Opera została pierwszą przeglądarką z wbudowanym portfelem crypto

Home » Ethereum » Opera została pierwszą przeglądarką z wbudowanym portfelem crypto
Cointaz - Wymień swoje kryptowaluty anonimowo i bez rejestracji

Opera została pierwszą przeglądarką z wbudowanym portfelem crypto

Opera w swoim oświadczeniu poinformowała, że została pierwszą dużą przeglądarką zawierającą wbudowany portfel do przechowywania kryptowalut. Nowa opcja Opery oszczędził internautom kłopotów z instalowaniem oddzielnych aplikacji lub rozszerzeń.

Wprowadzając nową aktualizacje Opery dla Androida, norweski twórca przeglądarki powiedział w środę (11/07/2018), że “nowa wersja przeglądarki Opera na Androida łączy łatwą w użyciu funkcjonalność portfela kryptograficznego z obsługą zdecentralizowanych aplikacji Ethereum lub DappS", oznacza to, że użytkownicy nie muszą już otwierać innej przeglądarki internetowej ani pobierać oddzielnego rozszerzenia, aby wysyłać, odbierać i płacić w kryptowalutach.

Wersja beta aplikacji obecnie obsługuje jedynie tokeny ETH, ERC-20. Deweloperzy planują dodać wsparcie dla innych kryptowalut w przyszłości, jeśli przeprowadzone testy i reakcja społeczności będą pomyślne.

Od teraz użytkownicy mogą zarządzać swoimi kryptowalutami w przeglądarkach na urządzeniach mobilnych z systemem Android. Zasada działania jest podobna do m. in. Metamask.

Dzięki integracji API Ethereum Web3, Opera spodziewa się otworzyć się na Web 3.0 i uczynić go “interfejsem zdecentralizowanej sieci jutra".

Nowa przeglądarka nie wymaga od użytkowników tworzenia kodu PIN ani haseł, ponieważ Opera jest zależna od bezpiecznej blokady systemu Android, która umożliwia podpisywanie transakcji z portfela kryptograficznego – dodała firma.

“Płacenie za pomocą naszego portfela to jak wysyłanie cyfrowej gotówki prosto z telefonu, co właśnie ułatwiliśmy. Opera otwiera nowe możliwości zarówno dla przedsiębiorców, jak i zwykłych użytkowników… Chcielibyśmy przyczynić się do uczynienia Internetu przyszłości bardziej dostępnym" – powiedział Charles Hamel, Product Lead of Opera.

Łatwiejsze od pierwszego użycia

Oprócz bezproblemowej integracji z przeglądarką Opera, zapewnia że portfel jest łatwiejszy w użyciu niż istniejące rozwiązania, zachowując przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa. Opera dodaje, że to jest portfel kontrolowany przez użytkownika, co oznacza, że ​​klucze kontrolujące fundusze i zasoby znajdują się na telefonie użytkownika i nigdzie indziej.

Polub nas na Facebooku
Name Price
Bitcoin (BTC)
$6,469.48
Ethereum (ETH)
$284.22
Bitcoin Cash (BCH)
$535.09
XRP (XRP)
$0.334809
Litecoin (LTC)
$55.96
Cardano (ADA)
$0.094322
IOTA (MIOTA)
$0.53
Dash (DASH)
$144.60
NEM (XEM)
$0.102892
Monero (XMR)
$95.41
Stellar (XLM)
$0.218568
EOS (EOS)
$4.86
TRON (TRX)
$0.021246
Binance Coin (BNB)
$9.78
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.