MyEtherWallet pracuje nad aplikacją na urządzenia mobilne

Home » Ethereum » MyEtherWallet pracuje nad aplikacją na urządzenia mobilne

MyEtherWallet pracuje nad aplikacją na urządzenia mobilne

MyEtherWallet jest jednym z najpopularniejszych portfeli do przechowywania Ethereum i tokenów ERC20. Do tej pory MEW był stosunkowo trudnym portfelem dla niedoświadczonego użytkownika, wymagającym zachowania szczególnej ostrożności z powodu częstych ataków phishingowych.

Firma odpowiedzialna za MyEtherWallet udostępniła wersje beta swojego portfela, na urządzenia mobilne – MEW Connect.

Jest to pierwsza oficjalna aplikacja MEW, która działa na urządzeniach z systemem iOS, i umożliwia użytkownikom logowanie się do usługi bez wpisywania swojego klucza prywatnego. System logowania jest identyczny jak w przypadku portfeli sprzętowych, takich jak Ledger lub Trezor. Jest to ważne, ponieważ podanie poufnych informacji, takich jak klucz prywatny, może doprowadzić do naruszenia bezpieczeństwa konta, a nawet utraty środków w przypadku ataku typu phishing. W tym roku miały miejsce co najmniej dwa takie ataki, więc zagrożenie jest bardzo realne.

Testy aplikacji będą początkowo prowadzone tylko na urządzeniach z systemem iOS.

Założyciel MyEtherWallet, Kosala Hemachandr liczy na pomoc użytkowników, którzy będą testować aplikację a następnie zgłaszać ewentualne błędy w specjalnym formularzu. Biorąc pod uwagę, że stronę internetową MEW odwiedza ponad 600 000 osób dziennie, zainteresowanie aplikacją powinno być wysokie, mimo to firma oferuje od 250 do 2000 dolarów osobą które wykryją błędy, a następnie zgłoszą je w specjalnym formularzu.

Działanie aplikacji jest naprawdę proste.

Aplikacja wykorzystuje skaner kodów QR, który zastępuje potrzebę wprowadzenia klucza prywatnego. Wprowadzanie informacji takich jak klucz prywatny na stronie internetowej jest czymś, przed czym ludzie zawsze byli ostrzegani. Niedawna analiza sugeruje, że ponad 7 milionów dolarów zostało skradzionych w wyniku ataków phishingowych na usługi portfelowe, ale mimo to ludzie nadal zbyt małą wagę przykładają do bezpieczeństwa swoich kryptowalut, lub są niechętni do zakupu portfela sprzętowego.

Za pomocą aplikacji MEW Connect wystarczy zeskanować kod kreskowy na stronie MyEtherWallet.com, który następnie otworzy konto portfela przy użyciu połączenia typu peer-to-peer. Poza umożliwieniem bezpiecznego połączenia z kontem MyEtherWallet.com, twórcy aplikacji zapowiedzieli wprowadzenie funkcji dokonywania bezpośrednich płatności, co może znacznie przyspieszyć rozwój i powszechną akceptacje kryptowalut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Name Price
Bitcoin (BTC)
$4,027.49
Litecoin (LTC)
$59.99
Stellar (XLM)
$0.110173
IOTA (MIOTA)
$0.297360
XRP (XRP)
$0.316869
EOS (EOS)
$3.68
TRON (TRX)
$0.022747
Cardano (ADA)
$0.052926
Monero (XMR)
$54.33
Dash (DASH)
$92.15
NEO (NEO)
$9.30
Maker (MKR)
$696.24
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.