Mt. Gox – klienci odzyskają Bitcoiny zamiast dolarów

Home » Bitcoin » Mt. Gox – klienci odzyskają Bitcoiny zamiast dolarów
Flyingatom - Kantor Bitcoin

Sąd prowadzący postępowanie upadłościowe w sprawie giełdy Mt. Gox zadecydował o zakończeniu postępowania upadłościowego.

Zgodnie z dokumentem opublikowanym na stronie Mt. Gox, w piątek Sąd Okręgowy w Tokio zatwierdził wniosek o zakończeniu postępowania upadłościowego i wszczęciu procesu odszkodowań cywilnych.

Rynek kryptowalut jest obsługiwany przez wiele giełd, niestety niektóre z nich ucierpiały z powodu ataków hakerskich. Użytkownicy okradzionych giełd mogli stracić wszystko, co mieli, a w większości przypadków firmy odpowiedzialne za obsługę giełdy nie były w stanie zwrócić środków klientom. Tak było również w przypadku Mt. Gox, który był najważniejszą krypto-giełdą w 2013/2014 a następnie został zhackowany. Z giełdy skradziono 850 000 bitcoinów, które w tym czasie były warte 473 miliony dolarów. Dziś ich wartość to ponad 5 miliardów dolarów.

Mt. Gox po hacku stał się niewypłacalny i został zmuszony do ogłoszenia bankructwa w Japonii, gdzie firma odpowiedzialna za giełdę miała siedzibę główną.

200 000 BTC zostało znalezionych i zamrożonych, ponieważ rozpoczęło się postępowanie upadłościowe.

Japoński sąd rozważał w jaki sposób można zwrócić skradzione środki klientom giełdy. Początkowo planowane było wypłacanie zobowiązań w walutach FIAT, po kursie wymiany z 2014 r. – około 480 USD / BTC. Rozwiązanie jednak było by bardzo niekorzystne dla klientów giełdy, ponieważ Bitcoin znacznie zyskał na wartości, od tego czasu. Takie rozwiązanie oznaczałoby, że ​​były właściciel Mt. Gox, Mark Karpeles, prawdopodobnie otrzymałby większość pozostałych Bitcoinów, których wartość liczona jest w setkach milionów dolarów.

Obecnie sąd prowadzący postępowanie upadłościowe w sprawie giełdy Mt. Gox zadecydował o zakończeniu postępowania upadłościowego i wszczęciu procesu odszkodowań cywilnych. Skutkiem decyzji będzie m.in. wypłata odszkodowań w Bitcoinach (dla tych którzy swoje roszczenia przedstawiali w BTC), a nie jak zakładało postępowanie upadłościowe, w walutach tradycyjnych.

Portfele należące do Mt. Majątek Gox posiada obecnie 137,891 BTC – o wartości ponad 878 milionów dolarów w momencie pisania tego artykułu. Syndyk zajmujący się sprawą giełdy sprzedał już tysiące BTC i BCH z których wpływy zostały wykorzystane na pokrycie innych zobowiązań giełdy. Wielu analityków uważa, że właśnie ta ​​sprzedaż przyczyniła się do powstania ostatniego rynku bessy.

Syndyk, powiedział, że obecnie nie ma planów sprzedaży kolejnych BTC, choć może to ulec zmianie w zależności od tego, jakie postanowienia pojawiają się w planie rehabilitacji zatwierdzonym przez sąd.

Z opublikowanych dokumentów wynika, że postępowanie to prawdopodobnie nie rozpocznie się oficjalnie do lutego 2019 r.

Decyzja sądu jest dobrą wiadomością i wydaje się uczciwym rozwiązaniem. Niestety wielu analityków przewiduje, że duża część tych odzyskanych BTC pójdzie od razu na sprzedaż, co może znacznie obniżyć cenę BTC a co za tym idzie także altcoinów.

KryptoBot - asystent inwestycyjny <
Polub nas na Facebooku
Name Price
Bitcoin (BTC)
$6,411.07
Ethereum (ETH)
$210.14
Bitcoin Cash (BCH)
$433.27
XRP (XRP)
$0.334833
Litecoin (LTC)
$54.39
Cardano (ADA)
$0.072516
IOTA (MIOTA)
$0.53
Dash (DASH)
$190.79
NEM (XEM)
$0.085904
Monero (XMR)
$111.82
Stellar (XLM)
$0.207490
EOS (EOS)
$5.27
TRON (TRX)
$0.020068
Binance Coin (BNB)
$9.67
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.