Rosja: Kopalnie kryptowalut mogą wnieść do budżetu miliard dolarów rocznie

Home » Mining » Rosja: Kopalnie kryptowalut mogą wnieść do budżetu miliard dolarów rocznie
Rosja: Kopalnie kryptowalut mogą wnieść do budżetu miliard dolarów rocznie
30 stycznia 2019 przez w kategorii Mining
Zdjęcie: pixabay.com

Jeśli Rosja wykorzysta nadwyżki energii do kopania kryptowalut, może zwiększyć roczne wpływy z podatków o ponad 1 miliard dolarów rocznie.

Rosja: Kopalnie kryptowalut mogą wnieść do budżetu miliard dolarów rocznie

Siły jaką tworzą podatki nie trzeba nikomu przedstawiać, gdyż stanowią one główny sektor dochodowy wielu krajów. Dzięki nim państwo stać na więcej inwestycji krajowych jak i zagranicznych, co pozwala na prężny rozwój gospodarki i poprawienie poziomu życia w danym państwie. Nowoczesna gospodarka wymaga jednak przychylnego podejścia do najnowszych trendów i standardów technologicznych, aby utrzymać się na szczycie i Rosja nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. Bitcluster, czyli rosyjski dostawca rozwiązań dotyczących miningu, opublikował ostatnio raport traktujący o potencjale płynącym z wykorzystywania nadwyżki energii produkowanej przez Rosję do wydobywania kryptowalut. Dzięki temu, kraj mógłby zwiększyć swoje roczne przychody z podatków nawet o miliard dolarów. Tym samym autor raportu zaleca Rosji stworzenie “krypto doliny", która rzekomo mogłaby pomóc w jakimś stopniu gospodarce krajowej.

Nadwyżka mogąca zasilić nawet kilkanaście milionów koparek

Według szacunków firmy Bitcluster, nadwyżka energii wynosząca 20 gigawatów, byłaby w stanie zasilić około 14,8 miliona koparek Antminer S9i. Zastosowanie tejże nadwyżki na rzecz przemysłu kopania kryptowalut, pozwoliłoby Rosji na osiągnięcie zysku z tytułu podatku VAT o wysokości 70 miliardów rubli, co w przeliczeniu na dolary amerykańskie wynosi ponad miliard USD.

Koparki Antminer są najpopularniejszymi urządzeniami do kopania kryptowalut, więcej na ich temat znajdziecie tutaj.

Według raportu, pojedyncza koparka Antminer S9i przy maksymalnym hashrate wynoszącym 14 Th/s według specyfikacji producenta, zużywa 1320 kWt/h prądu elektrycznego. Biorąc pod uwagę, iż takich urządzeń działa obecnie w przybliżeniu około 740 tysięcy sztuk, łączne zużycie energii elektrycznej przez te modele wynosi blisko jednego gigawata, a prąd w Rosji wyceniany jest w wysokości 2 rubli za kilowatogodzinę, przychody z podatku VAT na same koparki wyniosą blisko 292 miliony rubli miesięcznie, czyli ponad 4,4 miliarda dolarów.

Specjaliści szacują również, że stworzenie “krypto doliny" dla rosyjskich minerów wyniosłoby jedynie około 1 miliarda rubli (15 milionów dolarów) na uruchomienie inwestycji. Tym samym Bitcluster wierzy, iż w Rosji jest wystarczająco wiele przedsiębiorców, jak i firm miningowych, którzy byliby w stanie sfinansować inwestycję i rozwój tego przedsięwzięcia.

Elektrownia wodna jako miejsce na dolinę kryptowalut

Założyciel rosyjskiej firmy Bitcluster – Siergiej Arestow, wierzy że dolina kryptowalut mogłaby być umiejscowiona wokół jednej z wielu elektrowni wodnych w Rosji. Elementy przemysłu miningowego i infrastruktura wymagana do stworzenia mining pooli mogą być usytuowane wokół elektrowni, dzięki czemu istnieje możliwość korzystania z relatywnie niskiego w kosztach i w zupełności wystarczającego zaopatrzenia w energię elektryczną, potrzebną do zasilenia całego systemu kopiącego kryptowaluty. W zeszłym roku Ministerstwo Finansów w Rosji, obmyśliło plan na podobną w założeniach inwestycję, opierającą się na krypto-przemyśle. Miała ona polegać na stworzeniu terenów podlegającym specjalnym normom prawnym, nakierowanym typowo pod branżę kryptowalutową. Kolejną propozycją ze strony rosyjskiego rządu było utworzenie stref offshore dla przedsiębiorstw blockchainingowych. Miały by one powstać we Władywostoku i Kaliningradzie, natomiast specjalna strefa ekonomiczna na terenie Autonomicznej Republiki Krymu.

Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego włączyło ostatnio do swojego projektu ustawy pomysł, traktujący o umożliwieniu firmom z wybranych specjalizacji, możliwość wykorzystywania przemysłu kryptowalut w niektórych rosyjskich regionach.

Ledger Nano S - The secure hardware wallet
Tags:
Polub nas na Facebooku
Nazwa Cena
Bitcoin (BTC)
$3,950.30
Ethereum (ETH)
$146.65
XRP (XRP)
$0.321403
Bitcoin Cash (BCH)
$144.21
EOS (EOS)
$3.86
Stellar (XLM)
$0.089905
Litecoin (LTC)
$49.54
Bitcoin SV (BSV)
$73.87
TRON (TRX)
$0.024705
Cardano (ADA)
$0.045432
IOTA (MIOTA)
$0.303882
Binance Coin (BNB)
$6.40
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.