Ripple CEO: Coinbase powinien dodać XRP

Home » Altcoiny » Ripple CEO: Coinbase powinien dodać XRP

coinbase ripple

Brad Garlinghouse, miliarder oraz CEO Ripple Labs, firmy, która nadzoruje rozwój XRP, 18-miliardowej sieci blockchain, po raz pierwszy publicznie powiedział, że Coinbase powinnen obsługiwać kryptowalute Ripple na swojej platformie.

W wywiadzie dla Jeffa John’a Roberts’a z Fortune na konferencji CB Insights Future of Fintech w Nowym Jorku, dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, powiedział, że XRP rozwiązuje problemy na dużą skalę i jest rozwiązaniem idealnym dla instytucji i dużych banków, a Coinbase powinien być zainteresowany udziałem w tym procesie.

Sprawdź najbezpieczniejszy portfel

Giełda coinbase i kryptowaluta ripple

Garlinghouse podkreślił, że kryptowaluta XRP istnieje niezależnie od Ripple i nawet gdyby firma Ripple Labs nie działała, XRP istniałaby jako kryptowaluta. Co więcej, Garlinghouse zauważył, że tokeny XRP mają technologiczny cel rozliczania transakcji między instytucjami a osobami prywatnymi jako waluty użytkowej, w przeciwieństwie do akcji i tradycyjnych papierów wartościowych.

„Myślę, że to naprawdę jasne, że XRP nie jest zabezpieczeniem. XRP istnieje niezależnie od Ripple i działałby, nawet jeśli nie powiodło się Ripple Labs „- powiedział Garling House. „Nie sądzę, że nasza własność XRP daje nam kontrolę. Arabia Saudyjska ma dużo ropy, która nie daje im kontroli nad olejem „.

Nawiązanie Garlinghouse do Arabii Saudyjskiej i jej kontroli nad ropą odnosi się do algorytmu konsensusu XRP. W przeciwieństwie do projektów takich jak EOS, które wykorzystują algorytm konsensusu typu „proof of stake” (PoS) i dają właścicielom tokenów większą kontrolę nad siecią, XRP stosuje własny algorytm konsensusu protokołu.

W istocie Garlinghouse określił cztery powody uzasadniające niezwiązany z bezpieczeństwem charakter XRP i powody, dla których giełdy takie jak Coinbase powinny dodać XRP: Ripple Labs nie ma kontroli nad XRP, XRP jest walutą użytkową, a jego podstawowym zastosowaniem jest przetwarzanie płatności, w przeciwieństwie do akcji i tradycyjnych papierów wartościowych, Ripple nie jest siecią PoS, a fakt, że Ripple Labs ma dużo XRP nie daje kontroli jej kontroli nad siecią blockchain Ripple, nawet jeśli Ripple Labs się nie powiedzie, XRP nadal będzie istnieć.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego