Kostarykańscy pracownicy mogą być legalnie opłacani w kryptowalutach

Home » Regulacje » Kostarykańscy pracownicy mogą być legalnie opłacani w kryptowalutach

kostarykaWedług lokalnych mediów, pracownicy na Kostaryce mogą wkrótce zacząć otrzymywać część swojej pensji w kryptowalutach, Jeśli chodzi o prawo kostarykańskie, nie ma powodu, aby tak się nie stało. Ustawodawstwo tego kraju umożliwia pracodawcom częściowe wypłacanie wynagrodzeń dla swoich pracowników w postaci towarów, które nie są walutą, o ile ustalona prawnie płaca minimalna jest wypłacana w tradycyjnej walucie.

Udział w Zyskach Giełdy - Wypłaty co Tydzień w ETH

Kostaryka oferuje wypłaty w kryptowalutch

Kostarykańskie media zwracają uwagę, że w październiku zeszłego roku Centralny Bank Kostaryki (CBCR) wydał dyrektywę, która ustaliła, że ​​kryptowaluty znajdują się poza krajowym systemem bankowym. Dokument wskazał również, że przeprowadzanie jakichkolwiek transakcji handlowych z wykorzystaniem kryptowalut jest “ograniczoną opcją” w kraju. Równolegle bank centralny ostrzega, że osoby korzystające z kryptowalut podejmują związane z tym ryzyko finansowe.

To trend, który może zaistnieć w kraju”, powiedział Rolando Perlaza, który pracuje w Nassar Abogados, znanej firmie prawniczej w Ameryce Środkowej.

Ten rodzaj płatności w żaden sposób nie zastąpi tradycyjnej gotówki lub przelewów bankowych. Byłoby to raczej zachętą dla pracowników, którzy mogliby zdecydować, czy akceptują kryptowaluty jako zapłatę za swoją pracę”- powiedział ekspert, cytowany przez kostarykańskie media. Ekspert podkreślił również, że w każdym przypadku pracownicy są chronieni przez artykuł 166 kodeksu pracy.

Kryptowaluty na Kostaryce

Pomimo oceny Centralnego Banku Kostaryki, lokalny rynek kryptowalut rozwijał się stabilnie w ostatnich latach wraz z rosnącą liczbą firm, w tym wielu hoteli i firm z branży turystycznej, akceptujących kryptowaluty jako legalną metodę płatności.

Kostaryka oferuje również dogodne warunki do wydobywania kryptowalut dzięki swoim odnawialnym źródłom energii.

Nasz ośrodek wydobywania kryptografii oparty na Kostaryce wykorzystuje odnawialne źródła energii, takie jak energia słoneczna i wiatrowa. Uważamy, że energia odnawialna musi być istotną częścią każdego projektu związanego z kryptowalutami. To zielone podejście jest dobre zarówno dla nas, jak i dla naszej planety, i sprawia, że ​​nowe możliwości biznesowe są jeszcze lepsze “, powiedział Daniel Yépez, lokalny przedsiębiorca z branży.

Tagi:
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.