Ukraińska Rada Stabilności Finansowej popiera koncepcję regulacyjną dotyczącą kryptowalut.

Home » Regulacje » Ukraińska Rada Stabilności Finansowej popiera koncepcję regulacyjną dotyczącą kryptowalut.

Ukraińska Rada Stabilności FinansowejUkraina zdecydowała się podjąć działania w kierunku legalizacji kryptowalut jako nowej koncepcji regulacyjnej, która uznaje kryptowaluty za instrumenty finansowe.

Pomysł regulacji zyskał poparcie członków Rady Stabilności Finansowej tego kraju, złożonej z przedstawicieli Narodowego Banku Ukrainy, Ministerstwa Finansów, Funduszu Gwarancji Depozytowych, Krajowej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd oraz Komisji Rynku Usług Finansowych.

Udział w Zyskach Giełdy - Wypłaty co Tydzień w ETH

Ukraińska Rada Stabilności Finansowej na TAK w kwestii kryptowalut.

Szef Narodowego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (NSSMC), Timur Khromaev, ogłosił 20 lipca 2018 r., że krajowa Rada Stabilności Finansowej poparła koncepcję regulacji kryptograficznych.

Minęło sporo czasu, odkąd Ukraina poczyniła znaczące postępy w kierunku regulacji swojego krypto podwórka. Nowo zatwierdzona koncepcja uznaje niektóre kategorie kryptowalut i tokenów za instrumenty finansowe. Określa również role i funkcje agencji rządowych, takich jak Narodowy Bank Ukrainy, Ministerstwo Finansów, Państwowa Służba Podatkowa, Państwowa Służba Monitorowania Finansów, oraz NSSMC w zakresie regulacji obiegu kryptowalut i definiowania warunków ujawniania informacji.

Sef NSSMC Timura Khromaev napisał na Facebooku:

Jest to pierwszy ważny krok w budowaniu konsensusu między agencjami rządowymi i regulatorami finansowymi, który potwierdza gotowość do pracy z Radą Najwyższą i rynkiem kryptograficznym w zakresie tworzenia ram legislacyjnych i regulacyjnych, które zapewnią przejrzystość i poprawia jakość relacji między inwestorami a uczestnikami rynku kryptograficznego

Status kryptowalut na Ukrainie jest wciąż nieokreślony

Mimo, że kryptowaluty w ciągu ostatnich kilku la zyskują coraz większą popularność na Ukrainie, a lokalne media twierdzą, że kraj ten należy do pierwszej dziesiątki pod względem liczby użytkowników kryptograficznych, rynek kryptowalut nie jest formalnie uregulowany.

Przygotowano trzy ustawy, aby zalegalizować i uregulować rynek kryptowalut oraz związaną z nimi działalność gospodarczą. Ustawy zostały złożone w Radzie na początku października, lecz do dziś nie poczyniono znaczących postępów w ich przyjmowaniu.

Są to ustawy “O obiegu kryptowalut na Ukrainie”, “O stymulowaniu rynku kryptowalut i ich pochodnych” oraz dodatkowy projekt dotyczący opodatkowania kryptowalut. Niedawno zatwierdzona Ustawa o Walucie w ogóle nie wspominała o kryptowalutach.

Tagi:
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.