Trezor One – Portfel sprzętowy do kryptowalut – Sprawdź opinie i cenę

Home » Altcoiny » Trezor One – Portfel sprzętowy do kryptowalut – Sprawdź opinie i cenę
25 listopada 2019 by
Trezor One – Portfel sprzętowy do kryptowalut –  Sprawdź opinie i cenę

Przechowywanie kryptowalut na portfelach sprzętowych to metoda wybierana przez użytkowników preferujących maksymalne bezpieczeństwo. Rozwiązanie to zapewnia wysoki poziom funkcjonalności, a także spełnia oczekiwania inwestorów oraz osób poszukujących szybkich i bezpiecznych płatności. Trezor One to pierwszy w historii portfel sprzętowy.

Portfel Trezor One

Portfel sprzętowy Trezor One został opracowany przez czeską firmę SatoshiLabs i już w 2013 roku zadebiutował na rynku. Rozwiązanie błyskawicznie przykuło uwagę wszystkich osób interesujących się rozwojem technologii blockchain.

Początkowo wydawało się, że jest to całkiem ciekawy gadżet dla nowoczesnych posiadaczy kryptowalut. Z czasem szybko okazało się, że jest to zarazem najbardziej bezpieczna i funkcjonalna metoda przechowywania kryptowalut.

Trezor One po kilku latach doczekał się nowszej wersji. Jednak wielu użytkowników wciąż preferuje tradycyjny model One, głównie ze względu na znacznie niższą cenę. Przeczytaj recenzję najnowszego Trezora T.

Gdzie kupić Trezor One?

Kilka słów należy powiedzieć także o samym sposobie zakupu. Pamiętajmy, że portfele sprzętowe posiadają pewną przestrzeń dyskową, która może zostać celowo zainfekowana przez poprzedniego właściciela.

W związku z tym, absolutnie nie należy decydować się na zakup używanych urządzeń. Nie mamy bowiem gwarancji, że zakupiony portfel będzie bezpieczny. Należy kupować wyłącznie nowe urządzenia z oficjalnego sklepu producenta.

Na polskim rynku pełno jest portali gdzie możesz kupić Trezor One. Jednak tylko zakup bezpośredni daje gwarancję otrzymania urządzenia w które nikt nie ingerował.

gdzie kupić trezor one
trezor one cena
portfel polska

Zobacz sklep producenta

Cena portfela w Polsce

Cena portfela Trezor One jest atrakcyjna. W chwili obecnej wynosi 59 euro. W przeliczeniu na polską walutę daje to około 240 złotych. Pamiętaj, że jest to urządzenie, które znakomicie zabezpiecza kryptowaluty. Możesz kupić portfel w trzech wersjach kolorystycznych: czarna, biała i metalik.

Jakie kryptowaluty obsługuje Trezor One?

Model One jest przystosowany do przechowywania kilkuset kryptowalut. Obsługiwany jest oczywiście Bitcoin, Ethereum oraz wszystkie tokeny stworzone w standardzie ERC20 zaproponowanym przez sieć Ether.

Z ważniejszych kryptowalut, Trezor One nie obsługuje: Ripple, EOS, Cardano, Tezos oraz Monero. Te waluty wirtualne są natomiast obsługiwane przez nowszy model T. Na portfelu sprzętowym możemy zainstalować najpopularniejsze aplikacje, takie jak: Electrum, MyEtherWallet oraz MyCrypto. Wiele kryptowalut jest obsługiwanych przez domyślną, wbudowaną aplikację Trezor.

trezor one jakie kryptowaluty

Zalety

Portfele online w przeglądarce, na komputerze czy też aplikacji mobilnej są nie do końca bezpieczne. Hakerzy każdego dnia podejmują liczne próby przejęcia wirtualnych walut należących do nieostrożnych użytkowników.

Trezor One był odpowiedzią na potrzeby osób oczekujących bezpieczeństwa na najwyższym poziomie. Jest to swoiste połączenie portfela przeglądarkowego z portfelem papierowym. Zapewnia maksymalne bezpieczeństwo, a zarazem funkcjonalne użytkowanie.

Urządzenie jest multi portfelem. Możemy na jego powierzchni dyskowej zainstalować portfele obsługujące posiadane przez nas kryptowaluty. Dzięki temu, klucze prywatne są przechowywane w urządzeniu działającym w trybie offline.

Portfel może zostać podłączony do komputera przez port USB, co umożliwi dokonanie szybkich i wygodnych transakcji. Biorąc pod uwagę, że portfel sprzętowy łączy bezpieczeństwo z funkcjonalnością, jest to obecnie najlepszy sposób na przechowywanie kryptowalut.

portfel aprzętowy krypto

Stoisko Trezor na targach kryptowalutowych

Zobacz sklep producenta

Bezpieczeństwo

Czy Trezor One jest w pełni bezpieczny? Tak, urządzenie zrewolucjonizowało rynek kryptowalut właśnie pod kątem bezpiecznego przechowywania walut wirtualnych. Był on odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie ze strony inwestorów, którzy martwili się o bezpieczeństwo swoich kryptowalut w tradycyjnych portfelach przeglądarkowych, desktopowych czy mobilnych, a jednocześnie, nie odpowiadała im zerowa funkcjonalność portfeli papierowych.

Trezor One okazał się skutecznym rozwiązaniem. Zaproponował model pośredniczący, w którym kryptowaluty są przechowywane w środowisku offline, ale istnieje możliwość przeprowadzania transakcji poprzez podpisanie ich kluczem prywatnym.

Mechanizm jest bardzo prosty. Do zrealizowania transakcji potrzebujesz oczywiście klucz prywatny, który zaświadcza o posiadaniu przez Ciebie walut wirtualnych. Gdy jest on dostępny w trybie online, może paść ofiarą hackerów. Natomiast w środowisku offline może on służyć jako podpis zleconej transakcji, która następnie jest przeprowadzana w trybie online bez aktywnego udziału tego klucza. W związku z tym, jest on całkowicie odporny na ataki hackerskie.

Kopia zapasowa

Generowana wraz z pierwszym uruchomieniem kopia zapasowa pozwala odzyskać kryptowaluty w momencie, gdy portfel zostanie przez nas zgubiony, uszkodzony lub padnie ofiarą kradzieży.

Jak korzystać z portfela Trezor One?

Korzystanie z portfela Trezor One jest bardzo proste i nie powinno sprawić większych problemów nawet początkującym użytkownikom. Przy pierwszym uruchomieniu tworzona jest kopia zapasowa. Portfel wyświetla kombinację słów, które musimy zapisać i schować w bezpiecznym miejscu.

Jest to nasz klucz, który pozwoli odzyskać kryptowaluty w sytuacji, gdy zgubimy portfel sprzętowy lub zostanie on uszkodzony. Przy pierwszym uruchomieniu ustalamy także nasz kod PIN, który będzie niezbędny do zatwierdzania transakcji przeprowadzanych z poziomu urządzenia.

trezor one pin

Kod PIN wymagany do autoryzacji

Trezor One jest wyposażony w niewielki ekran oraz dwa przyciski, które służą do wpisywania PIN-u oraz wyboru odpowiednich opcji na ekranie. Deweloperzy dołożyli wszelkich starań, aby korzystanie z urządzenia było maksymalnie proste i intuicyjne.

W pierwszych dniach konieczne jest jednak posiłkowanie się instrukcją. W celu przeprowadzania transakcji, portfel podłączamy do komputera przez port USB i wybieramy aplikację obsługującą oczekiwaną kryptowalutę.

Opinie o Trezor One

Rozwiązanie proponowane przez Trezor One błyskawicznie zyskało ogromne zainteresowanie ze strony inwestorów, którzy w końcu mogli liczyć na sprawdzony i bezpieczny sposób przechowywania kryptowalut.

Zdaniem wielu osób Trezor One to połączenie idealne, które pozwala uzyskać gwarancję bezpieczeństwa, a zarazem, cały czas mieć dostęp do swoich kryptowalut w razie konieczności wykonania transakcji.

Rozwiązanie jest całkowicie bezpieczne i przy prawidłowym użytkowaniu nigdy nie zawodzi. Portfel sprzętowy Trezor One może zatem liczyć na pozytywne opinie pod kątem bezpieczeństwa oraz funkcjonalności.

Zdaniem użytkowników, trudności nie generuje również samo użytkowanie portfela. Drobnym mankamentem jest nieco archaiczny sposób sterowania przy pomocy dwóch, manualnych przycisków. Problem ten rozwiązuje wspomniany już model T z ekranem dotykowym.

trezor one opinieUrządzenie Trezor One nie obsługuje niektórych ważnych kryptowalut i choć oprogramowanie do niego wciąż jest aktualizowane, waluty takie jak: Ripple, Monero czy Cardano nie zostaną dodane ze względu na ograniczenia sprzętowe. Mimo to, przeważają pozytywne opinie pod adresem Trezor One.

Zobacz sklep producenta

Podsumowanie recenzji

Portfel sprzętowy Trezor One to doskonała propozycja dla wszystkich osób, które pragną przechowywać swoje kryptowaluty w całkowicie bezpiecznym środowisku odpornym na ataki hackerskie. To także rozwiązanie, które umożliwia przeprowadzanie codziennych płatności.

Wystarczy podłączyć urządzenie do komputera poprzez kabel USB. W ten sposób uzyskamy dostęp do zainstalowanych aplikacji obsługujących posiadane przez nas kryptowaluty. W urządzeniu ustawiamy kod PIN, który sprawi, że nikt po za nami nie będzie w stanie skorzystać z urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego