Vitalik Buterin ujawnił saldo swojego portfela Ethereum

Home » Ethereum » Vitalik Buterin ujawnił saldo swojego portfela Ethereum
Vitalik Buterin ujawnił saldo swojego portfela Ethereum
15 października 2018 przez w kategorii Ethereum
Zdjęcie: Twórca Ethereum - Vitalik Buterin

Współtwórca Ethereum i jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy z branży kryptowalut – Vitalik Buterin ujawnił że wbrew powszechnie panującej opinii, nie jest krypto miliarderem. Vitalik ujawnił adres swojego portfela ETH, po tym jak został oskarżony przez znanego, amerykańskiego ekonomistę Nouriela Roubiniego o oszustwo polegające na pre-miningu Etheru.

Vitalik Buterin napisał:

“Nigdy osobiście nie posiadałem więcej niż 0,9% całego ETH, a moja wartość netto nigdy nie zbliżyła się do 1 mld USD. Poza tym jestem pewien, że nie ma przepisów kryminalnych przeciwko pre-miningowi.”

365 000 Ethereum w portfelu Buterina

Twórca drugiej największej kryptowaluty pod względem market cap, w poście na Twitterze, napisał że nigdy nie posiadał więcej niż 0,9 procenta Ethereum, a jego wartość netto “nigdy nie zbliżyła się do miliarda dolarów”. Vitalik, poszedł o krok dalej i ujawnił adres swojego cyfrowego portfela udostępniając link do etherscan. Portfel twórcy Ethereum zawiera obecnie 365 000 ETH o wartości około 73 milionów dolarów. Jednocześnie Buterin podkreślił, że posiada także inne, mniejsze portfele, ale są one stosunkowo niewielkie i nie wypływają w znaczący sposób na jego majątek

Vitalik Buterin o scentralizowanych giełdach: „Mam nadzieję, ze spłoną w piekle”

Vitalik Buterin podzielił się swoimi pomysłami w wywiadzie dla Tech Crunch podczas specjalnego wydarzenia poświęconego promowaniu technologii blockchain. Twórca Ethereum (ETH) Kilkakrotnie omawiał z redaktorem Jonem Evans swoje poglądy na temat tego, jak technologie blockchain wpływają na społeczeństwo. Zapytany o scentralizowane giełdy, Vitalik nie wstydził się otwarcie wyrażać swojej opinii:

Mam nadzieję, że scentralizowane giełdy spalą się w piekle tak bardzo, jak to tylko możliwe

Według Vitalika nadużycie władzy – potencjalne lub rzeczywiste – jest jednym z problemów które ma rozwiązać blockchain. Według Buterina również nie ma logicznego wytłumaczenia, które uzasadniałoby, dlaczego niektóre tokeny muszą płacić 10 lub nawet 15 milionów dolarów za dodanie do niektórych giełd

Apel do założyciela portalu Twitter

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego banki zostają okradane? Najprostsza odpowiedź brzmi, że tam są pieniądze! Tak więc udowadnia to, że „gdzie są pieniądze, tam jest przestępstwo!” To samo dotyczy oszustw w świecie kryptowalut, ponieważ te cyfrowe aktywa również są pieniędzmi! Odkąd wprowadzono kryptowaluty do naszego świata, pojawiły się pierwsze oszustwa z nimi związane.

vitalik buterin ethereum

Vitalik Buterin apeluje do twórcy portalu Twitter

Na Twitterze od wielu miesięcy można zaobserwować oszustów, którzy podszywają się pod znane osobistości. Masę fałszywych kont można szczególnie zauważyć pod twittami znanych nazwisk z branży kryptowalut. Są to głównie Charlie Lee – twórca Litecoina, Vitalik Buterin – twórca Ethereum i Changpeng Zhao – CEO giełdy Binance.

Giełda z dźwignią

Schemat działania oszustów jest prosty. Zakładają fałszywe konta, których celem jest podszywanie się pod znaną osobę, a następnie pod prawdziwymi wpisami wytypowanej osoby oferują różne „token giveaway”, czyli „rozdawanie kryptowalut”.  Wpisy oszustów zazwyczaj mają dołączony link do niebezpiecznych stron internetowych, a czasami oszuści proszą zainteresowane osoby o wysłanie od 0,5 do 20 Ethereum, aby zweryfikować ich adres i obiecują odesłanie podwójnej kwoty ETH.

Dla przeciętnego zjadacza chleba posty oszustów mogą wydawać się wiarygodne. Fałszywe profile posiadają taką samą nazwę i awatar jak prawdziwe konto. Na dodatek pod wpisami oszustów odpowiednie boty piszą z innych fałszywych kont że otrzymali odpowiednią ilość Ethereum.

Założyciel Tesli i SpaceX Elon Musk opublikował wpis, w którym piszę „Chciałbym dowiedzieć się, kto jest odpowiedzialny za spamboty na profilu Ethereum”

Założyciel Ethereum natychmiast odpowiedział na tweet Elona Muska

Wyraził rozczarowanie, że człowiek taki jak Elon Musk musi mówić o spambotach zamiast o technologii Ethereum (ETH kupisz na giełdzie Binance). Buterin odwołał się także do założyciela Twittera, Jacka Dorseya, apelując o pomoc w usunięciu spambotów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego