więcej systemów, które obsługują kryptowalutowe płatności za pośrednictwem kodu zapisanego na paragonie.

Liczba bitomatów w Polsce stale się powiększa, dzięki czemu w nadchodzących latach o zakup kryptowalut będzie jeszcze łatwiejszy.

Jak kupić kryptowaluty w bitomacie? To banalnie proste. Umieszczamy banknoty w urządzeniu, wybieramy docelową kryptowalutę, podajemy adres naszego portfela lub też wybieramy opcję wydruku nowego adresu portfela.

Kupno poprzez ICO lub STO

ICO czyli Initial Coin Offering oraz STO, Security Token Offering. Są to zbiórki, w których nowe projekty kryptowalutowe poszukują środków do rozwinięcia swojej działalności. W teorii nie jest to handel, ale wciąż oscyluje w granicy wymiany, dlatego postanowiliśmy dołożyć ten sposób to tradycyjnych metod kupowania kryptowalut.

Bot do Kryptowalut

Użytkownik może wesprzeć nowy projekt określoną kwotą (w kryptowalucie, zwykle ETH lub BTC), dzięki czemu otrzyma pulę nowych tokenów.

Czy to się opłaca? No cóż, to już zależy od twórców danego projektu. Jeśli ich przedsięwzięcie „wypali”, wartość kupionych tokenów może wzrosnąć. Niektóre zbiórki kończyły się nawet kilkuset procentowym zyskiem na koncie inwestorów. Nie brakuje jednak nieudanych projektów kończących się stratą całej kwoty.

Inne metody na pozyskiwanie kryptowalut

Na zakończenie kilka słów o możliwości pozyskania kryptowalut poza handlem. Najpopularniejsze jest oczywiście kopanie kryptowalut, czyli uczestniczenie w rozwoju danej sieci. Staje się to jednak coraz mniej dochodowe, szczególnie, jeśli chodzi o algorytm konsensusu Proof of Work.

Do dyspozycji są również airdropy, czyli możliwość otrzymania kryptowalut za darmo. W praktyce, użytkownik wykonuje określone zadanie, np. rejestruje się w programie i wykazuje aktywność w social mediach.

Airdropy często oferują nowe projekty, które poszukują sposoby na pozyskanie większego zainteresowania. Należy jednak pamiętać, że ten sposób zwykle pozwala na zdobycie symbolicznych ilości coinów.

Tags:,

3 Replies to “Jak kupić kryptowaluty bez weryfikacji za złotówki?”

 • materiałowy says:

  Właśnie nad tym się zastanawiałem, dzięki 😉

 • CryptoNinja says:

  Kantory (do określonej kwoty) oraz bitomaty zapewniają nam jeszcze jakiś stopień anonimowości, więc póki można, to warto z tych metod korzystać.

 • Janusz Depta says:

  Kupiłem ADA (2000 sztuk) na [tu był spam – został usunięty] – od momentu zapłaty krypto weszło do portfela po 5 minutach. Na tej platformie wygodnie jest dokonywać zakupów i monitorować zmiany w kursie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego