Korea Południowa proponuje ściślejszą współpracę w zakresie globalnych regulacji kryptowalut

Home » Regulacje » Korea Południowa proponuje ściślejszą współpracę w zakresie globalnych regulacji kryptowalut
Korea Południowa proponuje ściślejszą współpracę w zakresie globalnych regulacji kryptowalut
9 września 2018 przez w kategorii Regulacje
Zdjęcie: pexels.com

Urzędnik z Biura Kontroli Finansowej Korei Południowej zaproponował ściślejszą współpracę międzynarodową pomiędzy organami regulacyjnymi w zakresie kryptowalut i ICO.

Korea Południowa proponuje ściślejszą współpracę w zakresie globalnych regulacji kryptowalut

Jak donosi, lokalny serwis informacyjny Asian Economic TV w piątek, 7 września dyrektor Biura Kontroli Finansowej Korei Południowej (FSS) zaproponował ściślejszą współpracę międzynarodową pomiędzy organami regulacyjnymi w zakresie regulacji kryptowalut i ICO.

W dniach 6-7 września w Seulu odbyła się coroczna, międzynarodowa konferencja organów regulacyjnych, w której udział wzięli udział urzędnicy z 14 krajów, w tym z Wielkiej Brytanii, Japonii, Niemiec, Kanady, Australii i Singapuru. Podczas spotkania Yoon Suk-heun, przedstawiciel FSS, wezwał organy regulacyjne państw uczestniczących w spotkaniu do wspólnej wymiany informacji i stworzenia międzynarodowych standardów dotyczących kryptowalut i ICO.

Według “The Korea Times", Yoon powiedział:

Władze znajdują się w trudnej sytuacji, musimy zminimalizować skutki uboczne rynku, jednocześnie nadal chcemy zachęcać do innowacji finansowych … Naszym głównym celem jest uspokojenie nadmiernej spekulacji i zapobieganie nielegalnym działaniom związanym z wirtualnymi walutami lub ICO …"

Regulacje międzynarodowe

Urzędnik z Korei Południowej, podkreślił że regulacje międzynarodowe są konieczne, ponieważ działania związane z kryptowalutami i ICO są przeprowadzane ponad granicami i dotyczą wszystkich krajów. Dyrektor FSS wspomniał również, o obawie prania pieniędzy, które może wzrosnąć wraz z pojawieniem się nowych produktów lub usług finansowych związanych z kryptowalutami, dlatego nowe przepisy regulacyjne muszą obejmować system ochrony konsumentów i kontrolę wewnętrzną spółek finansowych.

Yoon dodał, że “Kontrola wewnętrzna nad firmami finansowymi jest sposobem na bezpieczne zarządzanie aktywami klientów i utrzymanie właściwego zarządzania".

Yoon Suk-heun

Yoon Suk-heun

Ponadto ma nadzieję, że “poziom wymiany informacji i współpracy międzynarodowej zostanie jeszcze bardziej wzmocniony", kontynuując dodając:

“Korea wdrożyła międzynarodowe standardy nadzoru, takie jak zgłaszanie wątpliwych transakcji, konfiskata dochodów pochodzących z przestępstwa związanych z zapobieganiem praniu pieniędzy oraz rozszerzenie wymiany informacji między krajami."

Ledger Nano S - The secure hardware wallet
Polub nas na Facebooku
Nazwa Cena
Bitcoin (BTC)
$3,946.32
Ethereum (ETH)
$146.09
XRP (XRP)
$0.321073
Bitcoin Cash (BCH)
$142.92
EOS (EOS)
$3.85
Stellar (XLM)
$0.089662
Litecoin (LTC)
$49.42
Bitcoin SV (BSV)
$73.87
TRON (TRX)
$0.024720
Cardano (ADA)
$0.045067
IOTA (MIOTA)
$0.302094
Binance Coin (BNB)
$6.40
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.