Malta wprowadza ustawy regulujące wykorzystanie technologii blockchain i kryptowalut

Home » Regulacje » Malta wprowadza ustawy regulujące wykorzystanie technologii blockchain i kryptowalut
Flyingatom - Kantor Bitcoin

Maltański Sekretarz Parlamentu ds. Usług finansowych oraz gospodarki cyfrowej i innowacji Silvio Schembri przedstawił trzy projekty ustaw w trakcie konferencji na początku tego tygodnia.

We wtorek (26/06/2018) parlament maltański jednogłośnie przegłosował trzy ustawy, które regulują wykorzystanie technologii blockchain i kryptowalut w całym kraju. Ustawy mają na celu ochronę inwestorów kryptowalutowych, spółek opartych na blockchain i innych instytucji finansowych, które działają na wyspie.

“Wierzymy, że pojawienie się kryptowalut jest szansą i jako rząd oczekujemy zmian, jakie kryptowaluty mogą wywołać w naszym codziennym życiu" – powiedział Schembri na konferencji.

Ustawa Malta Digital Innovation Authority określa zadania i obowiązki nowo utworzonego Departamentu ds. Innowacji cyfrowych. Agencja będzie odpowiedzialna za certyfikowanie rozproszonej technologii księgowej (DLT) i platform blockchain, zapewniając ich wiarygodność jako technologii oraz zarządzanie prawną ochroną użytkowników korzystających z tych certyfikowanych platform.

Ustawa o wirtualnych aktywach finansowych koncentruje się na transakcjach finansowych i sprzedaży na rynku kryptowalutowym Malty. Ustawa będzie regulować wszystkie oferty monet początkowych (ICO) uruchomione w kraju, a także wszelkie usługodawcy zaangażowani w działania związane z ICOs. Ponadto Ustawa o wirtualnych aktywach finansowych szczegółowo opisuje zarys regulacji, który będzie ściśle odnosić się do wszystkich transakcji i wymian kryptowalutowych.

Ustawa o innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych i usługach będzie odpowiedzialna za rejestrację dostawców technologii i ich usług.

W ostatnich miesiącach Malta szybko stała się centrum dla technologi blockchain i kryptowalut.

Podczas gdy największe giełdy na rynku m.in. Binance, Okex czy nawet największą w Polsce giełdą kryptowalut BitBay przeniosły się na Maltę kraj śmiało można nazwać centrum branży. Również inne firmy, takie jak Bitfury Group i Omnitude, podpisały umowy partnerskie z maltańskimi firmami i agencjami publicznymi w celu opracowania i wdrożenia technologii blockchain w różnych obszarach.

KryptoBot - asystent inwestycyjny <
Polub nas na Facebooku
Name Price
Bitcoin (BTC)
$6,411.07
Ethereum (ETH)
$210.14
Bitcoin Cash (BCH)
$433.27
XRP (XRP)
$0.334833
Litecoin (LTC)
$54.39
Cardano (ADA)
$0.072516
IOTA (MIOTA)
$0.53
Dash (DASH)
$190.79
NEM (XEM)
$0.085904
Monero (XMR)
$111.82
Stellar (XLM)
$0.207490
EOS (EOS)
$5.27
TRON (TRX)
$0.020068
Binance Coin (BNB)
$9.67
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.