Republika Południowej Afryki testuje system płatności międzybankowych oparty o Ethereum

Home » Blockchain » Republika Południowej Afryki testuje system płatności międzybankowych oparty o Ethereum

RPA Ethereum

Łącznie osiem południowoafrykańskich banków wzięło udział w testach opartych na kryptowalutach, wykorzystując technologię blockchain opracowaną przez Ethereum incubator ConsenSys Labs. Oprócz samego banku centralnego w testach wzięły udział: Absa, Capitec, Discovery, Investec, FirstRand, Nedbank i Standard Bank.

RPA testuje Ethereum

Obecnie SARB wykorzystuje lokalną technologię, czyli południowoafrykański system wielu opcji rozliczeń (SAMOS), aby dokonywać rozliczeń brutto w czasie rzeczywistym pomiędzy lokalnymi bankami. W ramach projektu wybrano Kworum z popieranym JP Morgan, zatwierdzonym produktem blockchain ConsenSys Labs, w celu symulacji funkcji SAMOS w zdecentralizowanym systemie księgi rachunkowej.

Handluj z Dźwignią - Lewar x 100

Project Khokha

Wszystkie uczestniczące banki miały pojedynczy węzeł w Projekcie Khokha. Każdy był skonfigurowany z 16 GB pamięci RAM i czterema wirtualnymi jednostkami obliczeniowymi. Specyfikacje zostały opracowane z myślą o systemie Linux Open-Source Ubuntu, ponieważ wymaga on minimalnej konfiguracji do działania.

W projekcie Khokha wykorzystywano różne serwery i usługi przechowywania w chmurze, w tym usługi Amazon Web Services, Microsoft Azure i serwery fizyczne. Wizualizacja pokazuje poniższą konfigurację:

RPA oraz projekt Ethereum

Projekt Khokha Źródło: My Broadband

ConsenSys stwierdził, że konfiguracja została przeprowadzona z myślą o istniejącej infrastrukturze bankowej, przede wszystkim w celu uniknięcia dodatkowych kosztów sprzętu i oprogramowania. Firma dodała:

„W rzeczywistości nie określiliśmy sprzętu, aby uzyskać heterogeniczny system. Współpracowaliśmy z bankami w zakresie istniejących polityk i istniejących rozwiązań. Okazało się, że powstała heterogeniczna sieć, która doskonale pasowała do raportu. „

Mechanizm

W przypadku testów sieć została zweryfikowana na dwa sposoby:

  • Tylko węzeł SARB weryfikuje każdą transakcję między bankami
  • Z każdym bankiem w sieci sprawdzającym transakcje

SARB ujawnił on dostępny aby zobaczyć każdy szczegół transakcji, istotny wgląd dla organów regulacyjnych i stosowane tylko ISO 20022 standardowe wiadomości do komunikacji między serwerami. Ponadto wyniki testów wykazały, że każdy bank był w stanie kontynuować nieprzerwane rozliczanie i zatwierdzać je dla banku, jeśli jego węzeł był w trybie offline.

SARB podsumował: „Konkretna implementacja w Projekcie Khokha po raz pierwszy została wykorzystana w Kworum i przyniosła znaczną poprawę wydajności w stosunku do innych mechanizmów poufności.”

© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.