Opera została pierwszą przeglądarką z wbudowanym portfelem crypto

Home » Ethereum » Opera została pierwszą przeglądarką z wbudowanym portfelem crypto

opera

Opera w swoim oświadczeniu poinformowała, że została pierwszą dużą przeglądarką zawierającą wbudowany portfel do przechowywania kryptowalut. Nowa opcja Opery oszczędził internautom kłopotów z instalowaniem oddzielnych aplikacji lub rozszerzeń.

Opera – Nowa aktualizacja

Wprowadzając nową aktualizacje Opery dla Androida, norweski twórca przeglądarki powiedział w środę (11/07/2018), że nowa wersja przeglądarki na Androida łączy łatwą w użyciu funkcjonalność portfela kryptograficznego z obsługą zdecentralizowanych aplikacji Ethereum lub DappS. Oznacza to, że użytkownicy nie muszą już otwierać innej przeglądarki internetowej ani pobierać oddzielnego rozszerzenia, aby wysyłać, odbierać i płacić w kryptowalutach.

Handluj z Dźwignią - Lewar x 100

Wersja beta aplikacji obecnie obsługuje jedynie tokeny ETH, ERC-20. Deweloperzy planują dodać wsparcie dla innych kryptowalut w przyszłości. Jeśli przeprowadzone testy i reakcja społeczności będą pomyślne.

Od teraz użytkownicy mogą zarządzać swoimi kryptowalutami w przeglądarkach na urządzeniach mobilnych z systemem Android. Zasada działania jest podobna do m. in. Metamask.

Dzięki integracji API Ethereum Web3, Opera spodziewa się otworzyć się na Web 3.0 i uczynić go „interfejsem zdecentralizowanej sieci jutra”.

Nowa przeglądarka nie wymaga od użytkowników tworzenia kodu PIN ani haseł. Opera jest zależna od bezpiecznej blokady systemu Android, która umożliwia podpisywanie transakcji z portfela kryptograficznego. Charles Hamel (Product Lead w firmie) powiedział:

Płacenie za pomocą naszego portfela to jak wysyłanie cyfrowej gotówki prosto z telefonu, co właśnie ułatwiliśmy. Opera otwiera nowe możliwości zarówno dla przedsiębiorców, jak i zwykłych użytkowników… Chcielibyśmy przyczynić się do uczynienia Internetu przyszłości bardziej dostępnym

Portfel jest łatwy w obsłudze

Oprócz bezproblemowej integracji z przeglądarką, zapewnia że portfel jest łatwiejszy w użyciu niż istniejące rozwiązania. Zachowuje przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa. Opera dodaje, że to jest portfel kontrolowany przez użytkownika. Czyli ​​klucze kontrolujące fundusze i zasoby znajdują się na telefonie użytkownika i nigdzie indziej.

© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.