Kantory kryptowalut – Zanim Wybierzesz Przeczytaj

Home » Altcoiny » Kantory kryptowalut – Zanim Wybierzesz Przeczytaj
21 marca 2019 by
Kantory kryptowalut – Zanim Wybierzesz Przeczytaj

Waluty cyfrowe z roku na rok stają się coraz popularniejsze i odważniej wkraczają do społecznej świadomości. Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z możliwości jakie oferują kryptowaluty. Pojęcie Bitcoin przestało być kojarzone z przelotną modą wśród młodzieży. W związku z tym, wiele osób decyduje się na zakup kryptowalut. Albo w celach inwestycyjnych albo na bieżące, wygodne wydatki w sieci. Niektórzy czują się przerażeni formalnościami jakie trzeba spełnić w przypadku giełdy. Dlatego, korzystniejszą alternatywą mogą się okazać kantory kryptowalut.

Kantory kryptowalut – Podstawowe informacje

Jeszcze kilka lat temu korzystanie z giełdy kryptowalut było łatwiejsze i wygodniejsze. Brak wymagań oraz regulacji prawnych miał także swoje ciemne strony. Przede wszystkim, wiele giełd borykało się z częstymi atakami hackerów.

Obecnie, giełdy kryptowalut są coraz bardziej zbliżone do profesjonalnych platform transakcyjnych znanych z świata finansów. Co za tym idzie, użytkownik nie może po prostu stworzyć konta w ciągu kilku sekund i rozpocząć handlu.

Sprawdź Giełdę Krypto BEZ Weryfikacji

Coraz więcej giełd wymaga danych osobowych oraz przejścia procesu weryfikacji nowych użytkowników. Powyższy opis bardzo mocno kłóci się ze zdecentralizowanym charakterem walut cyfrowych. W związku z tym, wiele osób zaczęło poszukiwać wygodniejszych sposobów na kupno, sprzedaż oraz wymianę tokenów.

Kantor kryptowalut bez weryfikacji

Kantory kryptowalut to miejsce, w którym możemy pozyskać interesujące nas waluty cyfrowe bez większych formalności. Biorąc pod uwagę coraz większe obostrzenia prawne, kantory online stają się jedynym miejscem, w którym użytkownik może liczyć na prywatne transakcje bez podawania szeregu informacji na swój temat. Część serwisów nie wymaga weryfikacji od użytkowników gdy transakcje opiewają na niewielkie kwoty max kilka tysięcy polskich złotych. Przy większych środkach weryfikacja jest obowiązkowa.

 

Jak to działa?

W sieci natrafimy na coraz większą liczbę kantorów online. Często możemy spotkać się z wymienną nazwą: kantor Bitcoin. Największa kryptowaluta w historii wciąż stanowi nierozerwalny symbol, z którym większość ludzi kojarzy waluty cyfrowe.

Kantory mogą być prowadzone zarówno przez duże, zarejestrowane przedsiębiorstwa, jak również przez prywatnych posiadaczy kryptowalut. Brak formalności sprawia, że transakcja może być przeprowadzona na linii: prywatny sprzedawca – prywatny klient. To niesie ze sobą pewne zagrożenia.

Testuj za Darmo Bota do Kryptowalut

Uważaj na oszustwa

Aby nie paść ofiarą oszustwa, przed dokonaniem pierwszej transakcji warto przeczytać opinie klientów na temat kantoru. Większość kantorów online nie daje możliwości kupowania kryptowalut za prawdziwe waluty fiducjarne. Innymi słowy, do przeprowadzenia wymiany musimy dysponować walutą cyfrową, którą oddamy w zamian za oczekiwane tokeny.

Największe kantory kryptowalut posiadają wbudowany portfel, dzięki czemu możliwe jest przechowywanie posiadanych walut. Ze względów bezpieczeństwa nie jest to jednak wskazane. Szczególnie aktywa o większej wartości należy bezwzględnie przechowywać w lepiej zabezpieczonych portfelach.

Wpłaty i wypłaty

Sam sposób działania kantoru jest banalnie prosty. W wielu przypadkach użytkownik nie musi w trakcie rejestracji podawać swoich danych osobowych. Często nie musimy również wpłacać środków na konto w kantorze online by przeprowadzić transakcję.

kantory kryptowalut weryfikacja

Serwisy zwykle obsługują szybkie płatności przy użyciu znanych portfeli. Każdy rzetelny kantor obsługuje pełną gamę portfeli do Bitcoina oraz portfeli do przechowywania tokenów w standardzie ERC20. Dzięki temu, kantory kryptowalut umożliwiają transakcje w obrębie nawet kilkuset różnych tokenów. Nowoczesne metody płatności pozwalają sfinalizować transakcję w przeciągu kilku sekund.

Zalety

Główną zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim wygoda i funkcjonalność. Użytkownicy nie muszą znać szeregu trudnych pojęć, które zwykle występują na giełdach. Kantory kryptowalut przede wszystkim umożliwiają zachowanie prywatności i anonimowości.

Jest to atut niezwykle istotny z punktu widzenia głównych założeń leżących u podstaw każdej zdecentralizowanej kryptowaluty. W związku z tym, założenie konta zajmuje kilka sekund podobnie jak przeprowadzenie transakcji. To bardzo szybki i komfortowy sposób aby dokonać wymiany kryptowalut.

Handluj z Dźwignią - Lewar x 100

Wady

Koszt większej wygody i prywatności jest niestety całkiem spory. Przede wszystkim, możliwości oferowane przez kantory kryptowalut są ograniczone. Wiele serwisów wciąż nie udostępnia transakcji obsługujących waluty fiducjarne. Innymi słowy, osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z walutami cyfrowymi, i tak będą zmuszone do założenia konta na jednej z giełd aby dokonać zakupu przynajmniej jednej waluty bazowej, która umożliwi wymianę w kantorze.

Na szczęście, z biegiem czasu ta wada doskwiera coraz słabiej, ponieważ rośnie liczba kantorów, które obsługują większość światowych walut, w tym również złotówki. Minusem kantorów może być także poziom bezpieczeństwa. Przed założeniem konta koniecznie sprawdź opinie innych osób dostępne w sieci. Zdecentralizowany charakter takich serwisów wiąże się bowiem z pewnym zagrożeniem.

Ostatnią, bardzo istotną wadą może być wysoka cena. Większość giełd posiada narzucony zakres cenowy przy kupnie i sprzedaży tokenów. Kantory kryptowalut mogą ustalać własny zakres prowizji, co sprawia, że spread walutowy (różnica między ceną kupna i sprzedaży) jest bardzo wysoki. To natomiast wiąże się z ryzykiem poniesienia niemałych strat.

Rzetelne kantory kryptowalutowe

W sieci możemy znaleźć setki, a nawet tysiące kantorów kryptowalut. Ciężko znaleźć zatem jeden serwis, który zagwarantuje nam odpowiedną jakość usług. Jednym z bardziej znanych serwisów jest Bitcantor, bardzo mocno powiązany z giełdą Bitbay.

To pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo, szybkość transakcji oraz jakość świadczonych usług. Bardzo ciekawe rozwiązania proponuje kantor InPay, który dokonuje pośredniczącej wymiany przy użyciu walut fiducjarnych. Dobrymi opiniami cieszy się również serwis 4Coins, który słynie z możliwości płacenia tradycyjnymi walutami oraz kantorbitcoin.pl

Podsumowanie

Pierwsze kantory walut cyfrowych oferowały wyłącznie wymianę Bitcoina w zamian za inne tokeny. Z biegiem czasu serwisy stają się dużo bardziej funkcjonalne i oferują większe możliwości. Coraz większa liczba kantorów pozwala dokonywać płatności za pośrednictwem tradycyjnych walut co jest szczególnie istotne dla wielu użytkowników. Ponadto, taki sposób wymiany daje możliwość zachowania prywatności. Minusem mogą być wysokie ceny spowodowane prowizją oraz wysokim spreadem ustalanym indywidualnie przez kantor. Przy wyborze warto zatem kierować się opiniami klientów, którzy mieli okazję korzystać z danego serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.