Vitalik Buterin apeluje do założyciela Twittera o pomoc w walce z spambotami

Home » Ethereum » Vitalik Buterin apeluje do założyciela Twittera o pomoc w walce z spambotami

Vitalik Buterin twitter

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego banki zostają okradane? Najprostsza odpowiedź brzmi, że tam są pieniądze! Tak więc udowadnia to, że “gdzie są pieniądze, tam jest przestępstwo!” To samo dotyczy oszustw w świecie kryptowalut, ponieważ te cyfrowe aktywa również są pieniędzmi! Odkąd wprowadzono kryptowaluty do naszego świata, pojawiły się pierwsze oszustwa z nimi związane.

Vitalik Buterin apeluje do twórcy portalu Twitter

Na Twitterze od wielu miesięcy można zaobserwować oszustów, którzy podszywają się pod znane osobistości. Masę fałszywych kont można szczególnie zauważyć pod twittami znanych nazwisk z branży kryptowalut. Są to głównie Charlie Lee – twórca Litecoina, Vitalik Buterin – twórca Ethereum i Changpeng Zhao – CEO giełdy Binance.

Giełda Binance - Handluj bez Weryfikacji

Schemat działania oszustów jest prosty. Zakładają fałszywe konta, których celem jest podszywanie się pod znaną osobę, a następnie pod prawdziwymi wpisami wytypowanej osoby oferują różne “token giveaway”, czyli “rozdawanie kryptowalut”.  Wpisy oszustów zazwyczaj mają dołączony link do niebezpiecznych stron internetowych, a czasami oszuści proszą zainteresowane osoby o wysłanie od 0,5 do 20 Ethereum, aby zweryfikować ich adres i obiecują odesłanie podwójnej kwoty ETH.

Dla przeciętnego zjadacza chleba posty oszustów mogą wydawać się wiarygodne. Fałszywe profile posiadają taką samą nazwę i awatar jak prawdziwe konto. Na dodatek pod wpisami oszustów odpowiednie boty piszą z innych fałszywych kont że otrzymali odpowiednią ilość Ethereum.

Założyciel Tesli i SpaceX Elon Musk opublikował wpis, w którym piszę “Chciałbym dowiedzieć się, kto jest odpowiedzialny za spamboty na profilu Ethereum”

Założyciel Ethereum natychmiast odpowiedział na tweet Elona Muska.

Wyraził rozczarowanie, że człowiek taki jak Elon Musk musi mówić o spambotach zamiast o technologii Ethereum (ETH kupisz na giełdzie Binance). Buterin odwołał się także do założyciela Twittera, Jacka Dorseya, apelując o pomoc w usunięciu spambotów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Name Price
Bitcoin (BTC)
$4,024.66
Litecoin (LTC)
$59.95
Stellar (XLM)
$0.110076
IOTA (MIOTA)
$0.296991
XRP (XRP)
$0.316601
EOS (EOS)
$3.68
TRON (TRX)
$0.022726
Cardano (ADA)
$0.052824
Monero (XMR)
$54.20
Dash (DASH)
$91.98
NEO (NEO)
$9.28
Maker (MKR)
$695.78
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.