Quebec zniósł zakaz dostaw prądu dla górników

Home » Mining » Quebec zniósł zakaz dostaw prądu dla górników

zakaz dostaw prądu dla kopalni kryptowalut

Władze Quebecu zniosły zakaz dostaw energii elektrycznej do kopalni kryptowalut.

W raporcie z Le Journal de Montreal źródła sugerują, że zniesienie zakazu jest spowodowane tym, że rząd Quebec chce „uniknąć odpłynięcia statku” w kryptowalutach i dlatego „nie może dłużej czekać”.

Quebec zezwala na działalność górniczą

Od marca 2018 r. Rząd Quebecu wprowadził zakaz sprzedaży energii elektrycznej dla firm zajmujących się kopaniem kryptowalut. Ostatnio jednak, władze wycofały się z tego zakazu równocześnie dając zielone światło wszystkim górnikom kryptowalutowym. Jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ niektóre firmy wydobywające Bitcoin i altcoiny szukają lepszych lokalizacji do rozpoczęcia swojej działalności.

Giełda z dźwignią

Dzięki decyzji władz górnicy kryptowalut będą mieli jeszcze jedno miejsce, w którym będzie zimno (co obniża koszty chłodzenia), panuje stabilna sytuacja gospodarcza i polityczna oraz rozsądne ceny energii elektrycznej, pozyskiwanej przez sieć 63 elektrowni wodnych.

Ten krok prawdopodobnie okaże się podwójnie korzystny dla Quebec, ponieważ władzę zapewniają, że mimo wcześniejszych obaw ​​wydobycie nie odbywa się kosztem domów i innych firm, a także może pomóc w wypromowaniu miasta do stolicy przemysłu wydobywczego kryptowalut.

Zabezpieczenie elektrowni

Rozporządzenie nie tylko uchyla zakaz, ale także zawiera plany współpracy z firmami. Jedyny problem polega na tym, że górnicy będą zaopatrywani w energię elektryczną z zastrzeżeniem, że Hydro-Québec wykona „wymuszone zrzucanie ładunku” w godzinach szczytu. Oznacza to, że gdy sieć energetyczna będzie pełna, zasilanie dla górników zostanie odcięte, co doprowadzi do utraty mocy przez okres od 100 do 300 godzin rocznie. Nie powinno to mieć większego wpływu na firmy wydobywcze, ale należy wziąć to pod uwagę.

Hydro-Québec oferuje jedne z najniższych stawek za energię elektryczną w Ameryce Północnej, pobierając opłatę przemysłową w wysokości 0,0248 USD za kilowatogodzinę (2,48 centów amerykańskich) dla centrów danych i 0,0394 USD za kilowatogodzinę (3,94 centów amerykańskich) dla klientów z branży wydobywania kryptowalut.

Tagi:
Bitcoin i kryptowaluty dla każdego