Szwajcaria tworzy grupę roboczą, aby pomóc firmom Blockchain otworzyć rachunki bankowe

Home » Regulacje » Szwajcaria tworzy grupę roboczą, aby pomóc firmom Blockchain otworzyć rachunki bankowe
Flyingatom - Kantor Bitcoin

Szwajcaria tworzy grupę roboczą, aby pomóc firmom Blockchain otworzyć rachunki bankowe

Dyrektor finansowy Zug w Szwajcarii, Heinz Tännler wezwał Szwajcarskie Stowarzyszenie Banków (SBA) do stworzenia grupy roboczej, która pomoże firmom z branży kryptowalut i blockchain otworzyć rachunki bankowe w Szwajcarii.

Ponieważ firmy z branży blockchain i kryptowalut mają trudności z otwarciem rachunków bankowych w kraju, Tännler wraz z dyrektorem finansowym w Zurychu Ernstem Stockerem przedstawili pomysł ułatwienia działania wielu przedsiębiorstwom, oraz giełdom w ich kraju.

Tännler jest podobno zaniepokojony ryzykiem utraty biznesu w krajach o bardziej przyjaznym środowisku bankowym.

Tännler równocześnie powiedział, że blockchain oferuje wielki potencjał dla Szwajcarii, stwierdzając, że “nie może być tak, że Szwajcarię ominie ten innowacyjny biznes, ponieważ utrudnia dokonywanie korzystanie z usług bankowych". Następnie Maurer zwołał spotkanie z przedstawicielami Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB), Sekretariatu Stanu ds. Międzynarodowych Spraw Finansowych (SIF), Urzędu Nadzoru Finansowego Rynku Finansowego (FINMA), SBA, oraz przedstawicieli banku Hypothekarbank Lenzburg.

W rezultacie powstała grupa robocza kierowana przez SBA, której zadaniem jest opracowanie zaleceń dla banków dotyczących postępowania z lokalnymi firmami blockchain w celu otwarcia rachunku. Pomysłodawca grupy słusznie zauważył, że powodem braku pewności prawnej ze strony banków jest konieczność przestrzegania wszystkich przepisów rynku finansowego, w szczególności w zakresie prania pieniędzy. Zgodnie z tym, obowiązujące regulacje rynku finansowego nie są dostosowane do firm opartych na blockchain.

Na początku tego miesiąca Hypothekarbank Lenzburg stał się pierwszym bankiem w Szwajcarii, który otworzył konta biznesowe firmom z branży blockchain i crypto. Podczas gdy Falcon Private Bank świadczy usługi zarządzania zasobami kryptograficznymi od zeszłego roku.

W maju decyzja polskich banków o braku współpracy z BitBay, największą giełdą kryptowalut w Polsce, zmusiła firmę do zawieszenia działalności w kraju. Giełda ogłosiła, że ​​otworzy się ponownie z nowym dostawcą w jurysdykcji Republiki Malty, gdzie lokalne przepisy są bardziej łagodne w przypadku krypto-biznesu.

KryptoBot - asystent inwestycyjny <
Polub nas na Facebooku
Name Price
Bitcoin (BTC)
$6,404.63
Ethereum (ETH)
$208.43
Bitcoin Cash (BCH)
$425.35
XRP (XRP)
$0.325612
Litecoin (LTC)
$53.95
Cardano (ADA)
$0.071722
IOTA (MIOTA)
$0.53
Dash (DASH)
$189.00
NEM (XEM)
$0.085564
Monero (XMR)
$111.36
Stellar (XLM)
$0.206169
EOS (EOS)
$5.22
TRON (TRX)
$0.020024
Binance Coin (BNB)
$9.64
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.