Jakie książki o kryptowalutach i bitcoinie warto przeczytać?

Home » Inne » Jakie książki o kryptowalutach i bitcoinie warto przeczytać?

książki o kryptowalutachWaluty cyfrowe coraz śmielej wykraczają po za wirtualną sferę Internetu i zaczynają być obecne w codziennym życiu. Coraz więcej sklepów i lokali umożliwia płacenie kryptowalutą Bitcoin oraz innymi coinami. Bardzo popularne są również inwestycje w nowe projekty za pośrednictwem zbiórki ICO polegającej na kupnie nowych tokenów. Ten świat daje na nieograniczone możliwości, ale najpierw wymaga dogłębnego poznania. Czy książki o kryptowalutach mogą być dobrym źródłem informacji dla osób, które chcą zgłębić temat?

Czy warto czytać książki o kryptowalutach?

Na kryptowalutach z całą pewnością można zarobić. Wiedzą o tym inwestorzy, pomysłodawcy nowych platform, twórcy aplikacji, programiści oraz… autorzy książek. Głośny temat daje duże możliwości i pozwala uzyskać bardzo obszerną grupę docelową odbiorców. W ostatnich latach książki o kryptowalutach są pisane hurtowo.

Giełda BEZ Weryfikacji

W każdej księgarni znajdziemy przynajmniej kilka tytułów poświęconych tej tematyce. Niestety, nie wszystkie z nich są godne uwagi i mogą być dobrym źródłem wiedzy dla osób pragnących poznać bliżej ten fascynujący świat.

Nie brakuje bowiem książek opisujących absolutne podstawy związane z technologią blockchain, która jest nierozerwalnym elementem kryptografii. Wiele publikacji napisano w taki sposób, jakby autor sam dopiero co zdobył podstawową wiedzę i podzielił się nią w książce. Z jednej strony, przystępny język i garść najważniejszych informacji to dobry sposób na start. Z drugiej, niektóre popularne książki o kryptowalutach są pełne błędów i nieścisłości.

Naturalny problem książek o kryptowalutach

Niepełne kompetencje autorów to niejedyny problem, który może sprawić, że zakupione przez nas książki o kryptowalutach nie okażą się pożyteczną skarbnicą wiedzy. Być może należysz do grona osób, które bawi fakt wydawania autobiografii w wieku nastoletnim lub zaraz po ukończeniu 20 roku życia.

Niektóre gwiazdy sportu czy show biznesu przed trzydziestką dysponują już kilkoma biografiami. Co w tym zabawnego? Takie biografie są zwyczajnie niekompletne i po kilku latach są po prostu przestarzałe nie obejmując dalszych dokonań danej osoby.

Bot do Kryptowalut

Podobny problem występuje w przypadku książek o kryptowalutach. O ile wydawanie podręcznika zawierającego absolutne podstawy na temat zagadnienia jest bardzo proste, o tyle znacznie trudniej poruszyć bardziej szczegółowe kwestie. Przykładem są książki o wydobyciu.

Rynek zmienia się błyskawicznie i po kilku miesiącach od publikacji o najlepszych sposobach i koparkach do kopania kryptowalut pojawią się nowe i lepsze rozwiązania. Książki o kryptowalutach bardzo szybko przestają być aktualne i stają się wręcz bezwartościowe. Nie wszystkie, ale sporo z nich.

Skąd czerpać wiedzę o kryptowalutach i bitcoinie?

Osoby zainspirowane światem kryptowalut muszą pozyskać informacje u źródła. Rozwiązaniem znacznie lepszym od książek mogą się okazać fora internetowe. Przede wszystkim ze względu na aktualne informacje oraz obecność elementu dyskusji.

Wiele zagadnień związanych z walutami cyfrowymi daje szerokie pole do dyskusji i wymiany swoich spostrzeżeń. To sprawia, że książki mogą być stronnicze i zależne od indywidualnego zdania autora. Fora internetowe pozwalają natomiast poznać punkt widzenia wielu ludzi.

Jest to szczególnie istotne w przypadku inwestycji lub szukania ciekawych zbiórek ICO, w których warto wziąć udział. Po informacje na temat walut wirtualnych warto także udać się do źródła czyli na stronę internetową interesującej nas platformy lub kryptowaluty.

Bezpieczny portfel

Znajdziemy tam aktualne informacje, planowane działania oraz wiele innych faktów nieobecnych w książkach. Oczywiście warto czytać również branżowe portale z aktualnościami. Wirtualne waluty wymagają bowiem stałego dostępu do informacji i ciągłego zdobywania wiedzy.

Jakie książki o kryptowalutach i bitcoinie warto przeczytać?

Czytając ten artykuł możesz mieć wrażenie, że zniechęcamy do czytania książek o kryptowalutach. Nie do końca. Po prostu staramy się przedstawić Ci obiektywną sytuację co ułatwi Ci wybór dobrej i rzetelnej książki. Osobiście doradzamy bardziej ogólne książki, które przedstawiają świat walut cyfrowych oraz jego historię. To dobre wprowadzenie dla osób, które chcą zacząć od absolutnych podstaw.

książki o kryptowalutach wirtualnaWarto również sięgnąć po książki skupione na tematyce inwestycyjnej, które uczą podstaw giełdy oraz rynków forex oraz omawiają podstawowe błędy popełniane przez inwestorów.

Z całą pewnością warto także sięgnąć po tytuły, które krążą w obrębie kryptowalut. Książki o technologii blockchain oraz idei Internet of Things są dobrą propozycją dla tych osób, które chcą poznać bardziej całościowy schemat tego świata. Dobrym przykładem wartościowej publikacji jest „Bitcoin. Złoto XX! wieku” autorstwa Karola Kopańko i Mateusza Kozłowskiego.

Waluty cyfrowe są bowiem jednym z elementów złożonej idei Internetu Rzeczy. Takie książki o kryptowalutach i bitcoinie z całą pewnością dadzą CI inspirację i podwaliny pod zdobywanie dalszej wiedzy. W końcu nie sposób przejść do całek nie znając tabliczki mnożenia, prawda?

Wykorzystaj opinie innych użytkowników

Po raz kolejny zachęcamy do odwiedzania różnych for internetowych poświęconych tej tematyce. Także w sytuacji gdy szukasz rzetelnej i dobrej książki o kryptowalutach. Na forach znajdziesz wątki poświęcone najlepszym publikacjom. Tutaj warto nadmienić, że biegły język angielski znacznie upraszcza sprawę.

książki o kryptowalutach sekrety bitcoinaWiele doskonałych publikacji zagranicznych nie doczekało się niestety polskiego wydania. A szkoda, ponieważ książki napisane przez twórców i deweloperów stojących u podstaw świata kryptografii są niezwykle inspirujące.

Pamiętaj również, że informacje dostępne w książkach o kryptowalutach mogą przedstawiać stanowisko zbudowane na kanwie indywidualnych doświadczeń autora.

Bądź krytyczny i analizuj zdobywane informacje. Nie bój się negować pewnych kwestii, ponieważ w tym świecie jest to normalne. Możesz mieć odrębne zdanie na temat danego zagadnienia, które jest równie prawdziwe co założenia autora. To jeden z uroków wielkiego świata kryptowalut i technologii blockchain.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego