Portfel Lightning Network już dostępny na Androida!

Home » Bitcoin » Portfel Lightning Network już dostępny na Androida!

Pierwszy portfel Lightning Network dostępny na Androida!

31 maja został wydany pierwszy portfel Lightning Network Wallet, który jest obecnie dostępny tylko dla systemu Android. Człowiekiem stojącym za projektem jest Anton Kumaigorodski.

Portfel oferuje ochronę przed utratą danych poza łańcuchem: w sytuacjach awaryjnych, takich jak utrata telefonu, potrzebujesz tylko seed, zawiera także w pełni sprawny węzeł LN, obsługujący transakcje Bitcoin i off-chain Lightning Network. Jeśli jeszcze nie znasz tego urządzenia, sprawdź też najbezpieczniejszy portfel sprzętowy Ledger.

Portfel Lightning Network

Sprawdź bota do kryptowalut

Portfel LN zapewnia bezpieczeństwo

Odkąd zaczęły się starania o stworzenie LN jako nowego rozwiązania dla Bitcoina, szybko pojawiły się obawy o bezpieczeństwo. Jednak Kumaigorodski zadbał o stworzenie portfela o najwyższym możliwym poziomie bezpieczeństwa.

Po pierwsze, dostępność kodu źródłowego portfela jest ogólnodostępna, co zapewnia zaufanie społeczności programistów.

Innym podstawowym aspektem jest to, że sam portfel przechowuje informacje bez korzystania z osób trzecich:

Najważniejsze jest to, że twoje pieniądze są przechowywane bezpośrednio na telefonie, a nigdzie indziej, co daje ci największą możliwą wolność: nikt nie może „zamrozić twojego konta” lub anulować transakcji, ale jednocześnie czyni cię jedynym odpowiedzialnym za zabezpieczenie twoich funduszy. „

Sam developer jest bardzo pewny siebie w swoim produkcie, wspominając, że błąd ze strony użytkownika jest bardziej prawdopodobny niż wadliwe działanie kodu portfela.

Lightning Network to technologia przyszłości…

Najważniejszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, to opłaty. Transakcja za LN może mieć opłatę mniejszą niż 1 satoshi lub 0,00007 dolara.  W ten sposób praktycznie darmowa transakcja uczyniłaby Bitcoin bardzo atrakcyjną opcją, w porównaniu do tradycyjnego pieniądza FIAT. Inną ważną zaletą jest czas oczekiwania i przeciążenie sieci. Dzięki LN transakcje są praktycznie natychmiastowe.

Portfel Lightning Network jest dostępny do bezpłatnego pobrania w Google Play lub na oficjalnej stronie internetowej.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego