W Houston kupisz Rolls-Royce’a z użyciem Bitcoina

Home » Bitcoin » W Houston kupisz Rolls-Royce’a z użyciem Bitcoina
W Houston kupisz Rolls-Royce’a z użyciem Bitcoina
6 września 2018 przez w kategorii Bitcoin

Post Oak Motor Cars, sprzedawca luksusowych samochodów z siedzibą w Houston w stanie Teksas stał się pierwszym dealerem samochodów Bentley, Bugatti i Rolls-Royce (ale nie Lamborghini) w Stanach Zjednoczonych, który wprowadził krypto-walutę jako środek płatniczy.

Sprawdź bota do kryptowalut

Rolls-Royce za bitcoiny

Będąc czołowym dealerem samochodów luksusowych, zawsze chcę oferować moim klientom najlepsze doświadczenia związane z zakupem w naszym salonie. Dzięki nowej opcji płatności w Bitcoinie każdy na całym świecie będzie mógł szybciej i łatwiej kupować nasze samochody. – powiedział Tilman Fertitta, właściciel Post Oak Motors.

Współpraca dealera z BitPay

Obsługą płatności zajmie się amerykańska firma BitPay, która działa od 2011 roku i jest obecnie czołowym światowym procesorem płatności w Bitcoin i Bitcoin Cash. Przedstawiciel firmy, Sonny Singh, powiedział, że większość klientów używających kryptowalut do płatności preferuje używać Bitcoina, ponieważ jest on największą i najpewniejszą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej.

Natomiast Tilman Fertitta, właściciel Post Oak Motors i milioner, który w zeszłym roku kupił zespół NBA Houston Rockets za cenę 2,2 miliarda USD, jest głosem propagującym Bitcoin. Fertitta jest również  gospodarzem programu reality show Billion Dollar Buyer na kanale CNBC, oświadczył, że Bitcoin stanie się stałym elementem biznesu, ponieważ przewiduje, że wiele firm, w różnych sektorach gospodraki zacznie akceptować kryptowaluty jako formę płatności.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego