Najnowszy portfel Ledger Nano X już dostępny

Home » Altcoiny » Najnowszy portfel Ledger Nano X już dostępny
7 stycznia 2019 by
Najnowszy portfel Ledger Nano X już dostępny

W poniedziałek, 7 stycznia firma Ledger produkująca portfele sprzętowe do przechowywania kryptowalut przedstawiła swój najnowszy produkt – portfel Ledger Nano X.

Ledger Nano X już dostępny!

Najnowszy portfel sprzętowy francuskiej firmy został zaprezentowany na targach Consumer Electronic Show (CES) 2019 w Las Vegas. Wydaje się, że Ledger Nano X jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy nie korzystają z laptopów czy komputerów stacjonarnych.

Portfel otrzymał nowy chip szyfrujący, który za pomocą Bluetooth umożliwia połączenie portfela ze smartfonem. Producent zapewnia, że urządzenie nadal będzie można podłączyć do komputera przez wejście USB i obsługiwać z poziomu aplikacji Ledger Live.

Ledger Nano X dostępny

Można wygrać 5 Ledger Nano X!

Francuska firma będąca obecnie najpopularniejszym producentem portfeli sprzętowych do przechowywania kryptowalut organizuje konkurs w którym można wygrać 5 urządzeń Ledger Nano X, oraz 10 portfeli Ledger Nano S.

W ciągu najbliższych 15 dni każdy, kto zgłosił się do konkursu ma szansę na wygraną. Dodatkowo każdy uczestnik może zdobywać punkty za wykonanie określonych zadań, w większości na platformach społecznościowych. Możesz zwiększyć swoje szanse na wygraną, wykonując proste czynności, jak np. obserwowanie strony Ledgera na Facebooku.  Im więcej masz punktów, tym większe masz szanse na wygraną .

Aby wziąć udział w konkursie, przejdź do tej strony. Po zarejestrowaniu się za  pomocą adresu e-mail będziesz mógł zdobywać punkty.

Pamiętaj: Jeśli nie korzystasz z powyższej strony, nie będziesz zbierać punktów – nawet jeśli wykonasz akcje, które w przeciwnym razie zdobyłyby punkty.

Proste zasady

Firma opublikowała też listę zasad dotyczących konkursu:

– Musisz mieć co najmniej osiemnaście (18) lat.
– Ze względu na ograniczenia w dostawie nagrody nie zostaną wysłane do następujących krajów i regionów: Iran, Korea Północna, Krym i Sebastopol.
– Podanie adresu e-mail jest wymagane (email będzie wykorzystywane do informowania potencjalnych zwycięzców)
– Pracownicy i ich rodziny nie mogą brać udziału w konkursie.
– Możesz wziąć udział w konkursie tylko za pomocą jednego adresu e-mail, nie możesz sami skierować się do konkursu i możesz wykonać tylko jedną akcję raz (z wyjątkiem polecania).

Konkurs potrwa do 14 marca.

Podobieństwa do Ledger Nano X do poprzedniego modelu

Możemy zauważyć, że nowa wersja portfela Ledger Nano X swoim wyglądem i wielkością przypomina starszą wersje urządzenia – Ledger’a Nano S. Różnice jednak są zauważalne. Model X waży zaledwie 34 gramy, a jego wymiary to 72mm x 18.6mm x 11.75mm. Posiada on większą przestrzeń dyskowa dla aplikacji, która według producenta umożliwi zainstalowanie do stu różnych aplikacji (dla każdej kryptowaluty należy zainstalować osobną aplikację obsługującą tę kryptowalutę). Portfel sprzętowy Ledger Nano S jest w stanie pomieścić maksymalnie 18 aplikacji. Zmianie uległy również przyciski – dwa małe, prostokątne przyciski umieszczone nad ekranem urządzenia (w Nano S), zostały zastąpione dwoma większymi, okrągłymi przyciskami na froncie Nano X.

Najważniejszą zmianą, jak wspomnieliśmy wcześniej jest oczywiście fakt, że Ledger Nano X będzie dostępny za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Nano X będzie można łatwo sparować z urządzeniami mobilnymi, co umożliwi łatwy i szybki dostęp do portfela. Nowa funkcja z pewnością przyciągnie nową rzeszę klientów.

Portfel Ledger Nano X w ramach przedsprzedaży jest już dostępny na oficjalnej stronie producenta. Jego cena to 119 euro (ok. 510zł), co jest dokładną dwukrotnością aktualnej ceny poprzedniego modelu. Firma zapewnia, że pierwsze egzemplarze najnowszego portfela trafią do klientów na początku marca tego roku.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego