Następne 1000 kryptowalut uznano za „dead coins”, czyli martwe projekty

Home » Altcoiny » Następne 1000 kryptowalut uznano za „dead coins”, czyli martwe projekty
Następne 1000 kryptowalut uznano za „dead coins”, czyli martwe projekty
1 lipca 2018 przez w kategorii Altcoiny

W 2018 roku upadło 1000 kryptowalut

Chociaż nie wszystkie tokeny cyfrowe i kryptograficzne formy pieniędzy są pomyślnymi projektami, niedawno opublikowane statystyki wskazują, że znaczna część kryptowalutowych projektów zaprzestała dalszego rozwoju lub wprowadzały inwestorów w błąd.

Dead Coins

Dane zbierane w dwóch witrynach śledzących kryptowaluty sugerują, że ponad 1000 walut cyfrowych to martwe projekty, co oznacza brak możliwości przyszłego rozwoju protokołu, a ceny są ustalane wyłącznie na podstawie spekulacji rynkowych.

Zobacz giełdę z dźwignią

Dead Coins i Coinopsy, które przeprowadziły badania, posegregowały projekty które trafiły na niechlubną listę, z różnych powodów – od skoordynowanej akcji pump & dump, oszustwa, projekty z brakiem działającego protfela, braku funduszy na dalszy rozwój, a w jednym przypadku śmierci głównego programisty.

Upadłe projekty zebrały BTC i ETH o wartości kilkunastu milionów dolarów. Wydaje się że początkujący inwestorzy generalnie byli nie koniecznie zainteresowani zapoznaniem się z projektem, zanim zainwestowali swoje pieniądze. Niektóre humorystyczne nazwy kilku kryptowalut wystarczą, by wskazać czy projekt ma szanse odnieść jakikolwiek sukces – przykładowo OreoCoin, Snowballs i CryptoMeth

Jak donosi BTCManager w maju 2018 r., sledztwo przeprowadzone przez Grupę Satis wykazało, że fałszywe ICO wzrosły o ponad 1 miliard USD w 2017 r., A ponad 271 zespołów które stały za ICO były plagiatami, lub w ich zespole zasiadały fałszywe, nieistniejące osoby.

Co ciekawe, tylko osiem procent wszystkich ICO dostały się na realne giełdy kryptowalut. Reszta zespołów nie rozwijała projektu po fazie pozyskiwania funduszy lub była notowana na wątpliwych giełdach kryptowalut.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego