Prezydent Chin Xi Jinping – “To przełomowa technologia”

Home » Blockchain » Prezydent Chin Xi Jinping – “To przełomowa technologia”
Flyingatom - Kantor Bitcoin

Prezydent Chin, Xi Jinping, poparł technologię blockchain, nazywając ją "przełomową".

Chiński przywódca wypowiedział się pozytywnie na temat technologi blockchain podczas przemówienia w tym tygodniu. Chiny korzystają z tej technologii w wielu różnych dziedzinach oraz w szerokim zakresie przedsiębiorstw.

Według CNBC, pan Xi Jinping mówił o tym, jak różne nowe technologie, które rozprzestrzeniają się na całym świecie, zmienią sposób ewolucji przedsiębiorstw.

“Nowa generacja technologii reprezentowanej przez sztuczną inteligencję, informacje kwantowe, mobilną komunikację, internet rzeczy i blockchain przyspiesza przełomowe aplikacje" – skomentował.

Xi wyjaśnił również, że bardzo ważne jest, aby Chiny zostały liderem technologicznym i stały się światowym centrum nauki i innowacji.

Chiny są jednym z najważniejszych krajów na świecie pracującym w technologii blockchain. W 2017 r. ten azjatycki kraj był najbardziej aktywnym filerem aplikacji patentowych typu blockchain , prześcigając nawet Stany Zjednoczone. Różne branże wdrażają tę technologię, w tym świat finansów, opieka zdrowotna i biura rządowe kraju.

W Chinach jest już kilka przedsiębiorstw, które już wdrożyły rozwiązania blockchain lub próbują to zrobić. Możemy wspomnieć o JD.com, jednej z najważniejszych chińskich platform e-commerce, która opracowała system, który pozwala śledzić łańcuch dostaw sprzedawanego mięsa. W ten sposób unika problemów związanych ze złą kontrolą lub odurzonym mięsem.

Albert Xuan, kierownik projektu w Liaoyuan, powiedział, że w Chinach technologia blockchain wciąż rozwija się “naprawdę świetnie".

Prezydent Chin Xi Jinping

Sytuacja kryptowalutowa w Chinach

Mimo że Chiny są pozytywnie nastawione do technologi blockchain, to w rzeczywistości rynek kryptowalut nie jest dobrze uregulowany. Jednym z niedawnych działań rządu było całkowite zablokowanie ICO w kraju. Jednak nie wszystko jest stracone. Od jakiegoś czasu krążą plotki, na temat nowego gubernatora Ludowego Banku Chin – Chińskiego Banku Centralnego – który podobnomoże być bardzo przyjazny dla Bitcoina.

KryptoBot - asystent inwestycyjny <
Polub nas na Facebooku
Name Price
Bitcoin (BTC)
$6,402.48
Ethereum (ETH)
$208.93
Bitcoin Cash (BCH)
$425.65
XRP (XRP)
$0.325777
Litecoin (LTC)
$53.95
Cardano (ADA)
$0.071893
IOTA (MIOTA)
$0.53
Dash (DASH)
$188.88
NEM (XEM)
$0.085570
Monero (XMR)
$111.23
Stellar (XLM)
$0.206416
EOS (EOS)
$5.24
TRON (TRX)
$0.020022
Binance Coin (BNB)
$9.63
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.