Vitalik Buterin apeluje do założyciela Twittera o pomoc w walce z spambotami

Home » Ethereum » Vitalik Buterin apeluje do założyciela Twittera o pomoc w walce z spambotami
Cointaz - Wymień swoje kryptowaluty anonimowo i bez rejestracji

Vitalik Buterin apeluje do założyciela Twittera o pomoc w walce z oszustami.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego banki zostają okradane? Najprostsza odpowiedź brzmi, że tam są pieniądze! Tak więc udowadnia to, że “gdzie są pieniądze, tam jest przestępstwo!" To samo dotyczy oszustw w świecie kryptowalut, ponieważ te cyfrowe aktywa również są pieniędzmi! Odkąd wprowadzono kryptowaluty do naszego świata, pojawiły się pierwsze oszustwa z nimi związane.

Na Twitterze od wielu miesięcy można zaobserwować oszustów, którzy podszywają się pod znane osobistości. Masę fałszywych kont można szczególnie zauważyć pod twittami znanych nazwisk z branży kryptowalut. Są to głównie Charlie Lee – twórca Litecoina, Vitalik Buterin – twórca Ethereum i Changpeng Zhao – CEO giełdy Binance.

Schemat działania oszustów jest prosty. Zakładają fałszywe konta, których celem jest podszywanie się pod znaną osobę, a następnie pod prawdziwymi wpisami wytypowanej osoby oferują różne “token giveaway", czyli “rozdawanie kryptowalut".  Wpisy oszustów zazwyczaj mają dołączony link do niebezpiecznych stron internetowych, a czasami oszuści proszą zainteresowane osoby o wysłanie od 0,5 do 20 Ethereum, aby zweryfikować ich adres i obiecują odesłanie podwójnej kwoty ETH. Dla przeciętnego zjadacza chleba posty oszustów mogą wydawać się wiarygodne. Fałszywe profile posiadają taką samą nazwę i awatar jak prawdziwe konto. Na dodatek pod wpisami oszustów odpowiednie boty piszą z innych fałszywych kont że otrzymali odpowiednią ilość Ethereum.

Założyciel Tesli i SpaceX Elon Musk opublikował wpis, w którym piszę “Chciałbym dowiedzieć się, kto jest odpowiedzialny za spamboty na profilu Ethereum"

Założyciel Ethereum, Vitalik Buterin natychmiast odpowiedział na tweet Elona Muska.

Wyraził rozczarowanie, że człowiek taki jak Elon Musk musi mówić o scambotach zamiast o technologii Ethereum. Buterin odwołał się także do założyciela Twittera, Jacka Dorseya, apelując o pomoc w usunięciu scambotów.

Polub nas na Facebooku
Name Price
Bitcoin (BTC)
$6,469.48
Ethereum (ETH)
$284.22
Bitcoin Cash (BCH)
$535.09
XRP (XRP)
$0.334809
Litecoin (LTC)
$55.96
Cardano (ADA)
$0.094322
IOTA (MIOTA)
$0.53
Dash (DASH)
$144.60
NEM (XEM)
$0.102892
Monero (XMR)
$95.41
Stellar (XLM)
$0.218568
EOS (EOS)
$4.86
TRON (TRX)
$0.021246
Binance Coin (BNB)
$9.78
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.