Monero i Zcash dostępne na BitBay!

Home » Altcoiny » Monero i Zcash dostępne na BitBay!

Monero (XMR) to pierwszy fork monety Bytecoin. Jest to zdecentralizowana kryptowaluta, skoncentrowana na prywatnych transakcjach, które są dodatkowo szybkie i bezpieczne.

ZCash (ZEC) to moneta o otwartym kodzie źródłowym, który zapewnia silne zabezpieczenia prywatności i selektywną przejrzystość transakcji.

Obie monety są dostępne w parach z BTC oraz FIAT – PLN, EUR i USD. Giełda BitBay również zapowiedziała, że nowe kryptowaluty pojawią się na już niedługo! Przeczytaj poradnik jak kupić monero i zcash na BitBay.

Monero XMR

monero Monero jest zdecentralizowaną cyfrową walutą, skoncentrowaną na prywatnych transakcjach, które są dodatkowo szybkie i bezpieczne. Porównując do najbardziej popularnych walut cyfrowych takich jak Bitcoin czy Ethereum, które mają jawny blockchain, XMR używa kryptografii, aby chronić wysyłane i otrzymywane adresy, tak samo jak wartości transakcji.

Z Monero jesteś swoim własnym bankiem. Możesz wydawać środki bezpiecznie, wiedząc, że inni nie mogą zobaczyć Twoich rachunków czy śledzić Twojej aktywności. Transakcje XMR są poufne.. Polityka zawsze działającej prywatności oznacza, że każda aktywność użytkownika Monero zwiększa prywatność wszystkich innych użytkowników – w przeciwieństwie do cyfrowych walut o selektywnej transparentności.

XMR to silna społeczność – ponad 240 deweloperów zaangażowało się w projekt Monero, jednak sam założyciel pozostaje anonimowy. Monero jest wydobywane metodą Proof-of-Work. Rozmiar bloków nie jest sprecyzowany. Jest on kalkulowany na podstawie algorytmu bazującym na rozmiarze ostatnich stu bloków.

Zcash ZEC

 ZCash to zdecentralizowana kryptowaluta o otwartym kodzie źródłowym, która zapewnia silne zabezpieczenia prywatności i selektywną przejrzystość transakcji. Dzięki technologii szyfrowania, takiej jak zk-SNARK, możliwe jest ukrycie transakcji nadawcy, odbiorcy i wartości na blockchain. Płatności Zcash są nadal publikowane w publicznej sieci blockchain, ale dane te pozostają prywatne.

ZEC jest oparte na badaniach kryptograficznych peer-reviewed i zostało zbudowane przez zespół inżynierów wyspecjalizowanych w bezpieczeństwie, na platformie open source opartej na testowanej bazie kodu Bitcoin Core.

Zcash wykorzystuje zaawansowane techniki kryptograficzne, czyli dowody zerowej wiedzy, w celu zagwarantowania niezawodności transakcji bez ujawniania dodatkowych informacji na ich temat. Informacje o płatności są szyfrowane, więc protokół wykorzystuje nową metodę kryptograficzną do weryfikacji ich ważności.

Całkowita liczba tokenów, które zostaną wyemitowane jest ograniczona do 21 milionów, tak jak w przypadku Bitcoina. Twórcy ZEC twierdzą, że jeśli Bitcoin jest jak http dla gotówki, to Zcash to https – bezpieczna warstwa transportowa.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego