Satoshi Nakamoto na 44 miejscu najbardziej wpływowych osób na świecie

Home » Bitcoin » Satoshi Nakamoto na 44 miejscu najbardziej wpływowych osób na świecie
Satoshi Nakamoto na 44 miejscu najbardziej wpływowych osób na świecie
6 stycznia 2019 przez w kategorii Bitcoin
Zdjęcie: pixabay.com

Mimo, że kwestia tożsamości Satoshi Nakamoto jest jedną z największych tajemnic w społeczności kryptograficznej nie przeszkodziło to, by uplasować go na liście stu najbardziej wpływowych osobistości amerykańskiego magazynu Worth.

Zobacz giełdę BEZ weryfikacji

Satoshi Nakamoto na liście najbardziej wpływowych osób na Ziemi!

Satoshi Nakamoto, to pseudonim twórcy Bitcoina. Na jego temat znanych jest zaledwie kilka faktów, które w żaden sposób nie wskazują na konkretnego człowieka. Historia związana z Nakamoto zaczęła się w 2008 roku, kiedy pod takim właśnie pseudonimem został opublikowany manifest pt.: „Bitcoin – System pieniądza elektronicznego Peer-to-Peer”.

Satoshi bardziej wpływowy niż Mark Zuckerberg i Paul Krugman!

Amerykański magazyn finansowy Worth.com opublikował ranking 100 bankierów, biznesmenów i światowych przywódców, którzy mieli największy wpływ na kształtowanie się globalnego sektora finansów w 2018 roku.

W pierwszej czołówce zestawienia znajdziemy oczywiście przywódców trzech  największych światowych mocarstw, czyli: Donalda Trumpa (prezydenta Stanów Zjednoczonych), Vladimir Putina (prezydenta Rosji), oraz Xi Jinpinga (prezydent China i sekretarz generalnego Komunistycznej Partii Chin).

Satoshi Nakamoto, twórca pierwszej na świecie kryptowaluty, która otworzyła furtkę dla wielomiliardowego rynku zawierającego tysiące startupów finansowych i technologicznych zajął 44 miejsce w  rankingu Worth Power 100 2018 roku. Warto zauważyć, że jest to jedyna anonimowa postać w tym zestawieniu.

Worth uważa, że ​​Nakamoto jest bardzo bogatym człowiekiem, kontroluje 980 000 bitcoinów, czyli około 5 procent wszystkich bitcoinów, które kiedykolwiek zostaną wydobyte. Jego wartość netto podczas ostatniego ATH (najwyższa cena Bitcoina w historii) wynosiła 19,4 miliarda dolarów.

W rankingu znajdziemy również inne postacie związane z rynkiem kryptowalut. 72 miejsce listy Worth przypadło CEO platformy kryptowalutowej Bakkt – Kelly Leffler, a 95 miejsce zajmuje znany w branży kryptowalutowej inwestor i współzałożyciel firmy Andreessen Horowitz – Mark Andriessen.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego