Spadki Bitcoina po zhackowaniu giełdy w Korei Południowej

Home » Bitcoin » Spadki Bitcoina po zhackowaniu giełdy w Korei Południowej

spadki bitcoina

Bitcoin spadł wczoraj o 10% (11 czerwca) do najniższej ceny w ciągu dwóch miesięcy, po tym jak stosunkowo niewielka giełda kryptowalut w Korei Południowej zgłosiła włamanie. Spadki Bitcoina nastąpiły dość szybko.

W niedzielę giełda Coinrail, ogłosiła włamanie, podczas którego haker skradł dużą liczbę tokenów ICO przechowywanych na serwerach firmy. Giełda przyznała, że ​​haker skradł tokeny wydane podczas Initial Coin Offering (ICO) Pundi X (NPXS), NPER (NPER) i Aston (ATX).

Sprawdź bota do kryptowalut

Natychmiast po wykryciu włamania, Coinrail przełączył portal w tryb konserwacji,  oraz​​zabezpieczyły i przeniosł większość swoich kryptowalut do portfeli offline.

Spadki bitcoina

spadki bitcoina wykresSzacowana wartość kradzieży wynosi od 30 do 40 milionów USD wywołało to gwałtowne spadki Bitcoina.

Chociaż Coinrail nie określił skali ataku, adres portfela, który został powiązany z domniemanym napastnikiem, prawdopodobnie ukradł kryptowalutę o wartości przekraczającej 40 milionów dolarów, zauważył TechCrunch.

Użytkownicy na znanym forum Bitcoin również wyśledzili niektóre z rzekomych adresów hakera i sądzą również, że haker skradł tokeny ICO z innych projektów, takich jak Dent (DENT) i Tron (TRX).

Wczorajsze spadki mogą być również związane z raportem opublikowanym w piątek w Wall Street Journal. Amerykańscy regulatorzy podejrzewają cztery duże giełdy kryptowalut, w tym Coinbase i Bitstamp, o manipulowanie cenami na rynku.

Tagi:,
Bitcoin i kryptowaluty dla każdego