Ukraińska Rada Stabilności Finansowej popiera koncepcję regulacyjną dotyczącą kryptowalut.

Home » Regulacje » Ukraińska Rada Stabilności Finansowej popiera koncepcję regulacyjną dotyczącą kryptowalut.
Flyingatom - Kantor Bitcoin

Ukraińska Rada Stabilności Finansowej popiera koncepcję regulacyjną dotyczącą kryptowalut.

Ukraina zdecydowała się podjąć działania w kierunku legalizacji kryptowalut jako nowej koncepcji regulacyjnej, która uznaje kryptowaluty za instrumenty finansowe.

Pomysł regulacji zyskał poparcie członków Rady Stabilności Finansowej tego kraju, złożonej z przedstawicieli Narodowego Banku Ukrainy, Ministerstwa Finansów, Funduszu Gwarancji Depozytowych, Krajowej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd oraz Komisji Rynku Usług Finansowych.

Ukraina na TAK w kwestii kryptowalut.

Szef Narodowego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (NSSMC), Timur Khromaev, ogłosił 20 lipca 2018 r., że krajowa Rada Stabilności Finansowej poparła koncepcję regulacji kryptograficznych.

Minęło sporo czasu, odkąd Ukraina poczyniła znaczące postępy w kierunku regulacji swojego krypto podwórka. Nowo zatwierdzona koncepcja uznaje niektóre kategorie kryptowalut i tokenów za instrumenty finansowe. Określa również role i funkcje agencji rządowych, takich jak Narodowy Bank Ukrainy, Ministerstwo Finansów, Państwowa Służba Podatkowa, Państwowa Służba Monitorowania Finansów, oraz NSSMC w zakresie regulacji obiegu kryptowalut i definiowania warunków ujawniania informacji.

Sef NSSMC Timura Khromaev napisał na Facebooku:

“Jest to pierwszy ważny krok w budowaniu konsensusu między agencjami rządowymi i regulatorami finansowymi, który potwierdza gotowość do pracy z Radą Najwyższą i rynkiem kryptograficznym w zakresie tworzenia ram legislacyjnych i regulacyjnych, które zapewnią przejrzystość i poprawia jakość relacji między inwestorami a uczestnikami rynku kryptograficznego “

Status kryptowalut na Ukrainie jest wciąż nieokreślony.

Mimo, że kryptowaluty w ciągu ostatnich kilku la zyskują coraz większą popularność na Ukrainie, a lokalne media twierdzą, że kraj ten należy do pierwszej dziesiątki pod względem liczby użytkowników kryptograficznych, rynek kryptowalut nie jest formalnie uregulowany.

Przygotowano trzy ustawy, aby zalegalizować i uregulować rynek kryptowalut oraz związaną z nimi działalność gospodarczą. Ustawy zostały złożone w Radzie na początku października, lecz do dziś nie poczyniono znaczących postępów w ich przyjmowaniu.

Są to ustawy “O obiegu kryptowalut na Ukrainie", “O stymulowaniu rynku kryptowalut i ich pochodnych" oraz dodatkowy projekt dotyczący opodatkowania kryptowalut. Niedawno zatwierdzona Ustawa o Walucie w ogóle nie wspominała o kryptowalutach.

Ledger Nano S - The secure hardware wallet
Tagi:
Polub nas na Facebooku
Nazwa Cena
Bitcoin (BTC)
$3,550.82
Ethereum (ETH)
$117.79
XRP (XRP)
$0.318753
Bitcoin Cash (BCH)
$122.63
EOS (EOS)
$2.34
Stellar (XLM)
$0.103677
Litecoin (LTC)
$30.80
Bitcoin SV (BSV)
$74.51
TRON (TRX)
$0.023716
Cardano (ADA)
$0.043169
IOTA (MIOTA)
$0.296388
Binance Coin (BNB)
$6.44
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.