CEO Ripple: Spodziewamy się dziesiątek banków które będą używać XRP w 2019 roku

Home » Altcoiny » CEO Ripple: Spodziewamy się dziesiątek banków które będą używać XRP w 2019 roku

 CEO RippleRipple – CEO: Spodziewamy się dziesiątek banków które będą wykorzystywać XRP w 2019 roku. Dyrektor generalny firmy Ripple, Brad Garlinghouse powiedział we wtorek CNBC, że Ripple będzie miał „tuziny” banków używających blockchain XRP, który może wysyłać 1500 transakcji na sekundę przy wykorzystaniu kryptowaluty XRP-Ripple.

CEO Ripple:

„Publicznie oświadczam, że do końca tego roku duże banki wykorzystają XRapid jako narzędzie płynności” – powiedział Garlinghouse podczas wywiadu na konferencji Money 20/20 Europe w Amsterdamie.

Firma Ripple opracowuje rozwiązanie, które umożliwia transgraniczne transakcje pieniężne między bankami w sposób szybszy i tańszy niż pozwala na to obecny system. Proces opiera się na blockchain, technologii, która leży u podstaw wielu kryptowalut.

Giełda BEZ Weryfikacji

Jednym z takich rozwiązań jest „xRapid”, system skierowany do instytucji, które prowadzą działalność na rynkach wschodzących.

Płatności na rynki wschodzące często wymagają prefinansowanych rachunków w walucie lokalnej na całym świecie, co oznacza, że ​​koszty płynności są wysokie – wyjaśnia Ripple na swojej stronie internetowej. Pieniądze zostaną przesłane do systemu xRapid, przekształcone w XRP,aby szybciej przenieść je przez produkt Ripple, a następnie zamienić z powrotem na walutę wymaganą na drugim końcu procesu.

Ponieważ użyteczność xRapid leży w jego szybkości i skalowalności – transakcje z xRapid zajmują parę minut, podczas gdy przeciętny transfer transgraniczny za pomocą tradycyjnych metod zajmuje 2-3 dni. Niektóre firmy, takie jak Western Union i Moneygram, rozpoczęły proces testowania xRapid.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego