Państwowy Bank Wietnamu wstrzymuje import koparek kryptowalut

Home » Mining » Państwowy Bank Wietnamu wstrzymuje import koparek kryptowalut

bank WietnamuLokalne media z Wietnamu opublikowały informację, że kraj ten jest coraz bliższy wprowadzeniu zakazu importu koparek kryptowalutowych. Idąc w ślady Wenezueli, która wprowadziła podobny zakaz w czerwcu tego roku.

Według źródła, Państwowy Bank Wietnamu zgodził się z propozycją zakazu importu koparek do kopania kryptowalut, aby pozwolić rządowi lepiej zarządzać lokalnym rynkiem.

Decyzja zapadła na oficjalny wniosek Ministerstwa Przemysłu i Handlu, które zasugerowało wprowadzenie tymczasowego zakazu importu koparek, mimo że od początku 2017 r. do kwietnia 2018 r. Wietnamczycy sprowadzili ok. 15 600 sztuk tych urządzeń.

Bank Wietnamu zakazuje kryptowalut

Wietnamski rząd i organy nadzorujące nie są zbyt przyjazne dla rynku kryptowalut. W październiku ubiegłego roku bank centralny tego kraju otwarcie zakazał używania kryptowalut, jednocześnie informując opinie publiczną, o tym że Bitcoin i inne kryptowaluty nie są „legalnymi środkami płatniczymi w kraju”.

Ponadto, jeśli mieszkańcy Wietnamu, mimo to zdecydują się na używanie kryptowalut, jako alternatywnych metod płatności, mogą podlegać postępowaniu sądowemu.

Ministerstwo Finansów (MF) i Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapytane o wprowadzony zakaz wyjaśniły, że chcą chronić wietnamskich konsumentów przed oszustwami związanymi z kryptowalutami i ICO. Wietnamskie MF powołało się na najnowszy przypadek Modern Tech Corp, w którym firma ta została oskarżona o oszustwo 32 000 osób na łączną kwotę 660 milionów USD.

Urzędnicy uważają, że zakaz importu maszyn do kopania kryptowalut pomoże chronić lokalnych konsumentów, dopóki rynek kryptowalut nie zostanie uregulowany.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego