Tim Draper: Market Cap kryptowalut osiągnie 80 bilionów dolarów w ciągu 15 lat

Home » Altcoiny » Tim Draper: Market Cap kryptowalut osiągnie 80 bilionów dolarów w ciągu 15 lat
15 września 2018 by
Tim Draper: Market Cap kryptowalut osiągnie 80 bilionów dolarów w ciągu 15 lat

Tim Draper przemawiając na konferencji DealStreetAsia PE-VC Summit 2018 w Singapurze, stwierdził, że znaczący spadek na rynku kryptowalut w ostatnich miesiącach jest efektem inwestorów którzy nie przyjęły walut cyfrowych jako nowej kategorii aktywów. Oznajmił, że gdy ludzie zapoznają się już z technologią, przekształci ona wiele ważnych branż na całym świecie.

Sprawdź najbezpieczniejszy portfel

Tim Draper:

Myślę, że będzie to miało taki transformujący wpływ na branże, że nawet nie wyobrażaliśmy sobie jeszcze, jakby można było ją przekształcić. Internet podążał za branżami, które były rynkami o wartości 10-100 miliardów dolarów, kryptowaluty pójdą za bilionowymi rynkami – są to finanse, opieka zdrowotna i ubezpieczenia, bankowość i bankowość inwestycyjna oraz rządy.

Tim Draper porównał również rynek kryptowalut do poprzedniej rewolucyjnej innowacji technologicznej, która doprowadziła rynek do kompletnego szału, Internetu, stwierdzając: „Internet zaczął się w ten sam sposób, pojawił się w wielkich falach, a potem w pewnym sensie się rozpadł, a następna fala jest skoncentrowana, ale znacznie większa i podejrzewam, że to samo będzie się działo tutaj (z Bitcoinem).”

Porównanie to zostało powtórzone wcześniej, przez wielu. Brian Kelly z „Fast Money” CNBC porównał kryptowalutę do „Internetu lat 80.„, ale podkreślił, że Bitcoin wciąż znajduje się na samym początku długiej drogi.

Obecnie kapitalizacja rynkowa całego rynku kryptowalutowego wynosi 201,4 miliarda dolarów, przy czym Bitcoin stanowi 55,8%, a udział Ethereum wynosi 10,8% – dane z CoinMarketCap.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego