Kalkulator kryptowalut – Przelicznik Bitcoin

Home » Altcoiny » Kalkulator kryptowalut – Przelicznik Bitcoin
8 maja 2020 by
Kalkulator kryptowalut – Przelicznik Bitcoin

Bitcoin jest dosyć popularny jako środek płatniczy, jednak kupują go przede wszystkim inwestorzy nastawieni na pomnażanie swojego kapitału. Wygodny kalkulator kryptowalut to narzędzie, które pozwala przekonwertować BTC lub inne coiny na waluty fiducjarne takie jak złotówka (PLN) czy dolar (USD).

Musimy pamiętać, że informacje udzielane przez konwerter nie obejmują prowizji transakcyjnych i opłaty sieciowej. W praktyce, powinniśmy zatem uwzględnić 1-2% na poczet dodatkowych opłat. Z pomocą przelicznika możemy ustalić szacowaną wartość transakcji.

Z roku na rok przybywa użytkowników, którzy chcą dodać do swojego portfolio inwestycyjnego Bitcoina (BTC) lub Ethereum (ETH). Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić jedynie niewielką, nawet tysięczną część coina. Przelicznik Bitcoin podpowie nam, ile dokładnie możemy zakupić za posiadaną przez nas walutę fiducjarną lub wirtualną. Jak dokładnie działa taki przelicznik oraz jak możemy go wykorzystać?

Kalkulator kryptowalut jako pomocne narzędzie

Inwestorzy zwykle sprawdzają, ile Bitcoina są w stanie zakupić za określoną kwotę. Z kolei użytkownicy nastawieni na tradycyjne płatności online, korzystają z drugiej opcji oferowanej nam przez kalkulator kryptowalut. Planujemy zakupy i wiemy, że zapłacimy za nie 0,00256 BTC. W takiej sytuacji możemy wpisać tę wartość oraz sprawdzić ile to będzie po przeliczeniu na PLN lub USD. Musimy dodać 1-2% z tytułu niezbędnych opłat transakcyjnych.

Ważnym wyznacznikiem jakości przelicznika Bitcoin jest rzeczywisty czas pokazywania aktualnej ceny. W związku z tym, portal udostępniający kalkulator kryptowalut integruje swój system z renomowanym dostawcą informacji. Jednym z najpopularniejszych serwisów jest Coinlieb lub Coingecko. Warto również wspomnieć o CoinCheckup. Zwykle, pod przelicznikiem znajduje się informacja o systemach, z którymi łączy się dany konwerter. Dzięki temu uzyskujemy pewność, że dysponujemy aktualnymi wartościami.

Przelicznik Bitcoin pozwala sprawdzać ceny

Przelicznik Bitcoin pozwala zweryfikować, czy dana giełda lub kantor oferuje atrakcyjne warunki wymiany walut wirtualnych. Pamiętajmy, że od przeprowadzonej transakcji w BTC pobierane są dwa rodzaje opłat: prowizja od transakcji, która w zależności od giełdy wynosi od 0,01 do 2%, a także opłata sieciowa.

O tym czynniku decyduje nadawca przelewu. Określona opłata ma wpływ na czas realizacji. Przy wysokiej opłacie, przelew dociera niemal natychmiast. W przypadku minimalnej stawki, czas oczekiwania może wynieść kilka, a nawet kilkanaście godzin.

Sytuacja na rynku kryptowalut jest dynamiczna. Nawet co kilka minut możemy zaobserwować istotne zmiany kursów. Dobry przelicznik Bitcoin wykorzystuje integrację z renomowanymi portalami podającymi kursy w czasie rzeczywistym. Dzięki temu, mamy pewność, że informacje, które posiadamy są aktualne.

Jakie kryptowaluty obsługuje przelicznik Bitcoin?

Pod tym względem możemy liczyć na nieograniczone możliwości w aspekcie sprawdzania aktualnych cen. Kryptowalutą bazową jest oczywiście Bitcoin. Możemy wybrać interesującą nas walutę wymiany. Tutaj znajdziemy zarówno waluty tradycyjne (np. PLN, USD, Euro, GPB) oraz popularne kryptowaluty (np. Ethereum, Dash, Ripple). Jak już wspomnieliśmy, przelicznik działa w dwie strony. Możemy sprawdzić, ile Bitcoinów zakupimy za określoną kwotę lub sprawdzić, ile musimy wydać, aby pozyskać interesującą nas ilość BTC.

W sieci znajdziemy kilkaset różnorodnych konwerterów. To pokazuje, jak popularne w dzisiejszym świecie są waluty wirtualne. Autorskie przeliczniki posiadają internetowe kantory oraz giełdy kryptowalutowe. Podstawowym wyznacznikiem powinna być dla nas informacja o tym, z jakiego systemu czerpie informacje dany kalkulator. Tylko w ten sposób uzyskujemy gwarancje, że dysponujemy aktualnymi notowaniami BTC w czasie rzeczywistym.

Dobry kalkulator kryptowalut

Kalkulator kryptowalut można używać na dwa sposoby. Wiele zależy od tego, czy chcemy zakupić określoną ilość Bitcoina, czy też chcemy wydać określoną kwotę na zakup. W górnym okienku kalkulatora wpisz docelową wartość Bitcoinów, które chcesz pozyskać. Następnie, z okienka poniżej wybierz walutę, za jaką chcesz dokonać zakup. Pamiętaj, aby doliczyć do podanej kwoty 1-2% na pokrycie niezbędnych opłat transakcyjnych. Z takiego wariantu obliczeń korzystają osoby, które chcą np. zapłacić Bitcoinem za zakup lub usługę.

W tym wariancie zacznij od wyboru waluty, w której chcesz przeprowadzić transakcję. Następnie wpisz kwotę, którą dysponujesz. Tutaj również warto podać wartość mniejszą o 1-2% od docelowej, ze względu na opłaty i prowizje. Po wpisaniu kwoty, przelicznik automatycznie obliczy, ile Bitcoinów możesz zakupić za określoną kwotę waluty lub kryptowaluty.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego