Trezor T – Jakie opinie zbiera ten portfel? Jaka jest cena w Polsce?

Home » Altcoiny » Trezor T – Jakie opinie zbiera ten portfel? Jaka jest cena w Polsce?
29 października 2019 by
Trezor T – Jakie opinie zbiera ten portfel? Jaka jest cena w Polsce?

Marka Trezor jest doskonale znana wśród posiadaczy kryptowalut, którzy pragną zapewnić swoim środkom maksymalny poziom bezpieczeństwa, a jednocześnie zachować samą funkcjonalność płatności. Trezor T to jeden z najbardziej popularnych i najbezpieczniejszych portfeli sprzętowych, odznaczający się równocześnie dużą wygodą oraz łatwością użytkowania.

Poniżej znajdziesz wszystkie informacje związane z tym najnowszym modelem portfela sprzętowego firmy Satoshi Labs.

Trezor T – Bezpieczny portfel sprzętowy

Marka portfeli sprzętowych Trezor zadebiutowała na rynku w 2014 roku. Twórcą urządzenia jest czeska firma Satoshi Labs, która bardzo szybko zapracowała na zaufanie ze strony klientów. Wraz ze wzrostem popularności kryptowalut rośnie również liczba zagrożeń ze strony hackerów, którzy pragną przejąć dostęp nad naszymi środkami.

Portfele podłączone do internetu są najbardziej narażone na ataki ponieważ jest do nich stały dostęp. Odpowiedzią na potrzeby klientów był właśnie portfel sprzętowy Trezor, który łączy w sobie dwa, najważniejsze atuty: bezpieczeństwo oraz funkcjonalność.

Cena portfela Trezor T w Polsce

Portfel sprzętowy Trezor T kosztuje 149 euro. W przeliczeniu na polską złotówkę daje to cenę około 600 zł. Jest to urządzenie z najwyższej półki, przeznaczone do przechowywania kryptowalut o większej wartości.

Jeśli szukasz tańszego rozwiązania sprawdź recenzję modelu Trezor One.

Pierwszy model portfela

Pierwszym modelem firmy Satoshi Labs był Trezor One wyposażony w analogowe przyciski. Obecnie, dużo popularniejszy i wygodniejszy jest model Trezor T wyposażony w czytelny ekran dotykowy oraz obsługujący więcej kryptowalut.

trezor t cena

Mode T bez przycisków

Zobacz sklep producenta

To typowy hardware wallet, który zapewnia zgromadzonym kryptowalutom wyjątkowo wysoki poziom bezpieczeństwa. Jednocześnie, korzystanie z tego portfela jest bardzo proste i nie nastręcza dodatkowych problemów. Dzięki temu, osoby, które wcześniej nie miały styczności z podobną technologią, mogą szybko zrozumieć podstawowe funkcje portfela Trezor T.

Dlaczego portfele sprzętowe są tak bezpieczne?

Większość portfeli przeglądarkowych, mobilnych oraz desktopowych bazuje na stałym dostępie do Internetu. To pozostawia możliwość przejęcia Twoich kryptowalut ponieważ aplikacja może stać się ofiarą szkodliwych wirusów, które wyciągną klucze prywatne lub dane do logowania.

Nawet przy ostrożnym korzystaniu z walletów online nie mamy absolutnej gwarancji, że nasze kryptowaluty są bezpieczne. To oczywiście duży minus dla wszystkich inwestorów, którzy dysponują walutami wirtualnymi o bardzo wysokiej wartości. Z myślą o takich inwestorach powstały portfele sprzętowe nazywane również hardware wallets. Ich zaletą jest praca w trybie offline ponieważ dzięki temu środki są doskonale zabezpieczone.

Portfel Trezor T może zostać podłączony do komputera, co umożliwia dokonywanie wygodnych płatności. Wykonanie wychodzącego przelewu jest jednak niemożliwe bez znajomości kodu PIN, który wpisujemy na ekranie urządzenia.

Nawet w przypadku zagubienia urządzenia, niepożądany znalazca będzie miał ogromne trudności by złamać zabezpieczenia. My natomiast wciąż mamy dostęp do zgromadzonych środków i możemy je łatwo odzyskać dzięki kopii zapasowej.

Trezor T – Opinie użytkowników

O ile model One był nieco toporny i mniej elegancki, o tyle Trezor T z ekranem dotykowym prezentuje się naprawdę dobrze. W opiniach pod adresem Trezor T, najważniejszą wymienianą zaletą jest łatwość korzystania z tego urządzenia.

trezor t opinie

Dzięki łatwej obsłudze Trezor T zbiera pochlebne opinie

Zobacz sklep producenta

Nie musimy dysponować rozległą wiedzą, by bez trudu poradzić sobie z przeprowadzeniem wszelkich operacji. Nowocześniejsza wersja portfela jest również wyposażona w duży kolorowy wyświetlacz. Po konfiguracji Twoim zadaniem jest jedynie potwierdzanie kolejnych kroków za pośrednictwem ustawionego kodu PIN.

W opinii użytkowników Trezor T, portfel pod kątem bezpieczeństwa jest niezawodny. Nie zdarzyły się sytuacje, w których ktoś straciły kontrolę nad kryptowalutami zdeponowanymi na poprawnie skonfigurowanym urządzeniu.

Posiadacze chwalą także możliwość dokonania szybkich i bezpiecznych przelewów. Głównym atutem portfela sprzętowego w odróżnieniu do paper wallet jest właśnie możliwość korzystania z nagromadzonych środków. Naszym zadaniem, pozytywne opinie o Trezor T są w pełni zasłużone i oddają renomę urządzenia zaprojektowanego przez czeską firmę Satoshi Labs.

Gdzie kupić Trezor T?

Nowoczesny model Trezor T nie należy do najtańszych. Kupując go z oficjalnej strony internetowej producenta musimy przygotować się na wydatek cenę około 600 złotych.

Biorąc pod uwagę fakt, że urządzenie zagwarantuje naszym kryptowalutom pełne bezpieczeństwo, warto zdecydować się na zakup tego portfela sprzętowego. Jest to szczególnie korzystne dla inwestorów, którzy w swoim posiadaniu mają waluty wirtualne o dużej wartości. Żaden portfel działający w trybie online nie zapewni nam tak dobrych zabezpieczeń co hardware wallet.

Który sklep wybrać?

Na aukcjach internetowych możemy znaleźć używane portfele Trezor T w dużo niższej cenie. Absolutnie odradzamy zakup takiego produktu ponieważ mógł on zostać zainfekowany szkodliwym oprogramowaniem, które pozwoli dawnemu posiadaczowi przejąć kontrolę nad naszymi środkami.

Podróbki

W internecie możesz znaleźć całą masę podrabianych portfeli dostępnych głównie na zagranicznych portalach typu Aliexpress. Wyglądają one prawie jak oryginalny sprzęt.

trezor t sklep

Po lewej podróbka, po prawej oryginalny model T

Zalecamy zakup wyłącznie ze sklepu internetowego producenta, ponieważ gwarantuje to otrzymanie urządzenia oryginalnego. Szczególnie, że wysyłka za granicę nie wiążę się z dużymi wydatkami. Nasze zamówienie jest realizowane nawet w przeciągu 2-3 dni roboczych.

Zobacz sklep producenta

Jakie kryptowaluty obsługuje Trezor T?

Lista kryptowalut obsługiwanych przez Trezor T robi ogromne wrażenie. Niewielkie urządzenie o wielkości kluczyków samochodowych może przechowywać ponad 1000 różnych coinów i tokenów. Te najważniejsze to oczywiście Bitcoin, Ethereum, Litecoin, DASH, Zcash, Ripple czy Monero. Ponadto, portfel obsługuje wszystkie tokeny działające w standardzie ERC20.

Twórcy co jakiś czas udostępniają aktualizacje oprogramowania, dzięki czemu, lista obsługiwanych kryptowalut ciągle się poszerza. Trezor T w tym aspekcie zaliczył spektakularny postęp i w odróżnieniu od modelu One obsługuje waluty wirtualne, które wciąż są niedostępne w przypadku innych portfeli sprzętowych.

Jak korzystać z portfela sprzętowego Trezor T?

Jak już wspomnieliśmy, korzystanie z portfela sprzętowego jest bardzo proste i nie powinno nam sprawić większych problemów. Niewielkie urządzenie zawiera port USB, dzięki czemu, możemy go podłączyć do naszego komputera.

W ten sposób ładujemy również baterię, która wystarcza na wiele dni. Nie ma to większego znaczenia, ponieważ z portfela korzystamy w momencie, gdy jest on podłączony do komputera. Przy pierwszym podłączeniu następuje aktualizacja oprogramowania. Zakupiony Trezor T automatycznie pobiera niezbędną aplikację, która będzie obsługiwać wpłacone kryptowaluty

Obowiązkowa kopia zapasowa

Na ekranie pojawi się również Twój „prywatny klucz” w postaci kilkunastu losowych słów. Należy go zapisać i schować w bezpiecznym miejscu, ponieważ wspomniane frazy dają dostęp do zawartości portfela. Najlepiej zrobić kopię na papierze i na dysku przenośnym.

W sytuacji zgubienia lub zniszczenia portfela, klucz prywatny pozwoli Ci odzyskać dostęp do Twoich kryptowalut. Za pośrednictwem dołączonej aplikacji możesz przyjmować płatności, a także dokonać przelewów wychodzących na inne adresy.

Kod PIN

Do zatwierdzenia każdej operacji służy kod PIN, który ustawiasz przy pierwszym podłączeniu urządzenia. To wszystko sprawia, że środki na portfelu sprzętowym są bezpieczne i odporne na ataki ze strony hackerów. Nie musisz się zatem obawiać, że ktoś przejmie kontrolę nad Twoimi aktywami.

Czy warto kupić portfel Trezor T?

Trezor T to obecnie jeden z najpopularniejszych portfeli sprzętowych służących do przechowywania kryptowalut. Porównywalnie bezpieczną opcją jest jedynie portfel papierowy, który nie daje nam możliwości aktywnego zarządzania naszymi środkami.

Urządzeniem konkurencyjnym jest portfel Ledger Nano S, który również zapewnia bardzo dobrą ochronę kryptowalutom.

Z pomocą portfela sprzętowego zyskujemy gwarancję pełnego bezpieczeństwa, a jednocześnie, wciąż możemy dokonywać codziennych płatności. W tym celu wystarczy jedynie podłączyć urządzenie do komputera. Portfel sprzętowy Trezor T to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich inwestorów dysponujących większymi środkami. Obsługuje on ponad 1000 kryptowalut i jest na bieżąco aktualizowany.

Poręczne urządzenie wielkości kluczyków samochodowych zawsze możemy mieć przy sobie. Powstały nawet eleganckie, skórzane etui do przechowywania modelu Trezor T. Bardzo ważnym atutem jest również prosta i intuicyjna obsługa, która nie sprawi posiadaczowi żadnych trudności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego