Rok później: Porównanie Bitcoin z Bitcoin Cash

Home » Bitcoin » Rok później: Porównanie Bitcoin z Bitcoin Cash

Porównanie Bitcoin z Bitcoin Cash

Minął już rok od kontrowersyjnego forka Bitcoin (BTC), aby stworzyć Bitcoin Cash (BCH). Dzisiaj chcemy spojrzeć na liczby. The Cold Hard Facts, jak powiedziałby prezydent Trump. Obie kryptowaluty kupisz na polskiej giełdzie BitBay.

Porównanie Bitcoin z Bitcoin Cash

Jak działa Bitcoin Cash w porównaniu do Bitcoin pod względem aktywnych adresów, liczby transakcji (tx), wartości tx (tx vol), trudności i wielkości wymiany? Poniższy wykres może wyglądać kłopotliwie, ale już tłumaczymy. Najwyższa pozioma linia, oznaczona jako 1, reprezentuje sieć Bitcoin (BTC). Jak widać sieć BCH nie ma porównania ze swoim oryginalnym odpowiednikiem, chociaż minął już rok, od czasu rozdzielenia Bitcoina.

Zobacz giełdę BEZ weryfikacji

BTC vs BCH

BTC vs BCH – aktywność programistów

Wszyscy w branży kryptowalut mówią o zespołach. Deweloperzy i ich aktywność, zdecydowanie odpowiadają za sukces projektu. Jest to również miara, której używamy do pomiaru zaangażowania projektantów w wizję projektu. Poniższy wykres przedstawia jasno, że aktywność programistów jest znacząco większa w przypadku BTC.

Porównanie Bitcoin z Bitcoin Cash decentralizacja

Decentralizacja

Porównanie Bitcoin z Bitcoin Cash pod względem decentralizacji. Jak zdecentralizowany jest BCH? Wiele sporów na Twitterze toczy się wokół tego, czy Jihan Wu (właściciel Bitmain) kontroluje BCH przez swoją moc obliczeniową. Zwolennicy BCH mogą to samo powiedzieć Bitcoinie (większość górników jest w Chinach), jednak na poniższym wykresie widzimy, że 80% sieci BCH jest skoncentrowanych na 12 ASN-ach (sieciach), co oznacza występowanie centralizacji. Numery AS są ważne, ponieważ ASN jednoznacznie identyfikuje każdą sieć w Internecie.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego