Ruszyła Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii

Home » Polska » Ruszyła Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii
Ruszyła Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii
31 sierpnia 2018 przez w kategorii Polska
Zdjęcie: pixabay.com

W tym tygodniu swoją działalność rozpoczyna Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii. Głównymi celami IGBiNT jest propagowanie innowacji w gospodarce, edukowanie Polaków w kwestii technologii i doradzanie władzom w kwestii regulacji nowych rynków sektora.

Ruszyła Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii

W tym tygodniu swoją działalność rozpoczyna Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii. Komitetowi założycielskiemu udało się zarejestrować izbę w KRS 27 sierpnia br. a w jej skład weszło ponad 100 podmiotów z rynku technologii Blockchain, sztucznej inteligencji i kryptowalut.

Długa droga IGBiNT

O potrzebie założenia tego typu izby mówiło się od paru lat, a pierwsze rozmowy w tej kwestii prowadzono jeszcze w czasie rządów Anny Streżyńskiej w Ministerstwie Cyfryzacji. Temat na nowo odżył, gdy w Polsce rozpoczęły się protesty przeciwko podatkowi PCC, który miał zostać – zdaniem Ministerstwa Finansów dotyczyć również kryptowalut.

Ostatecznie Izba powstała dzięki wsparciu fundacji Trading Jam i Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin. Przedstawiciele tych środowisk weszli również w skład Komitetu Założycielskiego, a  za miesiąc odbędzie się walne zebranie członków Izby, na którym ma zostać wybrany oficjalny zarząd.

Robert Wojciechowski,  członek komitetu założycielskiego dodał:

“Po 4 miesiącach od pierwszego spotkania i ogromnej pracy wykonanej przez wiele osób mamy zarejestrowaną Izbę Gospodarczą Blockchain i Nowych Technologii. Teraz czeka nas ukonstytuowanie się Izby i dużo więcej merytorycznej pracy ale już od dziś możemy występować jako umocowany reprezentant środowiska.”

Głównymi celami Izby jest propagowanie innowacji w gospodarce, edukowanie Polaków w kwestii technologii i doradzanie władzom w kwestii regulacji nowych rynków sektora. Podmiot deklaruje również chęć bycia polubownym sądem dla branży, oraz planuje ostrzegać przed nieuczciwymi praktykami i podmiotami związanymi z Blockchain i kryptowalutami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Name Price
Bitcoin (BTC)
$4,030.60
Litecoin (LTC)
$60.02
Stellar (XLM)
$0.110271
IOTA (MIOTA)
$0.297128
XRP (XRP)
$0.317004
EOS (EOS)
$3.68
TRON (TRX)
$0.022740
Cardano (ADA)
$0.052903
Monero (XMR)
$54.35
Dash (DASH)
$92.14
NEO (NEO)
$9.30
Maker (MKR)
$696.46
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.