Ledger Nano S – Opinie i Cena w Polsce – Gdzie kupić portfel sprzętowy?

Home » Kryptowaluty » Ledger Nano S – Opinie i Cena w Polsce – Gdzie kupić portfel sprzętowy?
22 marca 2019 by
Ledger Nano S – Opinie i Cena w Polsce – Gdzie kupić portfel sprzętowy?

Wirtualne waluty coraz częściej wykorzystujemy w codziennym życiu do opłacania bieżących wydatków nie tylko w Internecie, ale także w niektórych sklepach i lokalach usługowych. Zważając, że technologia Blockchain wciąż jest w fazie bujnego rozwoju i nie posiada jeszcze właściwych zabezpieczeń, warto zadbać o lepsze bezpieczeństwo posiadanych przez nas kryptowalut. Taką możliwość daje innowacyjny portfel sprzętowy Ledger Nano S.

Recenzja Ledger Nano S

Biorąc pod uwagę mechanizm działania, urządzenie nie jest portfelem w dosłownym tego słowa znaczeniu. Na urządzeniu nie znajdują się bowiem same kryptowaluty, ale klucze potrzebne do przeprowadzenia transakcji. A zatem, zupełnie tak jak w przypadku paper wallet. Różnica polega na tym, że w przypadku portfela sprzętowego klucze mogą zostać wykorzystane do codziennych płatności.

Opinie o Ledger Nano S jako jego najważniejszą cechę wymieniają właśnie funkcjonalność oraz wygodę funkcjonowania (przeczytaj inne opinie o Ledger Nano S). Najważniejsze dla nas jest jednak to, że transakcje przy użyciu walut wirtualnych stają się w stu procentach bezpieczne i odporne na ataki. Urządzenie działa na zasadzie pośrednika transakcji. Nie ma możliwości zdalnego sfinalizowania płatności. Użytkownik musi nacisnąć dwa guziki znajdujące się na bocznej ściance urządzenia.

Jak działa portfel sprzętowy Ledger Nano S?

Zanim dokonywanie jakichkolwiek operacji będzie możliwe, właściciel musi wpisać czterocyfrowy PIN zabezpieczający. A zatem, nawet jeśli portfel wpadnie w niepowołane ręce, złodziej nie będzie miał dostępu do posiadanych przez nas środków. Portfel sprzętowy do złudzenia przypomina zwykły pendrive. Ponadto posiada ekran oraz dwa przyciski do przeprowadzania konfiguracji, wpisywania PIN oraz potwierdzania transakcji.

W trakcie pierwszego uruchamiania, po ustawieniu kodu PIN, należy zrobić kopię bezpieczeństwa bardzo chwaloną przez klientów w opiniach o Ledger Nano S. Polega to na przepisaniu 24 słów, które pojawią się na wyświetlaczu naszego portfela. W sytuacji gdy go zagubimy lub ulegnie on zniszczeniu, kombinacja słów pozwoli odzyskać dostęp do posiadanych przez nas walut wirtualnych. Po prawidłowej konfiguracji urządzenie poinformuje nas o swojej gotowości do pracy.

Komu portfel sprzętowy przyda się najbardziej?

Urządzenie to najbezpieczniejszy, a zarazem funkcjonalny portfel sprzętowy, który doskonale zabezpieczy posiadane przez nas kryptowaluty. Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim w przypadku osób, które dysponują walutami wirtualnymi o bardzo dużej wartości. W związku z tym, portfela Ledger Nano S zwykle używają inwestorzy posiadający spore aktywa.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby urządzenie było wykorzystywane przez osoby dokonujące częstych płatności. Pamiętajmy jednak, że transakcja jest przeprowadzana na innym urządzeniu za pośrednictwem portfela kompatybilnego. Jak już wspomnieliśmy, urządzenie uwierzytelnia i pośredniczy w transakcji gwarantując maksymalne bezpieczeństwo.

Gdzie kupić Ledger Nano S?

Portfel sprzętowy Ledger Nano S jest produkowany przez francuską firmę. Oryginalne urządzenie możemy zamówić bezpośrednio od producenta z oficjalnej strony internetowej. Jest to zarazem najbezpieczniejszy sposób na zakup produktu. Co prawda na stronie znajdziemy listę krajowych pośredników zatwierdzonych przez producenta, lecz mimo wszystko, najlepiej pozostać przy sprawdzonej metodzie zamówienia, która nie wiąże się z wyższymi kosztami.

gdzie kupić ledger nano s

Dlaczego należy unikać kupowania urządzenia u pośredników? Niektóre opinie Ledger Nano S wskazują bowiem na spore ryzyko otrzymania uszkodzonego urządzenia. Z całą pewnością nie powinniśmy również kupować portfeli używanych. Poprzedni właściciel mógł pozostawić na nich szkodliwe oprogramowanie, które umożliwi przejęcie kontroli nad naszymi środkami.

Jeśli chcesz wykorzystać maksymalny potencjał drzemiący w urządzeniu, zamów go ze strony internetowej producenta. Obecnie, portfel jest dostępny w cenie 59 Euro. Jednocześnie opis produktu na stronie informuje nas o darmowej przesyłce. Jedyną wadą tego rozwiązania jest nieco dłuższy czas oczekiwania. W przypadku wysyłki do Polski, paczka z urządzeniem może wędrować do nas nawet przez 5-7 dni roboczych.

Dlaczego portfel sprzętowy Ledger jest najbezpieczniejszy?

ledger nano s bezpieczeństwoTransakcje wykonywane za pośrednictwem popularnych portfeli przeglądarkowych, desktopowych czy mobilnych przechowują informacje i przetwarzają dane w trybie online.

Transakcja może zostać przechwycona przez hackera, który zdobędzie dane potrzebne do przejęcia posiadanych przez nas środków. Jednocześnie, gdy padniemy ofiarą kradzieży, odzyskanie utraconych kryptowalut jest praktycznie niemożliwe.

Mimo, że renomowane portfele robią wszystko by zapewnić użytkownikom właściwy poziom bezpieczeństwa, przykre incydenty wciąż się zdarzają.

Dlatego zarówno inwestorzy, jak również osoby, które regularnie korzystają z płatności przy pomocy walut wirtualnych, szukają sprawdzonego sposobu na lepsze zabezpieczenie posiadanych środków. O ile inwestorzy mogą wykorzystać indywidualny klucz zapisany na kartce papieru i przechować go w sejfie przez wiele lat, o tyle druga grupa osób potrzebuje stały dostęp do swoich aktywów.

Ledger Nano S to portfel sprzętowy, który swoim wyglądem przypomina pendrive. Możemy go podłączyć do dowolnego komputera lub urządzenia mobilnego. Jego najważniejszą zaletą jest działanie w trybie offline, co uniemożliwia hackerom jakąkolwiek ingerencje w przeprowadzane transakcje. Dlatego kryptowaluty zakupione na przykład na największej giełdzie Binance przelej od razu na portfel sprzętowy.

Opinie na temat portfela sprzętowego Ledger Nano S

Na wielu forach internetowych związanych z kryptowalutami, a także na stronie internetowej producenta, możemy przeczytać bardzo pochlebne opinie o Ledger Nano S. Posiadacze portfela sprzętowego twierdzą, że nigdy nie mieli żadnych problemów z prawidłowym działaniem urządzenia. Obsługa jest bardzo łatwa i intuicyjna, dzięki czemu, nie powinna sprawić żadnych trudności osobom, które pierwszy raz użytkują portfel sprzętowy.

ledger nano s opinie

Pozytywne opinie klientów o portfelu uwzględniają także fakt, że urządzenie jest kompatybilne z kilkudziesięcioma najpopularniejszymi kryptowalutami: m.in. Bitcoinem, Ethereum oraz tokenami zachowanymi w standardzie ERC20, a także Altcoinami. Urządzenie daje zatem bardzo duże możliwości, dzięki czemu, coraz więcej osób decyduje się na jego zakup. Sprawdzając opinie na temat portfela nie mamy wątpliwości, że to bezpieczna forma przechowywania kryptowalut.

Podsumowanie

Na rynku dostępnych jest kilka modeli portfeli sprzętowych. Ledger Nano S jest wybierany najchętniej ze względu na wysoką jakość wykonania, dużą funkcjonalność, kompatybilność z wieloma aplikacjami oraz kryptowalutami, a także przystępną cenę. Urządzenie możemy zamówić z oficjalnej strony internetowej producenta.

Przesyłka do Polski nie jest żadnym problemem, a opis na stronie gwarantuje nam darmową dostawę. Niezależnie czy jesteś inwestorem czy użytkownikiem korzystającym z walut wirtualnych na co dzień, portfel sprzętowy z całą pewnością spełni pokładane w nim oczekiwania. Niedawno, na oficjalnej stronie producenta w przedsprzedaży pojawił się nowszy model urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.