Raport DEA – użycie Bitcoina w nielegalnych transakcjach znacząco spadło

Home » Bitcoin » Raport DEA – użycie Bitcoina w nielegalnych transakcjach znacząco spadło

Raport DEAAgentka amerykańskiej agencji ds. Walki z narkotykami ujawniła, że zastosowanie bitcoinów w nielegalnych transakcjach spadło z 90% do 10%. Raport DEA zawiera dane potwierdzające tą statystykę.

Agentka specjalna DEA, Lilita Infante, przyznała, że bitcoin nie znajduje już  powszechnego zastosowania w nielegalnych transakcjach, takich jak zakup narkotyków. Lilita jest członkiem 10-osobowej grupy zwalczającej cyberprzestępczość, której głównym zadaniem jest nadzór nad darknetem i śledztwami w których użyto kryptowalut.

Zobacz giełdę BEZ weryfikacji

Grupa współpracuje z innymi jednostkami Departamentu Sprawiedliwości, w tym z Federalnym Biurem Śledczym i Biurem ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej i Materiałów Wybuchowych.

Raport DEA

Infante w wypowiedzi Bloomberga dodała, że pięć lat temu, gdy zaczęła badać sprawy związane z bitcoinem, „jej analiza danych blockchaina wykazała, że ​​działalność przestępcza stanowiła około 90 procent transakcji w krypto-walucie”. Jednak czasy i zastosowanie Bitcoina się zmieniło:

Stosunek legalnej do nielegalnej działalności w bitcoinie odwrócił się … Obecnie nielegalna działalność skurczyła się do około 10 procent, a spekulacje stały się dominującym czynnikiem.

BTC a opinia publiczna

Media głównego nurtu często opisywały Bitcoina jako walutę wykorzystywaną przez przestępców, służącą głównie do prania brudnych pieniędzy i kupowania narkotyków

Agentka podkreśliła również, że kryptowaluty skoncentrowane na prywatności, takie jak Monero i Zcash, nie są wystarczająco płynne, więc „przeważająca większość transakcji związanych z kryptowalutami nadal odbywa się w bitcoinie”.

Tagi:, ,
Bitcoin i kryptowaluty dla każdego