Satoshi Nakamoto na 44 miejscu najbardziej wpływowych osób na świecie

Home » Bitcoin » Satoshi Nakamoto na 44 miejscu najbardziej wpływowych osób na świecie
Satoshi Nakamoto na 44 miejscu najbardziej wpływowych osób na świecie
6 stycznia 2019 przez w kategorii Bitcoin
Zdjęcie: pixabay.com

Mimo, że kwestia tożsamości Satoshi Nakamoto jest jedną z największych tajemnic w społeczności kryptograficznej nie przeszkodziło to, by uplasować go na liście stu najbardziej wpływowych osobistości amerykańskiego magazynu Worth.

Ten Protfel Zarabia 9% - 18% miesięcznie

Satoshi Nakamoto na liście najbardziej wpływowych osób na Ziemi!

Satoshi Nakamoto, to pseudonim twórcy Bitcoina. Na jego temat znanych jest zaledwie kilka faktów, które w żaden sposób nie wskazują na konkretnego człowieka. Historia związana z Nakamoto zaczęła się w 2008 roku, kiedy pod takim właśnie pseudonimem został opublikowany manifest pt.: “Bitcoin – System pieniądza elektronicznego Peer-to-Peer”.

Satoshi bardziej wpływowy niż Mark Zuckerberg i Paul Krugman!

Amerykański magazyn finansowy Worth.com opublikował ranking 100 bankierów, biznesmenów i światowych przywódców, którzy mieli największy wpływ na kształtowanie się globalnego sektora finansów w 2018 roku.

W pierwszej czołówce zestawienia znajdziemy oczywiście przywódców trzech  największych światowych mocarstw, czyli: Donalda Trumpa (prezydenta Stanów Zjednoczonych), Vladimir Putina (prezydenta Rosji), oraz Xi Jinpinga (prezydent China i sekretarz generalnego Komunistycznej Partii Chin).

Satoshi Nakamoto, twórca pierwszej na świecie kryptowaluty, która otworzyła furtkę dla wielomiliardowego rynku zawierającego tysiące startupów finansowych i technologicznych zajął 44 miejsce w  rankingu Worth Power 100 2018 roku. Warto zauważyć, że jest to jedyna anonimowa postać w tym zestawieniu.

Worth uważa, że ​​Nakamoto jest bardzo bogatym człowiekiem, kontroluje 980 000 bitcoinów, czyli około 5 procent wszystkich bitcoinów, które kiedykolwiek zostaną wydobyte. Jego wartość netto podczas ostatniego ATH (najwyższa cena Bitcoina w historii) wynosiła 19,4 miliarda dolarów.

W rankingu znajdziemy również inne postacie związane z rynkiem kryptowalut. 72 miejsce listy Worth przypadło CEO platformy kryptowalutowej Bakkt – Kelly Leffler, a 95 miejsce zajmuje znany w branży kryptowalutowej inwestor i współzałożyciel firmy Andreessen Horowitz – Mark Andriessen.

© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.