Jeśli używałeś Hola VPN możesz stracić środki z MyEtherWallet!

Home » Ethereum » Jeśli używałeś Hola VPN możesz stracić środki z MyEtherWallet!

Jeśli używałeś Hola VPN możesz stracić środki z MyEtherWallet!

MyEtherWallet, jedna z najpopularniejszych usług internetowych do zarządzania tokenami Ethereum. Po raz drugi w tym roku, serwis odczuł poważne naruszenia bezpieczeństwa, po tym jak powszechnie używana usługa VPN została zhackowana na okres pięciu godzin.

MyEtherWallet (MEW) nie jest standardowym portfelem internetowym. Nie pozwala ci utworzyć konta i przechowywać tokenów na swoich serwerach. MEW to interfejs kliencki, który pozwala na interakcję z blockchainem Ethereum.

Dziś MEW ostrzega, że ​​użytkownicy jego usług, którzy korzystają z Hola, darmowej sieci VPN, której używa prawie 50 milionów użytkowników, mogli zostać zhackowani, a ich tokeny mogą zostać skradzione. Użytkownicy z portfelami sprzętowymi, lub bez Hola są bezpieczni.

Firma poinformowała, że ​​Hola została zhackowana na okres pięciu godzin, w czasie których wszyscy użytkownicy Hola, którzy łączyli się z MEW i korzystali z portfela z włączonym VPN, mogli zostać zhackowani. MEW poleca każdemu, kto używał ich strony i VPN w ciągu ostatnich 24 godzin, przeniesienia tokenów do nowego portfela … zakładając, że nadal mą do nich dostęp.

Incydent jest dobrym przypomnieniem, dlaczego lepiej zapłacić za usługę VPN, zamiast korzystać z bezpłatnej. W 2015 r. Hola została oskarżona o przeprowadzanie ataków DDoS “na żądanie".

Nie jest jeszcze jasne, ilu użytkowników zostało okradzionych, ale sytuacja przypomina podobny incydent w lutym, kiedy MEW został naruszony atakiem DNS, a w jego wyniku dokonano co najmniej 365,000 kradzieży kryptowalut od użytkowników.

MEW jest jedną z najpopularniejszych usług portfelowych w Internecie, ale inne opcje obejmują MyCrypto – usługę uruchomioną przez byłego współzałożyciela MEW – oraz Imtoken, prowadzoną przez chińską firmę, która niedawno pozyskała od inwestorów 10 milionów dolarów .

Ledger Nano S - The secure hardware wallet
Polub nas na Facebooku
Nazwa Cena
Bitcoin (BTC)
$3,950.30
Ethereum (ETH)
$146.65
XRP (XRP)
$0.321403
Bitcoin Cash (BCH)
$144.21
EOS (EOS)
$3.86
Stellar (XLM)
$0.089905
Litecoin (LTC)
$49.54
Bitcoin SV (BSV)
$73.87
TRON (TRX)
$0.024705
Cardano (ADA)
$0.045432
IOTA (MIOTA)
$0.303882
Binance Coin (BNB)
$6.40
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.