Aplikacja mobilna Ledger Live do obsługi swoich portfeli sprzętowych

Home » Ledger » Aplikacja mobilna Ledger Live do obsługi swoich portfeli sprzętowych
Aplikacja mobilna Ledger Live do obsługi swoich portfeli sprzętowych
2 lutego 2019 przez w kategorii Ledger

Największy producent portfeli sprzętowych dla kryptowalut, Ledger wydał długo oczekiwaną aplikacje „Ledger Live” na systemy Android i iOS.

Francuska firma Ledger będąca obecnie najpopularniejszym producentem portfeli sprzętowych dla aż 1100 kryptowalut, poinformowała niedawno o nadchodzącej premierze aplikacji mobilnej Ledger Live służącej obsłudze wirtualnych portfeli, dostępnej dotychczas jedynie w wersji desktopowej.

Aplikacja mobilna została oficjalnie oddana do użytku we wtorek 28 stycznia 2019 roku, a więc zaledwie kilkanaście dni po ogłoszeniu informacji o premierze najnowszego portfela sprzętowego firmy – Ledger Nano X posiadającego bezprzewodową komunikacje bluetooth ułatwiającą korzystanie z urządzenia. Jak twierdzi producent to właśnie dla tego modelu, w głównej mierze stworzona została mobilna wersja aplikacji Live.

Aplikacja Ledger Live

Aktualnie aplikacja w wersji mobilnej dostępna jest zarówno na smartfony posiadające system Android, jak również te obsługiwane przez system iOS. Stosunkowo ograniczona funkcjonalność pozwala między innymi na importowanie w czasie rzeczywistym informacji o saldach zasobów kryptograficznych z desktopowej wersji aplikacji Ledger Live, a także na otrzymanie środków gdziekolwiek chcemy poprzez używanie komputera lub smartfona.

Jednak w przypadku generowania adresu publicznego do wpłaty z poziomu aplikacji mobilnej, na ekranie portfela sprzętowego wyświetla się informacja ostrzegająca przed wysłaniem na adres niepotwierdzony. Kolejnym minusem jest fakt, że obecnie najpopularniejszy model portfela firmy, Ledger Nano S, nie jest w stanie połączyć się z nowo stworzoną aplikacją mobilną (nie wyklucza to jednak możliwości dokonywania transakcji wychodzących).

Mimo to producent twierdzi, że funkcjonalność tego rodzaju zostanie poprawiona i najprawdopodobniej dodana w kolejnych wersjach aplikacji mobilnej na smartfony posiadające system Android. Niestety ze względu na ograniczenia systemowe zapewne nie będzie ona dostępna w wersji odpowiadającej systemu iOS.

Dodatkowo do tego celu konieczne będzie wykorzystanie kabla USB OTG, którego nie ma w wyposażeniu portfeli, dlatego konieczny będzie dodatkowy zakup na własną rękę. Jednak dzięki takiemu rozwiązaniu, posiadacze starszych wersji portfeli sprzętowych marki Ledger będą mogli korzystać z aplikacji mobilnej Ledger Live podobnie jak z wersji desktopowej.

Ledger Nano X oczkiem w glowie producenta

Docelowo sama aplikacja mobilna ma współpracować z najnowszym portfelem Nano X opierając się na wykorzystaniu wspomnianej wcześniej komunikacji bezprzewodowej bluetooth. Ogłoszone na początku stycznia urządzenie posiada najnowocześniejsze certyfikowane zabezpieczenia, a także szyfry zapewniające bezpieczne przechowywanie prywatnych haseł użytkownika tego urządzenia. Nowość francuskiego lidera w zakresie kryptowalut została wycenione na 119 euro.

Tags:
Bitcoin i kryptowaluty dla każdego