Nowe kryptowaluty na BitBay – Golem i OmiseGo!

Home » Altcoiny » Nowe kryptowaluty na BitBay – Golem i OmiseGo!
Flyingatom - Kantor Bitcoin

Nowe kryptowaluty na BitBay – Golem i OmiseGo!

Polska giełda BitBay nie zwalnia tempa i wdraża kolejne nowości. Tym razem są to nowe cyfrowe monety – Golem i OmiseGo.

Golem, czyli GNT to projekt powołany do życia przez trzech Polaków. Celem GNT jest stworzenie dostępnego dla wszystkich superkomputera opartego na zasadzie open – source.

Golem to projekt z polskiego podwórka. Celem GNT jest stworzenie dostępnego dla wszystkich superkomputera opartego na zasadzie open – source (użytkownicy mają swobodny dostęp do oprogramowania). Twórcy twierdzą, że taka maszyna mogłaby pomóc w przeprowadzaniu badań naukowych, projektów architektonicznych i wielu innych.

GNT zostało powołane do życia przez trzech Polaków – Juliana Zawistowskiego, Piotra Janiuka oraz Andrzeja Regulskiego w październiku 2010. Zostało sfinansowane poprzez ICO, a całkowita ilość wyemitowanych tokenów to 1 000 000 000 GNT.

Każdy z użytkowników GNT może użyczyć mocy swojego komputera, czy laptopa – za co oczywiście jest wynagradzany. Komputery użytkowników GOLEM’a połączone są w sieci peer – to – peer.

Tokeny GNT to w zasadzie smart contract (inteligentny kontrakt, który jest tworzony, monitorowany i automatycznie wykonywany przez blockchain) Ethereum. Nowe tokeny nie są w żaden sposób tworzone, ponieważ cały zapas tokenów GNT został rozdany podczas ICO. Kapitalizacja rynkowa Golema na czerwiec 2018 roku wynosi 243 501 870 USD.

OmiseGo, czyli OMG bazuje na blockchainie ETH. Założeniem projektu było stworzenie platformy płatności, która ma być alternatywą dla systemu bankowego.

OmiseGO jest projektem firmy Omise bazującym na blockchainie ETH. Założeniem projektu było stworzenie platformy płatności, która ma być alternatywą dla systemu bankowego. Inspiracją do stworzenia OMG był fakt, że na świecie nadal jest ogromna rzesza ludzi, którzy nie mają dostępu do usług bankowych, ale mają dostęp do elektryczności, sieci komórkowej, czy Internetu.

OmiseGO udostępnia użytkownikowi portfel i platformę, dzięki czemu użytkownik nie tylko może przechowywać swoje środki, ale także zawierać transakcje. Platforma jest zdecentralizowana. Portfel elektroniczny po zainstalowaniu na komputerze tworzy węzeł sieci, a dokonując płatności poprzez ten portfel użytkownik przyczynia się do rozwoju sieci. Nie ma tzw. miningu, użytkownicy uzyskują prowizję od wymiany, która jest przydzielana na zasadzie proof-of-stake.

Twórcy udostępniają także Software Development Kit, dzięki któremu można tworzyć własne aplikacje. Docelowo twórcy OmiseGO chcą by użytkownicy mieli możliwość tworzenia własnych platform, bazując na ich łańcuchu bloków.

Trwają także prace prowadzone przez założyciela ETH nad technologią Plasma, która ma umożliwić przetwarzanie ekstremalnie dużej ilości transakcji w ekstremalnie krótkim czasie. OMG będzie pierwszym projektem który skorzysta z tego rozwiązania na swojej platformie.

Ledger Nano S - The secure hardware wallet
Polub nas na Facebooku
Nazwa Cena
Bitcoin (BTC)
$3,553.82
Ethereum (ETH)
$117.90
XRP (XRP)
$0.318731
Bitcoin Cash (BCH)
$122.59
EOS (EOS)
$2.33
Stellar (XLM)
$0.103693
Litecoin (LTC)
$30.80
Bitcoin SV (BSV)
$74.58
TRON (TRX)
$0.023784
Cardano (ADA)
$0.043348
IOTA (MIOTA)
$0.296477
Binance Coin (BNB)
$6.46
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.