Styczeń miesiącem hard forków Ethereum

Home » Ethereum » Styczeń miesiącem hard forków Ethereum
Styczeń miesiącem hard forków Ethereum
2 stycznia 2019 przez w kategorii Ethereum
Zdjęcie: pixabay.com

W styczniu nastąpi zapowiadana już w zeszłym roku aktualizacja platformy Ethereum.

Styczeń może być bardzo ciekawym miesiącem dla Ethereum. Obecnie spoglądając na notowania ETH zauważymy, że kurs kryptowaluty zyskiwał w ostatnim czasie na wartości, aby 2 stycznia 2019 powrócić na drugie miejsce pod względem kapitalizacji, wyprzedzając Ripple (XRP) o około 500 000 USD.

Pierwszy, w tym roku hard fork Ethereum jest przewidziany na 11 stycznia. Tego dnia wszyscy posiadacze Ethereum otrzymają 3 tokeny Ethereum Classic Vision (ETCV), za każdy jeden token ETH który posiadają w swoich portfelach. Następnego dnia (12 stycznia 2019) nastąpi kolejny fork, w którym każdy posiadacz Ethereum otrzyma Ethereum Nowa w stosunku 1:1.

Ethereum Proof of Stake

W trzecim tygodniu stycznia ma zakończyć się również proces aktualizacji platformy Ethereum, pod nazwą “Konstantynopol”. Aktualizacja ma wprowadzić bardzo ważne zmiany w funkcjonowaniu i strukturze platformy Ethereum. Najważniejszą zmianą jest zmiana dotycząca nagrody, która górnicy otrzymują za wydobycie bloku. Otrzymają oni teraz wynagrodzenie w postaci 2 ETH, zamiast 3 ETH jak to miało miejsce do tej pory. Następną istotną zmianą jest przejście z obecnego protokołu konsensusu Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS) – oczekuje się że zmiana ma sprzyjać skalowalności i umożliwić wprowadzenie protokołu Sharding.

Spekulacja

Jeśli chodzi o cenę ETH, długoterminowe prognozy dotyczące hard forków są generalnie trudne. Jednak w krótkim okresie możemy spodziewać się znacznej zmienności, ponieważ inwestorzy z pewnością będzie gotowi do spekulowania na każdej nowej walucie, która powstanie z nadchodzącego forku.

W przypadku Bitcoina hard forki historycznie doprowadziły do ​​niewielkich spadków cen tej kryptowaluty. Ostatecznie trudno jest dokładnie określić, w jaki sposób nadchodzące wydarzenia wpłyną na sieć lub cenę Ethereum w krótkim i długim okresie. Ważne jest, aby pamiętać, że Ethereum znajduje się obecnie w krytycznej fazie przejściowej, która może określić, czy pozostanie najbardziej dominującym łańcuchem dla Dapps w nadchodzących miesiącach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Name Price
Bitcoin (BTC)
$4,030.20
Litecoin (LTC)
$59.92
Stellar (XLM)
$0.110428
IOTA (MIOTA)
$0.295697
XRP (XRP)
$0.317016
EOS (EOS)
$3.69
TRON (TRX)
$0.022754
Cardano (ADA)
$0.053203
Monero (XMR)
$54.46
Dash (DASH)
$92.17
NEO (NEO)
$9.29
Maker (MKR)
$695.88
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.