Ruszyła Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii

Home » Polska » Ruszyła Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii
Ruszyła Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii
31 sierpnia 2018 przez w kategorii Polska

W tym tygodniu swoją działalność rozpoczyna Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii. Komitetowi założycielskiemu udało się zarejestrować izbę w KRS 27 sierpnia br. a w jej skład weszło ponad 100 podmiotów z rynku technologii Blockchain, sztucznej inteligencji i kryptowalut

Giełda BEZ Weryfikacji

Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii

O potrzebie założenia tego typu izby mówiło się od paru lat, a pierwsze rozmowy w tej kwestii prowadzono jeszcze w czasie rządów Anny Streżyńskiej w Ministerstwie Cyfryzacji. Temat na nowo odżył, gdy w Polsce rozpoczęły się protesty przeciwko podatkowi PCC, który miał zostać – zdaniem Ministerstwa Finansów dotyczyć również kryptowalut.

Ostatecznie Izba powstała dzięki wsparciu fundacji Trading Jam i Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin. Przedstawiciele tych środowisk weszli również w skład Komitetu Założycielskiego, a  za miesiąc odbędzie się walne zebranie członków Izby, na którym ma zostać wybrany oficjalny zarząd.

Robert Wojciechowski,  członek komitetu założycielskiego dodał:

Po 4 miesiącach od pierwszego spotkania i ogromnej pracy wykonanej przez wiele osób mamy zarejestrowaną Izbę Gospodarczą Blockchain i Nowych Technologii. Teraz czeka nas ukonstytuowanie się Izby i dużo więcej merytorycznej pracy ale już od dziś możemy występować jako umocowany reprezentant środowiska.

Głównymi celami Izby jest propagowanie innowacji w gospodarce, edukowanie Polaków w kwestii technologii i doradzanie władzom w kwestii regulacji nowych rynków sektora. Podmiot deklaruje również chęć bycia polubownym sądem dla branży, oraz planuje ostrzegać przed nieuczciwymi praktykami i podmiotami związanymi z Blockchain i kryptowalutami.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego