MyEtherWallet – Jak zrobić portfel do Ethereum ? Poradnik

Home » Poradniki » MyEtherWallet – Jak zrobić portfel do Ethereum ? Poradnik
MyEtherWallet – Jak zrobić portfel do Ethereum ? Poradnik
29 maja 2018 przez w kategorii Poradniki

W tym poradniku pokażemy, jak utworzyć nowy portfel do Ethereum, jak utworzyć jego kopię zapasową i jak wysłać transakcję, zarówno w trybie online, jak i offline. MyEtherWallet to dedykowany portfel do wszystkich tokenów opartych na ERC20.

Nie jest to standardowy portfel internetowym. Nie pozwala ci utworzyć konta i przechowywać tokenów na swoich serwerach. MEW to interfejs kliencki, który pozwala na interakcję z blockchainem ETH. Dlatego trzeba zabezpieczyć i zarchiwizować swój klucz prywatny jakby był wart miliony!

Jest to portfel online z pełną kontrolą kluczy prywatnych i kompatybilnością z ERC20 – standard dla wszystkich tokenów opartych o blockchain Ethereum.

Bot do Kryptowalut

MyEtherWallet Poradnik – Portfel do Ethereum

Po przejściu na stronę portfela trzeba się upewnić, że została wyświetlona oryginalna domena serwisu, a nie podrobiona strona (phishing site) gromadząca hasła i klucze prywatne nieświadomych zagrożenia użytkowników. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na adres strony, który musi wyglądać tak jak poniżej. Wszystkie inne strony to fałszywki które podszywają się pod MEW! Oryginalna strona: www.myetherwallet.com

Utwórz portfel MEW

Odwiedź MyEtherWallet, wprowadź silne hasło składające się z minimum 9 znaków i wygeneruj portfel klikając „create new wallet”.

MyEtherWallet portfel

Kryptowalutę Ethereum kupisz na polskiej giełdzie Bitbay. Dodatkowo ponad dwadzieścia innych coinów i tokenów. Możliwość płatności w PLN.

Zapisz swój klucz prywatny portfela ETH

Masz 3 sposoby na zrobienie tego. Możesz pobrać plik .JSON z zaszyfrowaną wersją klucza prywatnego, który jest kompatybilny z geth, mist i myetherwallet . Możesz również zapisać niezaszyfrowaną wersję swojego klucza prywatnego, pobierając go w pliku .JSON lub kopiując go z witryny. Zalecamy korzystanie z funkcji Keystore (zaszyfrowane), która zapewnia dodatkową warstwę zabezpieczeń portfela.

Giełda z dźwignią

Kliknij „Download Keystore File ( UTC / JSON )”, aby umożliwić pobranie pliku z zaszyfrowaną wersją klucza prywatnego, który jest kompatybilny z geth, mist i myetherwallet. Staraj się trzymać ten plik w najbezpieczniejszym miejscu najlepiej na pendrive lub telefonie komórkowym. Po pobraniu i umieszczeniu pliku kluczy w bezpiecznym miejscu kliknij „I understand. Continue.”.

MyEtherWallet poradnikJesteś teraz na stronie z kluczem prywatnym. Musisz, zapisać go i przechowywać w bezpiecznym miejscu. Zalecamy przechowywać klucz prywatny na zwykłej kartce papieru, w paru egzemplarzach i paru różnych miejscach. Pamiętaj że, jeśli zgubisz swój klucz, to stracisz swoje kryptowaluty.

poradnik klucz

Zarządzanie portfelem MyEtherWallet

Od teraz możesz wysyłać i odbierać coiny Ethereum i inne tokeny. Wszystko, co musisz zrobić, to wgrać plik klucza prywatnego, który utworzyłeś za pośrednictwem witryny MyEtherWallet. Po prostu kliknij „Send Ether & Tokens” , wybierz typ klucza prywatnego, którego chcesz użyć (Keystore / JSON File) i wybierz plik portfela.

ethereum

Wysyłanie Ethereum

Teraz wystarczy wypełnić adres portfela, do którego chcesz wysłać Ether i ilość którą chcesz wysłać.  Kliknij „generate transaction”, a następnie  „send transaction”.

MyEtherWallet poradnik eth

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego