SEC odrzuca dziewięć wniosków o fundusze Bitcoin ETF

Home » Bitcoin » SEC odrzuca dziewięć wniosków o fundusze Bitcoin ETF
Flyingatom - Kantor Bitcoin

SEC odrzuca dziewięć wniosków o fundusze Bitcoin ETF

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odrzuciła aż 9 wniosków od trzech różnych podmiotów. Amerykański regulator uzasadniając swoją decyzje podał taki sam powód, jak w przypadku odrzucenia wniosków braci Winklevoss miesiąc temu, którzy również chcieli wprowadzenia do obrotu funduszy ETF opartych na Bitcoinie.

SEC jest zaniepokojony potencjalnymi oszustwami i manipulacjami na rynkach krypto. Według komisji wnioskodawcy nie spełnili wymogów dotyczących opracowania zasad mających na celu zapobieganie takim nadużyciom.

Odrzucone ETF Bitcoin w trzech opublikowanych decyzjach

Obligatoryjny dokument odrzucenia zawiera około 24 stron, ale sedno sprawy można schować na stronie 22 pod hasłem “Ochrona inwestorów i interesu publicznego". W części poświęconej analizie SEC zauważa :

“Komisja przyznaje, że w porównaniu do handlu na nieregulowanych rynkach kasowych typu"spot", obrót ETF na bazie Bitcoina na krajowej giełdzie papierów wartościowych może zapewnić dodatkową ochronę inwestorom"

W dalszej części informacji o odmowie “Komisja musi odrzucić proponowaną zmianę zasad wniesioną przez krajową giełdę papierów wartościowych, jeżeli nie uzna, że ​​proponowana zmiana przepisów jest zgodna z obowiązującymi wymogami ustawy o giełdach. "

Exchange traded fund

Exchange-traded fund (ETF) – jest to fundusz inwestycyjny, którego celem jest wierne odwzorowywanie wskazanego indeksu, a tytuły uczestnictwa są notowane na giełdzie. Dotychczas (do zmiany w prawie USA w 2008) ETF były wyłącznie funduszami indeksowymi, zarządzanymi algorytmicznie (co skutkuje niskimi kosztami).

KryptoBot - asystent inwestycyjny <
Polub nas na Facebooku
Nazwa Cena
Bitcoin (BTC)
$3,554.97
Ethereum (ETH)
$92.34
Bitcoin Cash (BCH)
$105.64
XRP (XRP)
$0.308138
Litecoin (LTC)
$25.37
Cardano (ADA)
$0.030643
IOTA (MIOTA)
$0.239104
Dash (DASH)
$71.47
NEM (XEM)
$0.072680
Monero (XMR)
$46.71
Stellar (XLM)
$0.119501
EOS (EOS)
$1.95
TRON (TRX)
$0.013384
Binance Coin (BNB)
$4.72
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.