Rok później: Porównanie Bitcoin z Bitcoin Cash

Home » Bitcoin » Rok później: Porównanie Bitcoin z Bitcoin Cash
Flyingatom - Kantor Bitcoin

Rok później: Porównanie Bitcoin z Bitcoin Cash

Minął już rok od kontrowersyjnego forka Bitcoin (BTC), aby stworzyć Bitcoin Cash (BCH). Dzisiaj chcemy spojrzeć na liczby. The Cold Hard Facts, jak powiedziałby prezydent Trump.

Bitcoin Cash Network vs Bitcoin Network

Jak działa Bitcoin Cash w porównaniu do Bitcoin pod względem aktywnych adresów, liczby transakcji (tx), wartości tx (tx vol), trudności i wielkości wymiany? Poniższy wykres może wyglądać kłopotliwie, ale już tłumaczymy. Najwyższa pozioma linia, oznaczona jako 1, reprezentuje sieć Bitcoin (BTC). Jak widać sieć BCH nie ma porównania ze swoim oryginalnym odpowiednikiem, chociaż minął już rok, od czasu rozdzielenia Bitcoina.

BTC vs BCH – aktywność programistów an Github

Wszyscy w branży kryptowalut mówią o zespołach. Deweloperzy i ich aktywność, zdecydowanie odpowiadają za sukces projektu. Jest to również miara, której używamy do pomiaru zaangażowania projektantów w wizję projektu.

Poniższy wykres przedstawia jasno, że aktywność programistów jest znacząco większa w przypadku BTC.

Decentralizacja

Jak zdecentralizowany jest BCH? Wiele sporów na Twitterze toczy się wokół tego, czy Jihan Wu (właściciel Bitmain) kontroluje BCH przez swoją moc obliczeniową. Zwolennicy BCH mogą to samo powiedzieć Bitcoinie (większość górników jest w Chinach), jednak na poniższym wykresie widzimy, że 80% sieci BCH jest skoncentrowanych na 12 ASN-ach (sieciach), co oznacza występowanie centralizacji. Numery AS są ważne, ponieważ ASN jednoznacznie identyfikuje każdą sieć w Internecie.

Ledger Nano S - The secure hardware wallet
Polub nas na Facebooku
Nazwa Cena
Bitcoin (BTC)
$3,553.82
Ethereum (ETH)
$117.90
XRP (XRP)
$0.318731
Bitcoin Cash (BCH)
$122.59
EOS (EOS)
$2.33
Stellar (XLM)
$0.103693
Litecoin (LTC)
$30.80
Bitcoin SV (BSV)
$74.58
TRON (TRX)
$0.023784
Cardano (ADA)
$0.043348
IOTA (MIOTA)
$0.296477
Binance Coin (BNB)
$6.46
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.