Ledger uruchamia aplikację mobilną Live do obsługi swoich portfeli

Home » Inne » Ledger uruchamia aplikację mobilną Live do obsługi swoich portfeli
Ledger uruchamia aplikację mobilną Live do obsługi swoich portfeli
2 lutego 2019 przez w kategorii Inne

Największy producent portfeli sprzętowych dla kryptowalut, Ledger wydał długo oczekiwaną aplikacje “Ledger Live” na systemy Android i iOS.

Najnowsza aplikacja mobilna Ledger Live do obsługi portfeli sprzętowych

Francuska firma Ledger będąca obecnie najpopularniejszym producentem portfeli sprzętowych dla aż 1100 kryptowalut, poinformowała niedawno o nadchodzącej premierze aplikacji mobilnej Ledger Live służącej obsłudze wirtualnych portfeli, dostępnej dotychczas jedynie w wersji desktopowej.

Aplikacja mobilna została oficjalnie oddana do użytku we wtorek 28 stycznia 2019 roku, a więc zaledwie kilkanaście dni po ogłoszeniu informacji o premierze najnowszego portfela sprzętowego firmy – Ledger Nano X posiadającego bezprzewodową komunikacje bluetooth ułatwiającą korzystanie z urządzenia. Jak twierdzi producent to właśnie dla tego modelu, w głównej mierze stworzona została mobilna wersja aplikacji Live.

źródło: Google Play

Ledger Nano X oczkiem w glowie producenta

Aktualnie aplikacja w wersji mobilnej dostępna jest zarówno na smartfony posiadające system Android, jak również te obsługiwane przez system iOS. Stosunkowo ograniczona funkcjonalność pozwala między innymi na importowanie w czasie rzeczywistym informacji o saldach zasobów kryptograficznych z desktopowej wersji aplikacji Ledger Live, a także na otrzymanie środków gdziekolwiek chcemy poprzez używanie komputera lub smartfona.

Jednak w przypadku generowania adresu publicznego do wpłaty z poziomu aplikacji mobilnej, na ekranie portfela sprzętowego wyświetla się informacja ostrzegająca przed wysłaniem na adres niepotwierdzony. Kolejnym minusem jest fakt, że obecnie najpopularniejszy model portfela firmy, Nano S, nie jest w stanie połączyć się z nowo stworzoną aplikacją mobilną (nie wyklucza to jednak możliwości dokonywania transakcji wychodzących).

Mimo to producent twierdzi, że funkcjonalność tego rodzaju zostanie poprawiona i najprawdopodobniej dodana w kolejnych wersjach aplikacji mobilnej na smartfony posiadające system Android. Niestety ze względu na ograniczenia systemowe zapewne nie będzie ona dostępna w wersji odpowiadającej systemu iOS. Dodatkowo do tego celu konieczne będzie wykorzystanie kabla USB OTG, którego nie ma w wyposażeniu portfeli, dlatego konieczny będzie dodatkowy zakup na własną rękę. Jednak dzięki takiemu rozwiązaniu, posiadacze starszych wersji portfeli sprzętowych marki Ledger będą mogli korzystać z aplikacji mobilnej Ledger Live podobnie jak z wersji desktopowej.

Docelowo sama aplikacja mobilna ma współpracować z najnowszym portfelem Nano X opierając się na wykorzystaniu wspomnianej wcześniej komunikacji bezprzewodowej bluetooth. Ogłoszone na początku stycznia urządzenie posiada najnowocześniejsze certyfikowane zabezpieczenia, a także szyfry zapewniające bezpieczne przechowywanie prywatnych haseł użytkownika tego urządzenia. Nowość francuskiego lidera w zakresie kryptowalut została wycenione na 119 euro.

Portfel Nano X można zamówić na oficjalnej stronie producenta – pod tym linkiem.

Ledger Nano S - The secure hardware wallet
Tags:
Polub nas na Facebooku
Nazwa Cena
Bitcoin (BTC)
$3,942.30
Ethereum (ETH)
$145.53
XRP (XRP)
$0.320965
Bitcoin Cash (BCH)
$142.27
EOS (EOS)
$3.83
Stellar (XLM)
$0.089403
Litecoin (LTC)
$49.14
Bitcoin SV (BSV)
$73.87
TRON (TRX)
$0.024686
Cardano (ADA)
$0.045121
IOTA (MIOTA)
$0.301992
Binance Coin (BNB)
$6.40
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.