Nowe kryptowaluty na BitBay – Golem i OmiseGo!

Home » Altcoiny » Nowe kryptowaluty na BitBay – Golem i OmiseGo!

Nowe kryptowaluty na BitBayPolska giełda BitBay nie zwalnia tempa i wdraża kolejne nowości. Tym razem są to nowe cyfrowe monety – Golem i OmiseGo.

Nowe kryptowaluty na BitBay

Golem, czyli GNT to projekt powołany do życia przez trzech Polaków. Celem GNT jest stworzenie dostępnego dla wszystkich superkomputera opartego na zasadzie open – source.

Golem – GNT

Golem to projekt z polskiego podwórka. Celem GNT jest stworzenie dostępnego dla wszystkich superkomputera opartego na zasadzie open – source (użytkownicy mają swobodny dostęp do oprogramowania). Twórcy twierdzą, że taka maszyna mogłaby pomóc w przeprowadzaniu badań naukowych, projektów architektonicznych i wielu innych.

GNT zostało powołane do życia przez trzech Polaków – Juliana Zawistowskiego, Piotra Janiuka oraz Andrzeja Regulskiego w październiku 2010. Zostało sfinansowane poprzez ICO, a całkowita ilość wyemitowanych tokenów to 1 000 000 000 GNT.

Sprawdź bota do kryptowalut

Każdy z użytkowników GNT może użyczyć mocy swojego komputera, czy laptopa – za co oczywiście jest wynagradzany. Komputery użytkowników GOLEM’a połączone są w sieci peer – to – peer.

Tokeny GNT to w zasadzie smart contract (inteligentny kontrakt, który jest tworzony, monitorowany i automatycznie wykonywany przez blockchain) Ethereum. Nowe tokeny nie są w żaden sposób tworzone, ponieważ cały zapas tokenów GNT został rozdany podczas ICO. Kapitalizacja rynkowa Golema na czerwiec 2018 roku wynosi 243 501 870 USD.

Jest to największy polski serwis umożliwiający obrót walutami wirtualnymi. Tu znajdziesz poradnik jak kupić bitcoina na Bitbay.

OmiseGo – OMG

OmiseGo, czyli OMG bazuje na blockchainie ETH. Założeniem projektu było stworzenie platformy płatności, która ma być alternatywą dla systemu bankowego.

OmiseGO jest projektem firmy Omise bazującym na blockchainie ETH. Założeniem projektu było stworzenie platformy płatności, która ma być alternatywą dla systemu bankowego. Inspiracją do stworzenia OMG był fakt, że na świecie nadal jest ogromna rzesza ludzi, którzy nie mają dostępu do usług bankowych, ale mają dostęp do elektryczności, sieci komórkowej, czy Internetu.

OmiseGO udostępnia użytkownikowi portfel i platformę, dzięki czemu użytkownik nie tylko może przechowywać swoje środki, ale także zawierać transakcje. Platforma jest zdecentralizowana. Portfel elektroniczny po zainstalowaniu na komputerze tworzy węzeł sieci, a dokonując płatności poprzez ten portfel użytkownik przyczynia się do rozwoju sieci. Nie ma tzw. miningu, użytkownicy uzyskują prowizję od wymiany, która jest przydzielana na zasadzie proof-of-stake.

Twórcy udostępniają także Software Development Kit, dzięki któremu można tworzyć własne aplikacje. Docelowo twórcy OmiseGO chcą by użytkownicy mieli możliwość tworzenia własnych platform, bazując na ich łańcuchu bloków.

Trwają także prace prowadzone przez założyciela ETH nad technologią Plasma, która ma umożliwić przetwarzanie ekstremalnie dużej ilości transakcji w ekstremalnie krótkim czasie. OMG będzie pierwszym projektem który skorzysta z tego rozwiązania na swojej platformie.

Dwie Nowe kryptowaluty na BitBay to dopiero początek zmian. Serwis będzie dodawał kolejne pozycje.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego