Samsung Galaxy S10 z portfelem na kryptowaluty

Home » Inne » Samsung Galaxy S10 z portfelem na kryptowaluty
Samsung Galaxy S10 z portfelem na kryptowaluty
23 lutego 2019 przez w kategorii Inne

Oficjalne doniesienia prasowe informują, że koncern Samsung wprowadza nowy model smartfona Galaxy S10, który będzie posiadał zainstalowany portfel na kryptowaluty – w postaci funkcji Samsung Knox.

Wiadomości pojawiły się w dniu 20 lutego 2019 r., na który przypadła pierwsza prezentacja niezwykłego i wyczekiwanego modelu i potwierdziły wcześniejsze doniesienia prasowe na ten temat. Koreański producent zaznacza, iż bazą portfela będzie rozwiązanie hardware’owe –oznacza to, że w szyfrowanie cyfrowych kluczy zaangażowany będzie chip – odizolowany od płyty głównej.

Bezpieczny portfel

Samsung s10 z portfelem na kryptowaluty

Samsumg wprowadzi nowy model smartfonu na rynek w Seulu i równocześnie w San Francisco i w Londynie. Ta oficjalna wiadomość została wcześniej poprzedzona pogłoskami w odniesieniu do konfiguracji telefonu i obsługi portfela kryptowalutowego oraz DApps.

Przed miesiącem w Internecie pojawiły się zdjęcia przedstawiające „Samsung Blockchain Keystore” w Galaxy S10 oraz portfel Ethereum (ETH) w zestawieniu „obsługiwanych kryptowalut”. Bieżący komunikat nie nawiązał do wsparcia tego tokenu, ale przypuszczalnie w momencie wzmożonej popularności portfela – dołączone zostaną do niego nowe kryptowaluty.

Parametry Samsung s10

Przekątna ekranu w modelu S10 wynosi 6,1 cala, a w S10+ to 6,10 cala. Obydwa posiadają czytnik linii papilarnych znajdujący się w ekranie. Pamięć RAM w przypadku S10 to 8GB, a S10+ będzie występował w dwóch wersjach – z 8 GB lub 12 GB pamięci.

W obu przypadkach użytkownik będzie miał do dyspozycji trzy aparaty tylne: 12 megapikseli ze stabilizacją optyczną, teleobiektyw 12 megapikseli także ze stabilizacją optyczną oraz aparat szerokokątny 16 megapikseli. Aparaty przednie znajdują się w ekranie, S10+ ma dwa obiektywy do selfie a S10 – jeden.

Krypto smartfony to nie nowość

Już w maju 2018 roku firma HTC Electronics pokazała pierwszy smartfon typu „blockchain” jako HTC Exodus. Z kolei w grudniu 2018 roku pojawiło się urządzenie Finney, wprowadzone na rynek przez firmę Sirin Labs jako efekt rocznych przygotowań.

Poprzez rozproszoną księgę urządzenie będzie „tworzyło niezależną sieć blockchain”. Projekt będzie bazował na stworzeniu sklepu internetowego DApp Web 3.0 z integralną konwersją tokenów (TCS). Współpraca z Bancor pozwoli na płynne konwertowanie tokenów SRN na dowolną kryptowalutę niezbędną przy użyciu w wybranej transakcji w DApp Web.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego