Najnowszy portfel Ledger Nano X już dostępny

Home » Ledger » Najnowszy portfel Ledger Nano X już dostępny
Najnowszy portfel Ledger Nano X już dostępny
7 stycznia 2019 przez w kategorii Ledger

Firma Ledger zaprezentowała swój najnowszy portfel sprzętowy Nano X z bezprzewodową komunikacją za pomocą Bluetooth.

Ledger Nano X już dostępny!

W poniedziałek, 7 stycznia firma Ledger produkująca portfele sprzętowe do przechowywania kryptowalut przedstawiła swój najnowszy produkt – portfel Ledger Nano X.

Najnowszy portfel sprzętowy francuskiej firmy został zaprezentowany na targach Consumer Electronic Show (CES) 2019 w Las Vegas. Wydaje się, że Ledger Nano X jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy nie korzystają z laptopów czy komputerów stacjonarnych.

Portfel otrzymał nowy chip szyfrujący, który za pomocą Bluetooth umożliwia połączenie portfela ze smartfonem. Producent zapewnia, że urządzenie nadal będzie można podłączyć do komputera przez wejście USB i obsługiwać z poziomu aplikacji Ledger Live.


Ledger Nano X Źródło: https://www.ledger.com

Podobieństwa do Ledger – Nano S

Możemy zauważyć, że nowa wersja portfela Ledger Nano X swoim wyglądem i wielkością przypomina starszą wersje urządzenia – Ledger’a Nano S. Różnice jednak są zauważalne. Model X waży zaledwie 34 gramy, a jego wymiary to 72mm x 18.6mm x 11.75mm. Posiada on większą przestrzeń dyskowa dla aplikacji, która według producenta umożliwi zainstalowanie do stu różnych aplikacji (dla każdej kryptowaluty należy zainstalować osobną aplikację obsługującą tę kryptowalutę). Ledger Nano S jest w stanie pomieścić maksymalnie 18 aplikacji. Zmianie uległy również przyciski – dwa małe, prostokątne przyciski umieszczone nad ekranem urządzenia (w Nano S), zostały zastąpione dwoma większymi, okrągłymi przyciskami na froncie Nano X.

Najważniejszą zmianą, jak wspomnieliśmy wcześniej jest oczywiście fakt, że Ledger Nano X będzie dostępny za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Nano X będzie można łatwo sparować z urządzeniami mobilnymi, co umożliwi łatwy i szybki dostęp do portfela. Nowa funkcja z pewnością przyciągnie nową rzeszę klientów.

Portfel Ledger Nano X w ramach przedsprzedaży jest już dostępny na oficjalnej stronie producenta. Jego cena to 119 euro (ok. 510zł), co jest dokładną dwukrotnością aktualnej ceny najpopularniejszego portfela Ledger Nano S.

Firma zapewnia, że pierwsze egzemplarze najnowszego portfela trafią do klientów na początku marca tego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Name Price
Bitcoin (BTC)
$4,030.21
Litecoin (LTC)
$59.92
Stellar (XLM)
$0.110416
IOTA (MIOTA)
$0.296188
XRP (XRP)
$0.317259
EOS (EOS)
$3.69
TRON (TRX)
$0.022752
Cardano (ADA)
$0.053108
Monero (XMR)
$54.21
Dash (DASH)
$91.99
NEO (NEO)
$9.29
Maker (MKR)
$696.25
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.