Na giełdę BitMex jednocześnie przesłano 18 000 BTC

Home » Bitcoin » Na giełdę BitMex jednocześnie przesłano 18 000 BTC

We wtorkowe popołudnie około 18 000 bitcoinów (BTC) zostało przesłanych do portfela, który powszechnie jest uważany za powiązany z Bitmex – jedną z większych giełd kryptowalutowych. Łączna wartość przesłanych BTC wynosi około 114 milionów dolarów, według danych z CryptoCompare.

Manipulacje na Bitmex?

Bitcoiny zostały przesłane z siedemnastu różnych portfeli, lecz w tym samym czasie. Co ciekawe, stało się to tuż przed ponownym przebiciem progu 6 000 USD przez Bitcoin, a w ciągu następnych 24h cena BTC wynosiła już 6400 USD.

Wielu użytkowników Twittera uznało, że giełda BitMex może być zaangażowana w manipulację na rynku.

Chociaż wiele giełd kryptograficznych oskarżono o próbę manipulowania cenami rynkowymi, w tym przypadku wydaje się to mało prawdopodobne, ponieważ 18 000 BTC skonsolidowanych do portfela BitMEX stanowi zaledwie 0,1% wszystkich bitcoinów będących obecnie w obiegu.

Często krypto “wieloryby”, takie jak powiernik Mt Gox, są znane z konsolidowania bardzo dużej liczby kryptowalut na giełdach tuż przed ich sprzedażą. Jak poinformował Crypto Globe w marcu, zarządca Mt Gox, Nobuaki Kobayashi, sprzedał bitcoiny warte ponad 400 milionów dolarów, co według wielu miało znaczący wpływ na spadek cen kryptowalut.

Pod koniec kwietnia Kobayashi skonsolidował 16 000 BTC i 16 000 BCH na jednym z jego portfeli. Masowe transfery takiej ilości BTC zwykle wywołują niepokój wśród inwestorów, ponieważ podejrzewają oni że kryptowaluty zostaną sprzedane, a ich cena znacznie spadnie.

© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.