MyEtherWallet

Home » Poradniki » MyEtherWallet
Flyingatom - Kantor Bitcoin

MyEtherWallet.com (MEW) – W tym poradniku pokażemy, jak utworzyć nowy portfel, jak utworzyć jego kopię zapasową i jak wysłać transakcję, zarówno w trybie online, jak i offline

MyEtherWallet nie jest standardowym portfelem internetowym. Nie pozwala ci utworzyć konta i przechowywać tokenów na swoich serwerach. MEW to interfejs kliencki, który pozwala na interakcję z blockchainem Ethereum. Dlatego trzeba zabezpieczyć i zarchiwizować swój klucz prywatny jakby już był wart miliony!

1. Pamiętaj o poprawnym adresie strony!

Po przejściu na stronę portfela trzeba się upewnić, że została wyświetlona oryginalna domena serwisu, a nie podrobiona strona (phishing site) gromadząca hasła i klucze prywatne nieświadomych zagrożenia użytkowników. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na adres strony, który musi wyglądać tak jak poniżej. Wszystkie inne strony to fałszywki które podszywają się pod MEW! Oryginalna strona:

www.myetherwallet.com

2. Utwórz portfel

Odwiedź MyEtherWallet, wprowadź silne hasło składające się z minimum 9 znaków i wygeneruj portfel klikając “create new wallet".

3. Zapisz swój klucz prywatny.

Masz 3 sposoby na zrobienie tego. Możesz pobrać plik .JSON z zaszyfrowaną wersją klucza prywatnego, który jest kompatybilny z geth, mist i myetherwallet . Możesz również zapisać niezaszyfrowaną wersję swojego klucza prywatnego, pobierając go w pliku .JSON lub kopiując go z witryny. Zalecamy korzystanie z funkcji Keystore (zaszyfrowane), która zapewnia dodatkową warstwę zabezpieczeń portfela.

Kliknij “Download Keystore File ( UTC / JSON )", aby umożliwić pobranie pliku z zaszyfrowaną wersją klucza prywatnego, który jest kompatybilny z geth, mist i myetherwallet. Staraj się trzymać ten plik w najbezpieczniejszym miejscu najlepiej na pendrive lub telefonie komórkowym. Po pobraniu i umieszczeniu pliku kluczy w bezpiecznym miejscu kliknij “I understand. Continue.".

4. Zapisz swój klucz prywatny

Jesteś teraz na stronie z kluczem prywatnym. Musisz, zapisać go i przechowywać w bezpiecznym miejscu. Zalecamy przechowywać klucz prywatny na zwykłej kartce papieru, w paru egzemplarzach i paru różnych miejscach. Pamiętaj że, jeśli zgubisz swój klucz, to stracisz swoje kryptowaluty. 

5. Zarządzanie portfelem

Od teraz możesz wysyłać i odbierać tokeny. Wszystko, co musisz zrobić, to wgrać plik klucza prywatnego, który utworzyłeś za pośrednictwem witryny MyEtherWallet. Po prostu kliknij „Send Ether & Tokens” , wybierz typ klucza prywatnego, którego chcesz użyć (Keystore / JSON File) i wybierz plik portfela.

6. Wysyłanie tokenów

Teraz wystarczy wypełnić adres portfela, do którego chcesz wysłać Ether i ilość którą chcesz wysłać.  Kliknij „generate transaction”, a następnie  „send transaction”.

Ledger Nano S - The secure hardware wallet
Polub nas na Facebooku
Nazwa Cena
Bitcoin (BTC)
$3,540.18
Ethereum (ETH)
$117.55
XRP (XRP)
$0.317519
Bitcoin Cash (BCH)
$122.40
EOS (EOS)
$2.33
Stellar (XLM)
$0.103324
Litecoin (LTC)
$30.66
Bitcoin SV (BSV)
$74.27
TRON (TRX)
$0.023596
Cardano (ADA)
$0.043017
IOTA (MIOTA)
$0.295108
Binance Coin (BNB)
$6.39
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.