Opera została pierwszą przeglądarką z wbudowanym portfelem crypto

Home » Ethereum » Opera została pierwszą przeglądarką z wbudowanym portfelem crypto
Flyingatom - Kantor Bitcoin

Opera została pierwszą przeglądarką z wbudowanym portfelem crypto

Opera w swoim oświadczeniu poinformowała, że została pierwszą dużą przeglądarką zawierającą wbudowany portfel do przechowywania kryptowalut. Nowa opcja Opery oszczędził internautom kłopotów z instalowaniem oddzielnych aplikacji lub rozszerzeń.

Wprowadzając nową aktualizacje Opery dla Androida, norweski twórca przeglądarki powiedział w środę (11/07/2018), że “nowa wersja przeglądarki Opera na Androida łączy łatwą w użyciu funkcjonalność portfela kryptograficznego z obsługą zdecentralizowanych aplikacji Ethereum lub DappS", oznacza to, że użytkownicy nie muszą już otwierać innej przeglądarki internetowej ani pobierać oddzielnego rozszerzenia, aby wysyłać, odbierać i płacić w kryptowalutach.

Wersja beta aplikacji obecnie obsługuje jedynie tokeny ETH, ERC-20. Deweloperzy planują dodać wsparcie dla innych kryptowalut w przyszłości, jeśli przeprowadzone testy i reakcja społeczności będą pomyślne.

Od teraz użytkownicy mogą zarządzać swoimi kryptowalutami w przeglądarkach na urządzeniach mobilnych z systemem Android. Zasada działania jest podobna do m. in. Metamask.

Dzięki integracji API Ethereum Web3, Opera spodziewa się otworzyć się na Web 3.0 i uczynić go “interfejsem zdecentralizowanej sieci jutra".

Nowa przeglądarka nie wymaga od użytkowników tworzenia kodu PIN ani haseł, ponieważ Opera jest zależna od bezpiecznej blokady systemu Android, która umożliwia podpisywanie transakcji z portfela kryptograficznego – dodała firma.

“Płacenie za pomocą naszego portfela to jak wysyłanie cyfrowej gotówki prosto z telefonu, co właśnie ułatwiliśmy. Opera otwiera nowe możliwości zarówno dla przedsiębiorców, jak i zwykłych użytkowników… Chcielibyśmy przyczynić się do uczynienia Internetu przyszłości bardziej dostępnym" – powiedział Charles Hamel, Product Lead of Opera.

Łatwiejsze od pierwszego użycia

Oprócz bezproblemowej integracji z przeglądarką Opera, zapewnia że portfel jest łatwiejszy w użyciu niż istniejące rozwiązania, zachowując przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa. Opera dodaje, że to jest portfel kontrolowany przez użytkownika, co oznacza, że ​​klucze kontrolujące fundusze i zasoby znajdują się na telefonie użytkownika i nigdzie indziej.

Ledger Nano S - The secure hardware wallet
Polub nas na Facebooku
Nazwa Cena
Bitcoin (BTC)
$3,553.82
Ethereum (ETH)
$117.90
XRP (XRP)
$0.318731
Bitcoin Cash (BCH)
$122.59
EOS (EOS)
$2.33
Stellar (XLM)
$0.103693
Litecoin (LTC)
$30.80
Bitcoin SV (BSV)
$74.58
TRON (TRX)
$0.023784
Cardano (ADA)
$0.043348
IOTA (MIOTA)
$0.296477
Binance Coin (BNB)
$6.46
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.